Obawiasz się, że pracownicy wykorzystują firmowe auta do celów prywatnych? Zobacz, co możesz zrobić

Monitoring pojazdów to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu ograniczysz koszty eksploatacji pojazdów służbowych do minimum.

Nie tylko bezpieczeństwo

Systemy monitorowania pojazdów kojarzą się przede wszystkim z bezpieczeństwem. I rzeczywiście – pozwalają namierzyć auto czy inny pojazd, gdy ten zostanie skradziony. Ale to nie koniec korzyści dla klienta, który zdecyduje się na montaż takiego systemu. Przyglądając się rozwiązaniom takim jak np. monitoring pojazdów, z łatwością można zauważyć, że to narzędzie o znacznie szerszej funkcjonalności. Co zaś najważniejsze – kontrolę możesz sprawować nawet na odległość, za pomocą swojego smartfona lub innego urządzenia podłączonego do Internetu. Jak to działa i co możesz sprawdzić?

Trasa i spalanie paliwa pod kontrolą

Zaawansowany monitoring pojazdu pozwala Ci „mieć oko” na wszystkie pojazdy w Twojej flocie dzień po dniu. Co możesz zrobić dzięki niemu? Funkcje, które są dostępne to m.in.:

  • możliwość natychmiastowego namierzenia auta na trasie oraz prześledzenia przebiegu trasy – dzięki temu uzyskasz jasną informację, czy pracownik powierzonym samochodem rzeczywiście wykonuje zadania, jakie na nim spoczywają (np. jedzie na spotkanie z klientem), a nie wykorzystuje auto do celów prywatnych;
  • kontrola zużycia paliwa – system integruje się z magistralą CAN, kalkulując rzeczywiste zużycie paliwa z dokładnością do 1%; możesz również wyposażyć się w elektroniczne zabezpieczenie wlewu paliwa, które zarejestruje każde otwarcie korka,
  • możliwość przejrzystego rozliczania wykorzystania auta do celów prywatnych i służbowych – jeśli ustalasz z pracownikiem np. że w miesiącu przysługuje mu określona pula kilometrów system monitorowania pozwoli przełączyć monitoring na inny tryb jazdy (prywatnej), co ułatwi rzetelną kalkulację.

Ponadto system pozwala przejrzyście rozliczać czas pracy i wykorzystanie pojazdu przez każdego z obsługujących go pracowników (jeśli np. jednym autem jeździ na zmianę kilku kierowców), planować pracę i prowadzić jego kartotekę. To zatem rozwiązanie, które może się okazać przydatne w każdej firmie – nawet tej, w której flota aut składa się z kilku tylko pojazdów.

Pozostaje tylko pytanie, jak wybrać system monitorowania pojazdów. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia, które zaoferować może dobra firma z branży security. Dlaczego? Ponieważ wtedy skorzystać można ze sprawdzonego i dopracowanego systemu oraz rozwiązań dedykowanych dla klientów biznesowych, które łączą komfort i bezpieczeństwo.

Obawiasz się, że pracownicy wykorzystują firmowe auta do celów prywatnych? Zobacz, co możesz zrobić
4.7 (94.29%) 14 głosów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Programista to osoba tworząca programy komputerowe i aplikacje. Wiele osób…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
Monstroid2 template szablon
10 motywów premium dla WordPress w 2018 roku
responsywny-motyw-wordpress-67570-na-temat-edukacja_67570-original
5 darmowych motywów WordPress które wyglądają jak premium
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
dźwig
Wynajem dźwigów, czyli pomysł na dochodowy biznes
nawyki
Te 8 nawyków sprawi, że Twoje życie staje się mądrzejsze
gadżety turystyczne i na plaże
Gadżety dla hotelu – czym uraczyć turystów
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Pożyczka pod zastaw samochodu
Inwestowanie nie jest tylko dla mężczyzn
Inwestowanie w nieruchomości
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący