10 najlepszych blogów o kredytach w 2022 roku

inwestycje

Kredyt to naprawdę dla wielu z nas dość ciężka sprawa. Wiadomo – dzisiaj w zasadzie trzeba się na niego zdecydować, jeśli naprawdę chcemy się rozwijać, kupić dom, mieszkanie, samochód.

Jednak zawsze pojawiają się pytania – jaki kredyt wybrać? Który z nich tak naprawdę będzie najlepszy? Jak zdecydować się na kredyt? Na co warto patrzeć?

Blogi o kredytach – najlepsze źródło informacji

Generalnie na te pytania odpowiedzą nam chętnie w bankach, jednak wiadomo – będą to informacje niejako trochę sponsorowane.

Co zatem warto zrobić? Otóż zawsze opłaca się spojrzeć na przeróżne blogi.

Dlaczego?

Prowadzone są one przez osoby, które naprawdę świetnie znają się najczęściej na swojej pracy.

To osoby w pełni wykształcone, które postanowiły się podzielić swoją wiedzą – znają zatem wszelki pułapki, jakie zastawiają na nas inwestorzy, wiedzą świetnie, na co trzeba uważać itp.

1) Człowiek kontra bank – to jest absolutnie świetny blog. Prowadzony jest on przede wszystkim przez Martę Włodarczyk, która jest niezależnym ekspertem finansowym. Na tym blogu znajdą się wszelkie informacje dotyczące różnego rodzaju leasingów, kredytów, pożyczek – bardzo cenna jest taka wiedza, jak to w zasadzie wygląda patrząc na wszystko okiem eksperta.

2) Blog kredytowy – kredyt hipoteczny okiem praktyka – ten blog prowadzony jest przez Michała Dawidowicza. który jest ekspertem kredytowym w Warszawie. Jest to o tyle ciekawe miejsce, że tutaj będziemy mieć szansę, poznać wszelkie zawiłości finansowe praktycznie od podszewki.

3) Marcin Iwuc – finanse bardzo osobiste – oczywiście głównie jest to blog poświęcony tematyce finansów w życiu codziennym. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że najczęściej to wszystko nieco się przeplata. Naprawdę rzadko jest tak, że finanse osobiste są oddzielone od kredytów, polis, leasingów – przecież niestety z tego korzysta się na co dzień. Dlatego też Michał wszystko prezentuje i dokładnie opisuje, jak korzystać mądrze z kredytów czy leasingów albo najchętniej – jak w ogóle z nich zrezygnować.

4) Skredytuj – tu trzeba powiedzieć o tym, że niestety nie jest to do końca prywatny blog – a w zasadzie w ogóle nie należy od do jednej osoby. Warto jednak na niego spojrzeć, ponieważ zawiera naprawdę bardzo dużo różnych rankingów, porównań itp., które w zasadzie znacząco pomogą nam w codziennej pracy nad własnymi finansami.

5) Ekspertka – prowadzi ten blog Bożena Mszczyszyn. zawiera ona dokładne informacje na temat tego, w jaki sposób rozsądnie wybrać optymalny dla siebie kredyt.

6) Małycha Business Finance – ten blog prowadzony jest przez małżeństwo. Na co dzień prowadzą oni właśnie przedsiębiorstwo pod nazwą Małycha Business Finance, zajmujące się kredytami hipotecznymi. Dzięki temu wiedzą oni naprawdę wszystko z zakresu tego tematu – warto z tej wiedzy skorzystać.

7) Jacek Kur blog – tu warto zwrócić uwagę na to, że Jacek porusza wiele tematów związanych nie tylko de facto z samymi kredytami, ale również zasadniczo zawarte są tu informacje odnoszące się do szeroko rozumianej oszczędności i prowadzenia dobrego życia za odpowiednią kwotę.

8) Dominik Makuch blog – Dominik mówi wprost, że nie jest powiązany z żadną instytucją finansową. I rzeczywiście – jego praca cechuje się obiektywizmem i doradza on mądrze i ciekawie. Warto zatem zainteresować się tym blogiem, ponieważ znajdziemy na nim naprawdę bardzo wiele ciekawych informacji. Przy okazji możemy zacząć z nim współpracę.

9) Sebastian Murglin – ekspert kredytowy – Sebastian pisze szczególnie dużo na temat zdolność kredytowej. A dzisiaj jest to zmowa dla naprawdę wielu z nas. Dlatego też oczywiście warto na ten temat wiedzieć jak najwięcej. Opłaca się zatem zainwestować swój czas w lekturę tego bloga.

10) 1ekspert. To jest także bardzo ciekawy blog. Prowadzi go Michał Strzylak będący niezależnym ekspertem finansowym. Pisze on na swoim blogi wiele na temat kredytów, zdolności kredytowej oraz generalnie tego, co będzie dla nas naprawdę najlepsze.

Podsumowując można zauważyć, że wiele z tych blogów prowadzonych jest przez ekspertów finansowych. Wiele osób niestety odbierze to jako ich wadę.

Jednak nie należy tak postępować. Ważne jest bowiem to, że te osoby posiadają naprawdę bardzo szeroką i w pełni odpowiednią wiedzę do tego, aby właściwie spełniać swoją pracę.

Przy okazji my możemy się naprawdę wiele dowiedzieć na temat funkcjonowania przeróżnych kredytów finansowych i innych zagadnień.

Niektórzy też zapewne teraz powiedzą, że przecież nie ma żadnego sensu czytać tego wszystkiego, skoro można się po prostu skontaktować z tymi osobami – teoretycznie tak.

Jednak zawsze lepiej jest mieć wiedzę na temat podstawowych pojęć, tego co jest w ogóle ważne w finansach i iść na spotkanie, mając już pewien plan w głowie na swój kredyt.

3.5/5 - (ilość ocen: 8)

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 7 lutego 2020 o 21:48

    Warto przyjrzeć się poradnikom na blogu. Można bowiem kopać i zwielokrotniać kryptowaluty. Jest to inwestycja na lata. Można zarabiać na wiele sposobów. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.