10 Najbogatszych Polaków 2017

Co rocznie publikowany jest ranking najbogatszych Polaków przez tygodnik Wprost. Ranking najbogatszych Polaków publikowany przez tygodnik Wprost  ma swoją bardzo długą historię, ponieważ swoje początki miał w ostatnich latach PRL-u. Poniżej przedstawiamy listę 10 Najbogatszych Polaków roku 2017.

  1. Dominika oraz Sebastian Kulczykowie – 15.5 mld złotych. Kolejny rok i pierwsze miejsce rankingu pozostaje bez zmian. Rodzeństwo bardzo dobrze dba o imperium stworzone przez ich ojca. W okresie dwóch lat dokonali przebudowy spółek wchodzących w skład Kulczyk Investments. Pozyskali również spore pieniądze ze sprzedaży akcji firmy SAB Miller, która jest gigantem na rynku piwowarskim.
  2. Zygmunt Solarz-Żak – 11.5 mld złotych. Zaczynał od sprzedaży zniczy, szmuglowania lizaków przez zachodnią granicę, a dzisiaj zarządza biznesami z zakresu mediów,telekomunikacji oraz finansów.
  3. Michał Sołowow – 8.3 mld złotych. Posiada pakiet kontrolny spółki chemicznej Synthosie, która to przyniosła mu bardzo dużo powodów do zadowolenia. Wynika to z tego, że kurs akcji spółki w ciągu roku podrożał o ponad połowę. Imperium budował od zera, a zaczynał od wakacyjnej pracy w Niemczech. Do tego jest również kierowcą rajdowym zdobywając trzy razy tytuł wicemistrza Europy ,dwa razy wicemistrza Polski oraz tytuł mistrza Polski w klasie s2000.
  4. Dariusz Miłek- 5.5 mld złotych. Nie pochodzi z bogatego, nie odziedziczył żadnego spadku oraz nie czekał ma możliwość otrzymania spółki do prywatyzacji. Poprzez własną pracę zgromadził bardzo duży majątek. Swój majątek zgromadził zakładając koncern obuwniczy CCC, który zajmuje się sprzedażą obuwia.
  5. Jerzy Starak- 4.2 mld złotych. Poprzez holenderską spółkę Genefar kontroluje udziały w Polpharmie, który jest największym polskim producentem farmaceutycznym. Dodatkowo jest również właścicielem Herbapolu Lubin.
  6. Elżbieta oraz Bogdan Kaczmarkowie- 3.55 mld złotych. Małżeństwo posiada dwie firmy produkujące meble oraz własną markę mebli tapicerowanych Comforty.
  7. Piotr Szulczewski – 3.4 mld złotych. W 2010 roku wraz ze swoim kolegą ze studiów uruchomił aplikację Wish. Ten internetowy biznes po pewnym czasie trafił do dziesiątki największych graczy branży e-commerce. Aplikacja Wish posiada bardzo wiele użytkowników oraz sprzedawców.
  8. Leszek Czarnecki – 3.3 mld złotych. Obecnie należą do niego banki oraz firmy leasingowe, które obsługują klientów nie tylko z Polski. Posiada również udziały w firmie deweloperskiej LC Corp, która jest właścicielem wieżowca Sky Tower.
  9. Antoni Ptak – 3 mld złotych. Jest właścicielem centrum handlu hurtowego, które jest uważane za największe w Europie. Dodatkowo jest również właścicielem ośrodka targowo-wystawienniczego Ptak Warsaw Expo oraz prowadzi sieć hoteli oraz moteli na Florydzie.
  10. Bogusław Cupiał – 2.9 mld złotych. Należy do niego Grupa TELE-FONIKA Kable SA, która po trudnych 3 latach w roku 2015 wypracowała zysk. Swoje kable produkuje w sześciu zakładach produkcyjnych i sprzedaje do 80 krajów.
10 Najbogatszych Polaków 2017
3.9 (78%) 10 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Hotele butikowe  w ostatnich latach stały się szalenie modne. Charakteryzuje…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast