10 najdroższych jachtów motorowych świata

Miłośnicy żeglowania zdają sobie sprawę, że porządny jacht to nie lada wydatek. Najlepszy jacht to taki, który pozwoli nam odbyć długą podróż morską, ale na jachcie czuć się przede wszystkim jak w domu.

10 najdroższych jachtów motorowych świata

Oczywiście, duże znaczenie mają także gabaryty i techniczne szczegóły – jachty, które są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów, są warte ogromne sumy pieniędzy, mimo że rozwijanie budowy statków trwa od pokoleń. Poniżej przedstawiamy najdroższe jachty na świecie – szczęśliwi ci, których stać na taki wydatek i podróż w nieznane w luksusowych warunkach – bądź po prostu możliwość zamieszkania na jachcie przez jakiś czas jak w domu przy założeniu, że postoi on nieruchomo w zatoce.

Dla wielu celebrytów posiadanie jachtu to możliwość zorganizowania niesamowitej imprezy, jeśli posiada na tyle przestrzeni, by pomieścić wszystkich gości. David Geffen, znany przede wszystkim na rynku muzycznym i filmowym, jest szczęśliwym posiadaczem jachtu, który jest w stanie pomieścić 82 osoby – tyle posiada bowiem kajut. Oprócz tego, znajduje się na nim lądowisko dla helikopterów (równie dobrze można uprawiać na nim koszykówkę). Co jeszcze może znaleźć się na pokładzie pięknego, należącego do potentata rynku muzycznego i filmowego, Rising Sun? Na przykład – sala kinowa. Kameralna premiera najnowszego filmu na jachcie motorowym? Czemu nie! Na przykład znajduje się tu także jacuzzi. Spa. Sauna. Jacht jest w stanie poruszać się z prędkością 33 mil morskich na godzinę. Jego wartość to „zaledwie” 200 milionów dolarów. A to dopiero początek naszej listy najdroższych jachtów świata.

Seven Seas to własność należąca do Stevena Spielberga. Jego wartość jest równa wartości poprzedniego jachtu motorowego. Na pokładzie możemy skorzystać z basenu, ekranu kinowego lub siłowni. Uroczo, prawda?

Lady Moura – o wartości 210 milionów dolarów – to własność milionera pochodzącego z Arabii Saudyjskiej – Nassera Al-Rashida. Jacht ten jest także jednym z najstarszych. Na pokładzie tego cuda z 1990 roku znajdziemy przygotowaną dla specjalnych gości saudyjskiego milionera piaszczystą plażę pod regulowanym rozsuwanym dachem.
Nie tylko celebryci, ale także premierzy mają prawo do posiadania swojego pięknego jachtu. Premier Kataru Hammad bin Jassim bin Jaber Al Thani posiada cudo warte 250 milionów dolarów – „Al Mirqab”. To jeden z największych jachtów motorowych na świecie, na pokładzie znajduje się oczywiście kino, basen, a także wyjątkowe apartamentowce dla VIPów.
Dilbar to jacht, którego wartość oceniana jest na 263 miliony dolarów. Należy do rosyjskiego biznesmena, Alishera Usmanova. Posiada on luksusowe wnętrze, zaprojektowane przez francuskiego projektanta wnętrz – Alerta Pinto.

300 milionów dolarów musiałby zapłacić ten, kto chciałby wykupić jacht motorowy „Al Said”, zbudowany z myślą o sułtanie Omanu, a należącym dzisiaj do arabskiej rodziny królewskiej. Oprócz tego, co posiada każdy poprzednio wymieniony jacht – siłownię, basen – rozwija też stosunkowo szybką prędkość 25 węzłów na godzinę…
„Tylko” 323 miliony jest warty jacht „Superyacht A”. Trzeba przyznać, że wygląd posiada dość oryginalny, w porównaniu do naszych poprzednich jachtów motorowych. I przede wszystkim właśnie dla tego futurystycznego wyglądu jest on wart aż tak wiele.

Nieco więcej wart jest jacht „Dubai” – 350 milionów dolarów. Jego budowę podobno rozpoczął książę brunejski, a dokończył premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Trzecim pod względem największej wartości jachtem na całym świecie jest „Eclipse”. Należy on do rosyjskiego magnata Romana Abramowicza. Utrzymuje się, że jacht ten wart jest 800 milionów dolarów, przy czym może w ostateczności kosztować nawet okrągły milion. Trzeba przyznać, że wyglądem naprawdę sprawia niesamowite wrażenie!

Drugim pod względem wartości jachtem na świecie jest „History Supreme”. Jego wartość to aż 5 miliardów dolarów! Taka cena jest przede wszystkim za połączenie luksusu i nowoczesności. Trzeba przyznać, że jacht ten jest faktycznie najpiękniejszym, najbardziej komfortowym i najbardziej luksusowym ze wszystkich. W środku czekają na nas atrakcje takie jak figurka wykonana z kości Tyranozaura, ściana wykonana z meteorytu czy akwarium wykonane ze złota.

Wśród jachtów o najwyższej wartości koniecznie trzeba wspomnieć o Admirale X Force, który wart jest około miliarda dolarów. Jest on dostępny do sprzedaży, jednak cena może skusić wyłącznie ludzi o naprawdę bogatym portfelu. Na pokładzie tego jachtu znajdziemy bary, restauracje, baseny, kina, siłownie, ogród, fontanny, lotniska dla helikopterów. Wnętrze również prezentuje się niesamowicie – u sufitu wiszą kryształowe żyrandole, a podłogi wykonane są z marmuru. Rozświetlony nocą sprawia imponujące wrażenie!

Najdroższe jachty świata to marzenia, które nielicznym najwyraźniej się spełniły. Ogromna ich wartość jest tożsama z luksusem, wolnością i potrzebą własnej przestrzeni, tworzenia mini-państwa, więc nic dziwnego, że jest aż tak wysoka. Trzeba przyznać, że każdy z nich sprawia niesamowite wrażenie patrząc tylko na zdjęcia i filmy dostępne w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *