10 najlepszych motywów dla bloga na WordPressie 2022

Zgodnie z danymi na różnych zagranicznych stronach (np. techjury.net) na początku 2019 r. na świecie istniało 1,6 miliarda stron internetowych i ponad 500 milionów uznawane były za blogi. Przy tym 440 milionów blogów zostały stworzonych za pomocą Tumblera i tylko 60 milionów – WordPress. Jak widać Tumbler był dużym konkurentem WordPress w stosunku mikroblogów. Ale wiadomo, że duża część z tych blogów to są strony zapleczowe używane SEOwcami do spamowania. Chociaż WordPress też często stosuje się do tego celu. 🙂

Z drugiej strony Tumbler jest ciekawy swoimi technologiami, które były wykorzystane na serwisie. Dzięki nim WordPress może jeszcze mocniej zaistnieć na rynku gotowych rozwiązań do tworzenia stron www. Przy tym, że obecnie jest całkowitym liderem rynku (zgodnie danych w3techs.com).

Podsumowując opisane powyżej, możesz śmiało użyć WordPress do tworzenia blogu osobistego. Obecnie jest to najlepsze rozwiązanie na rynku, które spełni wszystkie Twoje potrzeby. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią templatkę…

Jeśli nie chcesz spędzać czas na poszukiwani profesjonalnego motywu blogowego, możesz przejrzeć naszą listę. Wybraliśmy najnowsze motywy WordPress z oferty TemplateMonster. Znajdziesz tutaj szaty graficzne dla popularnych tematów blogowych oraz blogów osobistych. Ponadto niektóre templatki posiadają dodatkowe układy dla stron i elementów witryny, co pozwala wybrać optymalne rozwiązanie dla strony. Także warto wydzielić wygodne opcje personalizacji i ciekawe wtyczki oraz widgety. To wszystko pozwala Ci stworzyć nowoczesną stronę, która spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania użytkowników.

Każdy motyw posiada niezbędną dokumentację (bezpośrednio w paczce oraz online) oraz jest wspierany przez jego twórców. W razie pojawienia jakiegokolwiek problemu podczas użycia produktu możesz napisać do twórców przez czat dostępny na stronie marketplace.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z templatkami.

Societic

Societic to nowoczesny motyw do tworzenia blogu oraz portfolio podróżniczego. Jego projekt posiada charakterystyczne obrazy i ciekawe efekty animacyjne dodające dynamiczności stronie. Także warto wydzielić stronę domową, która występuję wizytówką dla bloga. Na niej umieszczone są nie tylko TOPowe artykuły, lecz także portfolio ze zdjęciami turystycznymi.

Ten motyw zawiera rozwijane menu, galerię, mediatekę, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych itd. Także możesz skorzystać z Elementora i wtyczki JetElement, która dodaje szereg nowych widgetów do tego kreatora stron. Motyw również wspiera fonty Google i technologię Retina. On ma czysty kod, który został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

Societic

Szczegóły |  Demo

Authentik

Ten motyw ma uniwersalny projekt, posiada gotowe układy strony domowej i elementów witryny oraz zawiera ciekawe widgetów. Dzięki temu możesz go wykorzystać do realizacji różnych typów blogów. Do przewag templatki warto odnieść rozbudowane opcje personalizacji. To pozwala szybko ustawić potrzebne projektu bez potrzeby edytować kod ręcznie.

Do motywu zostały dodane MegaMenu, mediateka, opcje mediów społecznościowych, opinie klientów, usługi i projekty itd. Templatka także wspiera WPML, Yoast SEO, WooCommerce, MailChimp i inne popularne wtyczki do WordPress. Do templatki możecie Państwo podłączyć stylowe fonty Google, które pomogą wyróżniać zawartości tekstowe na stronie.

Szczegóły |  Demo

Satellex

Za pomocą tego motywu można stworzyć również stronę blogową, jak i portal nowości. Templatka posiada ciekawe układy dla strony domowej, nagłówku, stopki oraz elementów witryny. Można także skorzystać z Elementora oraz dodatkowych opcji personalizacji. To wszystko pozwala wybrać optymalny projekt dla strony i dalej dostosować go do własnych potrzeb.

Motyw Satellex posiada rozwijane menu, manager pasku bocznego, formularz zapisywania na newsletter, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego Elementor został rozszerzony płatnymi wtyczkami do zespołu ZEMEZ. To są JetElements oraz JetBlog. A jeśli wyniknie potrzeba dodać inne wtyczki do motywu, możesz skorzystać z repozytorium WordPress. Templatka będzie kompatybilna z nimi.

Satellex

Szczegóły |  Demo

GutenX

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia różnych blogów tematycznych. Do użycia dostępne są 5 unikatowych projektów dla strony domowej, gotowe układy dla elementów witryny i wygodne opcje personalizacji. Warto także wydzielić jaskrawe kolory każdego z układów oraz ciekawe efekty animacyjne. Dzięki temu strona wygląda nowocześnie i przyciąga do siebie uwagę internautów.

Nazwa templatki wskazuje, że motyw jest dopasowany pod możliwości Gutenbergu. Także możesz skorzystać z MegaMenu, suwaka, formularza zapisywania na newsletter, opcji mediów społecznościowych itd. Templatka jest responsywna i kompatybilna z przeglądarkami www. Ona ma czysty kod, który został optymalizowany pod kątem SEO. Dlatego nie musisz ręcznie dopasowywać templatkę pod wymagania wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

Adit

Adit to uniwersalny motyw do tworzenia blogów. On posiada kilka projektów strony domowej, układy podstron, dodatkowe opcje personalizacji. Do użycia także dostępne są ciekawe widgety, które pomogą dodać różne typy zawartości na stronę domową. To wszystko pozwała Ci wybrać optymalny projekt dla templatki i dalej dostosować do własnych potrzeb.

Do tego motywu zostały dodane MegaMenu, galeria, formularz kontaktowy, formularz zapisywania na newsletter, manager pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych itd. Także możesz skorzystać z popularnych wtyczek do WordPress oraz fontów Google. Motyw również jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

Adit

Szczegóły |  Demo

Holes

Obecność tematycznych obrazów oraz różowej barwy w projekcie wskazuje, że templatka świetnie nadaje się do tworzenia blogu kobiecego. Chociaż nie ma żadnego problemu, aby dostosować jej do innych tematów niszowych. Zarządzać kolorami strony można za pomocą rozszerzonych opcji personalizacji, a ustawić potrzebne obrazy – za pomocą Elementora.

Oprócz Elementora motyw posiada MegaMenu, suwak, manager panelu bocznego, galerię, opcji mediów społecznościowych. On także wspiera 900+ fontów Google i technologię Retina. Motyw także jest kompatybilny z potulnymi wtyczkami dostępnymi na repozytorium WordPress. On jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

Holes

Szczegóły |  Demo

Essentam

Essentam także jest przeznaczony do tworzeni blogów oraz portalów nowości. Jego projekt został wykonany w klasycznych biało-czarnych barwach, co pozwala skupić uwagę na jaskrawych obrazach do artykułów. Do innych przewag projektu można odnieść proste efekty animacyjne i wygodne opcje nawigacji. Zarządzą wyglądem strony można za pomocą rozbudowanych opcji personalizacji.

Do templatki zostały dodane MegaMenu, manager paska bocznego, wyszukiwarka Cherry, mediateka, opcje mediów społecznościowych itd. Także możesz skorzystać z Elementora i dodatkowych rozszerzeń do niego: wtyczek JetElements i JetBlog. Motyw także wspiera WPML, Yoast SEO, WooCommerce i inne popularne wtyczki do WordPress. On jest responsywny i przyjazny do SEO.

Essentam

Szczegóły |  Demo

Magazine

Za pomocą tego motywu możesz stworzyć nowoczesny blog kulinarny. Templatka zawiera nie tylko charakterystyczne elementy graficzne, lecz także posiada niezbędne rozszerzenia do umieszczenia przepisów kulinarnych i różnych porad dla czytelników. Do przewag templatki można także odnieść szeroki wybór układów dla stron oraz rozbudowane opcje zarządzania wyglądem.

Motyw Magazine posiada WPBakery Page Builder, Contact Form 7, MailChimp Lite, Woocommerce, Yith Woocommerce Compare, Yith Woocommerce Wishlist, 7up Core, Option Tree. Możesz także zainstalować inne popularne wtyczki dla WordPress. Motyw jest kompatybilny z nimi. On również wspiera fonty webowe Google, co pozwala dodać ponad 900 stylowych typografie na stronę internetową.

Magazine

Szczegóły |  Demo

Blogy

Blogy to minimalistyczny motyw do tworzenia blogów. Projekt motywu został wykonany w biało-czarnych kolorach, a główny nacisk robi się na duże obrazy i typografii. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na publikowanych wpisach. Warto także wydzielić stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie. Przy tym używane skrypty nie przeciągają stronę. Więc ona będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach mobilnych.

Motyw Blogy posiada Contact form 7, Kirki Toolkit, Elementor, rozwijane menu, mediatekę, opcji mediów społecznościowych. Templatka także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. Dlatego możesz szybko rozszerzyć funkcjonalność strony. Do motyw można podłączyć fonty Google, aby wyróżniać zawartości tekstowe. Templatka także jest responsywna i kompatybilność z przeglądarkami internetowymi.

Blogy

Szczegóły |  Demo

Relarum

Za pomocą tego motywu możesz stworzyć stylowy blog o modzie, urodzie, lifestyle itd. Templatka posiada 7 układów dla strony domowej, 10 układów dla osobnych postów, rozszerzone opcje personalizacji i obrazy komercyjne. Dodatkowo możesz skorzystać z widgetów. To wszystko pozwala Ci stworzyć blog, który spełni Twoje potrzebny i oczekiwania internautów.

Do motywu były włączone MegaMenu, suwak, mediateka, opcje mediów społecznościowych itd. Także możesz skorzystać z Elementora i wtyczek JetElements oraz JetBlog. Tamte wtyczki dodają sporo widgetów do wizualnego kreatora stron. Do innych przewag motywu można odnieść czysty kod, który został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego Twoja strona będzie przyjazna dla SEO.

Relarum

Szczegóły |  Demo

4.5/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.