Jak zwiększyć zasięg w mediach społecznościowych

Jak zwiększyć zasięg w mediach społecznościowych

Istnieje wiele możliwych cech, które mogą przyczynić się do sukcesu kampanii. Jeśli jesteś zaangażowany w social media marketing dla Twojej firmy, tworzysz buzz o Twoich ofertach, to coraz więcej osób chce kupić to, co sprzedajesz. Dowiedz się jak zwiększyć zasięg w mediach społecznościowych. Poniżej przedstawiono kilka cennych wskazówek.

1. Użyj social media trochę inaczej – Tematy w mediach społecznościowych to gra, która ma się podobać i dobrze wyglądać. Być może użycie “haseł na zdjęciach” może być świetnym sposobem na pokazanie swojej działalności.

2. Twoi klienci są najlepszym partnerem biznesowym. Pozwól im przedstawić swoje zdjęcia z Twoim produktem (łatwość wykonania może się różnić w zależności od produktu), a w zależności od akcji, daj ludziom wygrać kartę upominkową. W ten sposób aktywnie łączysz się z klientami, wspierając relacje i zachęcając ich do wprowadzania na rynek produktów, którą lubią.

3. Infografika – wizualizacje! Zwiększenia uwagi może być krótkie, więc dlaczego nie dostarczyć ciekawych informacji w postaci interesującej grafiki? W ten sposób wiele informacji dzieli się w niewielkiej ilości czasu i zwiększa się szansa udostępnienia grafiki przez użytkowników social np. Facebooka.

4. Zrób “Listę” – czy jest to “Top 10” czy “Top 5”, tworząc ranking pozycji, stworzysz miejsce do dyskusji na temat tego, czy inni zgadzają się czy nie. Ponadto stworzyliście interakcję opartą na pasji potencjalnego klienta, co może z pewnością zwrócić uwagę na Twoją firmę.

5. Pokaż swoją osobowość – Ludzie lubią łączyć się z firmami, które są charakterystyczne. Być może Twoi pracownicy to fani piłki nożnej. Możesz nawet bawić się memami.

6. “Gamifikacja” – każdy lubi różnego rodzaju gry, więc znajdź sposób na połączenie produktu w grę różnego rodzaju. Może tematyczne polowanie czy poszukiwanie skarbów w Twojej firmie może wywołać nowe emocje u konsumentów.

7. Tytuły – jeśli chodzi o treść, tytuł jest główną rzeczą. Warto popracować nad tytułem 10 minut dłużej niż robisz to zwykle. Znajdź sposób, aby przykuć oczy i zdobyć kliknięcia myszką, co oznacza staranne opracowanie tytułów. To niby taka mała sprawa, ale zdziwiłabyś się jakie to ma znaczenie.

Strategia marketingowa jest stale rozwijającą się częścią biznesu. Tylko upewnij się, że ewolucja przechodzi też przez ciebie.

Jak zwiększyć zasięg w mediach społecznościowych
4.5 (89.81%) 108 głosów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
Reklama na Facebooku
Jak reklamować się na Facebooku
Jak promować firmowy kanał na YouTube
Jak promować firmowy kanał na YouTube
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
Biuro Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
Jak kupić meble do biura
Różne opcjami kredytowania – Jak kupić meble do biura
Coś dla psów
10 niezwykłych biznesów
Jaki biznes otworzyć w mieście
Jaki biznes otworzyć w mieście
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Korzyści z karty kredytowej
Korzyści z posiadania karty kredytowej
kredyt hipoteczny
Rzeczy, które musisz wiedzieć o spłacie kredytu hipotecznego
Mity na temat kart kredytowych
Mity na temat kart kredytowych
Czy programiście opłaca się pracować w dużym mieście
Czy programiście opłaca się pracować w dużym mieście
Jak rozliczyć dochody z zagranicy
Jak rozliczyć dochody z zagranicy
Jak zostać Freelancerem - porady dla grafika, programisty, blogera
Jak zostać Freelancerem – porady dla grafika, programisty, blogera
Jak napisać książkę w weekend
Jak napisać książkę w weekend