Niezależność finansowa, dochód pasywny, rozwój osobisty i motywacja
Forum Zarobko.pl Wartościowe Linki

SKOK-i a KNF

To jest miejsce gdzie umieszczamy wartościowe linki do innych stron.
Linkpost
SKOK-i a KNF - 31 października 2012 o 13:20
Ustawa, która weszła w życie 27 października wprowadza więc dodatkowe zabezpieczenia dla wszystkich konsumentów i nowe uprawnienia dla SKOK.

Z usług Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych korzysta już ponad 2,5 mln Polaków. Nowa ustawa, umożliwia wzbogacenie grupy członków SKOK o podmioty z tzw. trzeciego sektora, czyli spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, fundacje czy stowarzyszenia. Z całą pewnością jest to ogromna szansa na rozwój w tym segmencie rynku.

Więcej:
http://www.nf.pl/Artykul/13672/KNF-nadzoruje-SKOK-i/

„Wizerunkowo SKOK-i odnotowały w ostatnich latach duży sukces. Badania wskazują, że jakość obsługi w SKOK-ach wydaje się lepsza” - przyznał „Pulsowi Biznesu” dr Marcin Idzik z TNS Pentor.

Więcej:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/SKOK-pod-nadzorem-2660084.html
WincentyFerra
Użytkownik

Poznaj sekret dotyczący zarabiania dużych pieniędzy przez internet: Zobacz już teraz!
Linkpost
Re: SKOK-i a KNF - 28 listopada 2012 o 18:07
Więc ? Skok pozostanie skokiem... a nie będzie bankiem ...
Mój blog ekspercki na którym piszę o dochodzie pasywnym, e-biznesie i innej czarnej magii;)
Mój seo blog na którym opisuję jak należy odprawiać przerażające rytuały na blogach/stronach/sklepach czy to facebooku lub też nawet twitterze.
brzmarou
Aktywny Użytkownik

Linkpost
Re: SKOK-i a KNF - 28 listopada 2012 o 20:55
Mam taką nadzieję... A Ty? Jak uważasz? I jak się na owe wydarzenie zapatrujesz?
WincentyFerra
Użytkownik

Linkpost
Re: SKOK-i a KNF - 28 listopada 2012 o 21:39
To że KNF nadzoruje tego typu instytucje to tylko in plus... Ale same skoki to już bardziej in minus ... nie lubię parabanków ;)
Mój blog ekspercki na którym piszę o dochodzie pasywnym, e-biznesie i innej czarnej magii;)
Mój seo blog na którym opisuję jak należy odprawiać przerażające rytuały na blogach/stronach/sklepach czy to facebooku lub też nawet twitterze.
brzmarou
Aktywny Użytkownik

Linkpost
Re: SKOK-i a KNF - 29 listopada 2012 o 09:26
Hmm, tylko, że SKOK-i to nie parabanki! Nie mają z nimi nic wspólnego! Ba, nigdy nie miały. Sprawdź tutaj:

http://www.ipo.pl/kredyty/artykuly/czy_skok_to_parabank_592572_2.html

Generalnie w odróżnieniu od banków komercyjnych, SKOK-i (i wszystkie inne unie kredytowe) są zrzeszeniem ludzi, nie kapitału. Ich depozytariusze są członkami i współwłaścicielami instytucji, nie zaś klientami.

Z kolei w odróżnieniu od parabanków ich celem jest służba swoim członkom, nie zaś wzbogacanie założycieli. Parabanki to firmy, których działalność opiera się na świadczeniu zakazanych (czy raczej zarezerwowanych) usług finansowych, przy wykorzystaniu luk w prawie. SKOK-i działają według prawa i pod ścisłym nadzorem.
No i parabanki także mają klientów. Nie są zrzeszeniem.
WincentyFerra
Użytkownik

Poznaj sekret dotyczący zarabiania dużych pieniędzy przez internet: Zobacz już teraz!
Linkpost
Re: SKOK-i a KNF - 29 listopada 2012 o 21:00
Parabanki też to mówią o sobie... nie ma nic złego w działaniu zgodnie z prawem - de facto wykorzystywanie luk w nim, też jest zgodne z nim (w końcu co nie jest zakazane jest dozwolone, prawda?:P).

A czy działają pod ścisłym nadzorem - dopiero teraz KNF objął nad nimi jako taką kontrolę... a co było wcześniej? Pamiętamy ?

Ja tam do skoków nie mam nic - no może poza tym że to kolejne zaplecze dla kaczora.. a to dobrze nie wróży ani ich klientom/członkom ani samym skokom... ale to już OT i za duży skok w politykę... tfu ;p
brzmarou
Aktywny Użytkownik

Linkpost
Re: SKOK-i a KNF - 30 listopada 2012 o 10:07
Wykorzystywanie luk w prawie jest całkowicie zgodnie z prawem -co racja, to racja. Tym niemniej jest różnica między działaniem całkowicie zgodnym z literą prawa, a szczetnym omijaniem go, prawda?

Zaś według polskiego prawa tylko banki i SKOK-i działają na podstawie specjalnie stworzonych dla nich przepisów, które umożliwiają im prowadzenie działalności finansowej (w przypadku banków to "Prawo Bankowe", w przypadku SKOK-ów "Ustawa o SKOK"). Potwierdza to i nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego. Parabanki z kolei wyszukują luk w prawie (ba, nawet często je łamią - patrz Amber Gold). Zatem SKOK-i NIE są parabankami. Niemniej wielu ludzi (z Premierem na czele...) celowo wymienia w jednym rzędzie SKOK-i i Amber Gold, żeby zdyskredytować SKOK-i i przestraszyć konsumentów.

Nadzór KNF sam w sobie to nic złego i nie jest dla SKOK-ów żadną nowością. SKOK-i od zawsze składały raporty i przeprowadzały audyty, których wyniki przedstawiały sądom i urzędom skarbowym, a od 2010 roku także do KNF. Do SKOK należy też fundusz ubezpieczeniowy, który od zawsze podlegał identycznemu nadzorowi co inne. Zła natomiast jest forma wprowadzania nadzoru, gdyż służy ona bardziej interesom banków, a nie bezpieczeństwu SKOK-ów, ale to już pro forma.

A ta linia polityczna... Cóż, każdy jakąś ma. Bank Millenium wspomaga PO. Banki Spółdzielcze PSL, SKOK dorzuca do PiS. Jak dla mnie nie ma to znaczenia w ocenie jakości instytucji finansowej. Korzystałem i z usług Millenium i ze SKOK (banki spółdzielcze jak na razie omijam ;) ). Masz całkowitą rację - tu jest to zbyt duży skok w politykę. ;)
WincentyFerra
Użytkownik

Powrót do Wartościowe Linki