10 najlepszych firm hostingowych. Jaki hosting wybrać?

hosting

Obecnie na rynku działa bardzo wiele firm oferujących zarówno darmowe jak i płatne hostingi. Wielu specjalistów w tej dziedzinie sugeruje, by omijać te darmowe ze względu na to, że korzystanie z nich wiąże się z pojawianiem się całego mnóstwa bardzo uciążliwych reklam, które mogą być przyczyną nie tylko drobnych awarii ale również braku poprawności funkcjonowania systemu. Jak zatem wybrać dobry hosting? W tej sytuacji poza specjalistą zajmującym się tworzeniem naszej strony dobrym doradcą mogą być nasi bliscy lub nieco dalsi znajomi którzy korzystali w niedawnym czasie z usług danej firmy. Ewentualnie można sięgnąć do poniższego rankingu przedstawiającego 10 najlepszych firm specjalizujących się w hostingu.

Miejsce 10 – firma dropped.pl

Zauważyć można, że ta firma łapie się do niemal każdego zestawienia przedstawiającego najlepsze firmy hostingowe jakie obecnie z powodzeniem funkcjonują na rynku. Jeśli chodzi o jej procent udziałów w rynku to wynosi on około 1, 8%. Jak wykazują statystyki udział ten utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie już od bardzo długiego czasu. Jeśli chodzi o liczbę domen jeszcze do niedawna wynosiła ona niewiele mniej niż 5500 jednak tendencja ta w ostatnim czasie powoli spada.

Miejsce 9 – firma superhost.pl

Z roku na roki firma rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Stanowi także jedną z czołowych firm oferujących profesjonalne usługi hostingowe na polskim rynku. Pracownicy starają się coraz to uatrakcyjniać ofertę po to, by nie tylko zatrzymać swoich dotychczasowych klientów ale również przyciągnąć do siebie wielu nowych, którzy zadowoleni z współpracy pozostaną z nią na długie lata.

Miejsce 8 – firma OVH sp. z o. o.

To jedna z najlepszych firm hostingowych na całym świecie. Do jej osiągnięć zaliczyć można między innymi 260 000 serwerów, 20 datacenterów ( są to aktywne centra obsługi wielu serwerów – szacuje się że jedno może obsługiwać sprawnie nawet około miliona serwerów), 17 krajów na rynku których z powodzeniem funkcjonuje czy 18 milionów zainstalowanych aplikacji www. Firma w swojej ofercie stara się bazować tylko na innowacyjnych i bardzo nowoczesnych metodach.

Miejsce 7 – firma Krakowskie e-Centrum Informatyczne JUMP

Centrum jest tak dobrze zorganizowane, że nawet czasowe wstrzymanie dostaw prądu nie zagraża jego właściwemu funkcjonowaniu. Firma oferuje wiele ofert i pakietów hostingowych w bardzo atrakcyjnych cenach. Szacuje się że jej udział w rynku mieści się gdzieś w okolicach 2, 5%.

Miejsce 6 – firma biznes-host.pl

Hosting z tej firmy w głównej mierze skierowany jest do prac developerskich, serwerów gier i głosowych lub innych które oparte są na wirtualizacji OpenVZ. Firma oferuje bardzo zróżnicowane, a mimo to stabilne o bardzo wysokiej jakości usługi. Jeśli dobrze uda nam się wszystko zorganizować pakiet początkowy zakupić można już za 20-30 złotych.

Miejsce 5 – firma HEKKONET

Firma z powodzeniem na rynku funkcjonuje od niemal 10 lat. Zajmuje się nie tylko wysokiej jakości usługami hostingowymi, ale również serwerami dedykowanymi oraz serwerami VPS. Firma pochwalić się może grupą kilkunastu tysięcy wiernych klientów. Poza wysoką jakością usług jej zaletami jest między innymi duża elastyczność, stosunkowo niskie ceny w porównaniu do ofert konkurencji z tego samego rynku, kadrę pracowniczą stanowią tu jedynie wykwalifikowani konsultanci i administratorzy, a obsługa klienta przebiega bardzo szybko i fachowo w miłej i przyjaznej atmosferze. Warto wiedzieć, że firma ta opiera się tylko na tych serwerach prezentujących dużą moc.

Miejsce 4 – firma linuxpl.com

Jest to firma bardzo doświadczona i z wieloma tradycjami bowiem na rynku informatycznym oraz internetowym istnieje już od ponad 15 lat. Do zadań firmy poza świadczeniem usług hostingowych należy także obsługa serwerów dedykowanych oraz serwerów VPS dla klientów biznesowych czy też klientów indywidualnych. Przepustowość łącz jakie wykorzystywane są przez firmę linuxpl. com wynosi znacznie powyżej 100 Gbit. Szacowany udział w rynku wynosi niespełna 7%.

Miejsce 3 – firma home.pl

Na rynku istnieje od 1997 roku i obecnie należy do grona największych dostawców usług internetowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Jej główne zadania stojące na bardzo wysokim poziomie to rejestracja domen internetowych, hosting serwisów WWW a także udostępnianie aplikacji biznesowych za pośrednictwem internetu. Udział w rynku wynosi nieco ponad 9, 5 %.

Miejsce 2 – firma NetArt

Była to pierwsza polska forma która otrzymała akredytację specjalnej jednostki do świadczenia usług hostingowych na rynku, której obecny udział wynosi około 10% wszystkich udziałów na rynku.

Miejsce 1 – firma az.pl

Firma oferuje całą gamę produktów ułatwiających hosting stron internetowych, tworzenie stron internetowej na gotowej platformie ( możliwie jest to nawet w ciągu jednego dnia) oraz pakiety oferujące tworzenie i skuteczne przechowywanie najważniejszych dokumentów firmowych tak, by w żadnym wypadku nie uległy uszkodzeniom. Szacowany udział w rynku firmy az. pl wynosi nieco ponad 10%, niestety w ostatnim czasie wykazuje się chwilową tendencją spadkową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *