Steve Jobs – 12 zasad sukcesu

Steve Jobs - 12 zasad sukcesu

Rob to co kochasz robić. Znajdź swoją prawdziwą pasję. Jedyny sposób aby zrobić coś wielkiego to kochać to co się robi.

Bądź inny. Myśl inaczej. Lepiej być piratem niż dołączyć do marynarki.

Staraj się z całych sił przy każdej pracy. Sukces generuje więcej sukcesu więc dąż do niego w każdej sytuacji. Zatrudniaj ludzi z pasją do perfekcji.

Przeprowadzaj analizę SWOT. Kiedy tylko dołączysz do lub założysz firmę, zrób listę mocnych i słabych stron. Nie wahaj się odrzucić najsłabszych ogniw.

Bądź przedsiębiorczy. Rozglądaj się za następną ważną rzeczą. Niektóre pomysły wymagają abyś działał, decydował szybko i wyskoczył przez okno. Czasami najtrudniej jest zrobić pierwszy krok. Ale po prostu zrób go. Mniej odwagę podążać za głosem serca i intuicją.

Zacznij od małych rzeczy, ale myśl o wielkich. Nie przejmuj się zbyt wieloma rzeczami na raz. Zacznij od kilku mniejszych i powoli przechodź do co raz bardziej złożonych. Nie myśl tylko o jutrze, ale o przyszłości.

Staraj się zostać liderem rynku. Kontroluj najważniejsze technologie w twojej dziedzinie. Jeśli istnieje lepsza technologia używaj jej bez znaczenia czy ktoś inny to już robi. Bądź pierwszy i zrób z tego standard.

Ludzie oceniają cię po wydajności dlatego skup się na wynikach. Bądź wyznacznikiem jakości. Niektórzy nie są przyzwyczajeni do perfekcji. Reklamuj. Jeśli o tym nie wiedzą, nie kupią twoich produktów. Przykładaj uwagę do projektu. Nasze przyciski na ekranie wyglądają tak dobrze, że masz ochotę je lizać. Projekt to nie tylko jak coś wygląda lub się zachowuje. Projekt to jak coś działa.

Pytaj o opinię ludzi z różnych środowisk. Każdy powie Ci, chociaż jedną, wartościową rzecz. Jeśli jesteś na szycie piramidy niektórzy mogą się bać i nie wyrazić swojej szczerej opini. W tym wypadku nie przyznawaj się kim jesteś albo pytaj w innych źródłach. Skup się na tych którzy będą używać Twojego produktu – najpierw słuchać swoich klientów.

Innowacja. Innowacja odróżnia mistrza od ucznia. Deleguj. Pozwól aby inni zrobili połowę twoich rutynowych czynności wtedy połowę swojego czasu będziesz mógł przeznaczyć na coś nowego. Powiedz „nie” tysiącu rzeczy abyś się nie rozproszył albo nie starał się zrobić zbyt dużo. Skoncentruj się na najważniejszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach. Zatrudniaj ludzi którzy chcą uczynić świat lepszym. Musisz skupić się na produkcie końcowym, nawet jeśli zajmujesz się technologią. Wiele firm ma mnóstwo świetnych inżynierów i wielu mądrych ludzi. Ale ostatecznie, musisz znaleźć coś co przyciągnie ich do siebie nawzajem.

Ucz się na błędach. Czasem kiedy chcesz wprowadzić innowację, popełniasz błędy. Najlepiej jest przyznać się do nich szybko i zabrać się za nowe rzeczy.

Ucz się bez przerwy. Zawsze jest „jeszcze jedna rzecz” której możesz się nauczyć. Dyskutuj i miksuj swoje pomysły z innymi, zarówno z jak i poza Twojej firmy. Ucz się od klientów, rywali i partnerów. Jeśli nie lubisz swojego partnera, naucz się lubić go – czerp z niego korzyści. Naucz się krytykować swoich wrogów otwarcie, ale szczerze.

Źródło: businessbrief

Steve Jobs – 12 zasad sukcesu
4.6 (91.87%) 91 głosów

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Steve Jobs – 12 zasad sukcesu"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

To był niezwykły człowiek!

Sprawdź też:
Z roku na rok coraz więcej Polaków ma środki, aby…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
Monstroid2 template szablon
10 motywów premium dla WordPress w 2018 roku
responsywny-motyw-wordpress-67570-na-temat-edukacja_67570-original
5 darmowych motywów WordPress które wyglądają jak premium
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
Design
Design w biznesie się opłaca
dochodowy biznes
Jak pasję przekuć w dochodowy biznes?
Oto największy koszmar polskich właścicieli firm
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Pożyczka pod zastaw samochodu
Inwestowanie nie jest tylko dla mężczyzn
Inwestowanie w nieruchomości
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący