10 niezwykłych biznesów

Własny biznes to marzenie większości z nas. Otworzenie dochodowej działalności gospodarczej nie jest jednak takie łatwe jak mogłoby się komuś wydawać. Na świecie są jednak biznesy, które wydają się niewiarygodne a przynoszą jednak spore zyski. Warto je poznać bliżej.

Coś dla psów

Coś dla psów

Jedna z zagranicznych firm produkuje desery dla zwierząt. Może i nie jest to nic nadzwyczajnego przynajmniej na pierwszy rzut oka. Firma Billy+Margot zajmuje się jednak czymś co wydaje się, że nie będzie przynosiło sporych zysków. Ich produktem są lody dla psów.

W ofercie firmy znajdują się aktualnie trzy rodzaje lodów a są to truskawka z jabłkiem, jabłko z bananem i marchewką, a także lody o smaku banana z miodem. Co ciekawe lody dla psów cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem. Firma oferuje dostawę lodów do domu, a w ciągu tylko kilku pierwszych miesięcy udało się jej sprzedaż aż 30 tysięcy opakowań z lodami. Jest więc to na pewno spory sukces i jeden z niezwykłych biznesów.

Bilbordy reklamowe to przeszłość

Może nie do końca tak jest ale w zimie można uznać bilbordy za zbędne. Tak stwierdziła pewna firma z Wielkiej Brytanii, która zdecydowała się na reklamę stworzoną na śniegu. Jest więc to biznes sezonowy ale cieszący się dużym powodzeniem. Firma oferuje możliwość odbicia logo jakiejś firmy na śniegu w miejscach, które są często odwiedzane przez ludzi. Czy u nas taki biznes ma szanse się przyjąć? Jeśli tylko śnieg i mróz utrzymywałby się przez dłuższy okres czasu to czemu nie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że śnieg w Polsce jest coraz rzadziej i mogłoby się okazać, że biznes nie przynosi w sezonie praktycznie żadnych zysków.

Alkohol dla zwierząt

Kolejnym niezwykłym pomysłem na biznes, który również skierowany jest do właścicieli czworonogów jest produkcja i sprzedaż alkoholu dla psów. Istnieje na świecie firma, która nie tylko sprzedaje i produkuje wina dla psów, ale także pozwala na stworzenie specjalnej etykiety na butelkę, która może zawierać zdjęcie pupila, a także konkretny tekst jaki właściciel sobie wymyśli.

Niezwykły pogrzeb

Firm pogrzebowych na rynku jest bardzo wiele. Spora część osób uzna, że nie jest to niezwykły biznes. Prawda jest jednak taka, że jak najbardziej może być on niezwykły. Wszystko zależy od tego jak do niego podejdziemy. Niezwykłe pogrzeby mogą być organizowane naprawdę w przeróżny sposób. Nie musi być to smutne i nudne wydarzenie. Wszystko zależy od rodziny, a także od woli zmarłego. Istnieje na przykład pewna firma Holy Smoke, która produkuje amunicję z prochami osoby zmarłej. Wystarczy wysłać pół kilo prochów aby otrzymać naboje zawierające bliską nam osobę. Dla niektórych będzie to okropne, inni natomiast chętnie z takiej możliwości skorzystają.

Sprzedaż koszulek online

Oklepany pomysł na biznes, którym zajmuje się całkiem spora grupa przedsiębiorców. Oczywiście jest w tym sporo racji. Nie wszyscy jednak sprzedają koszulki, których zadaniem jest imitacja mięśni brzucha i klatki piersiowej. Można pokusić się o sprzedaż różnego rodzaju niespotykanych dotąd koszulek. Takie biznesy nie muszą być niezwykłe z tego powodu, że sprzedają coś dotąd niespotykanego. Mogą być niezwykłe ze względu na ilość sprzedanych produktów i dochód jaki potrafią osiągnąć z tak niepozornego na pierwszy rzut oka biznesu.

Automaty z częściami rowerowymi

W naszym kraju raczej niespotykane jednak za granicą bardzo ciepło przyjęte są właśnie automaty, w których możemy zakupić części rowerowe, mogące ulec zniszczeniu, zepsuciu podczas przejażdżki. Automaty nie muszą być duże i nie kupimy w nich wszystkich elementów. Na pewno jednak uda nam się zakupić te najpotrzebniejsze i stosunkowo najczęściej ulegające zniszczeniu. Warto pomyśleć o tego typu biznesie w Polsce, ponieważ u nas również jest spora grupa rowerzystów.

Wynajmij hulajnogę

Wypożyczalnie samochodów już mamy. Możemy je wypożyczyć nawet prosto z ulicy za pomocą specjalnej aplikacji i kodu QR. Bardzo podobnie jest również z wypożyczaniem rowerów. Czemu więc nie wybrać się na przejażdżkę hulajnogą? W Polsce niespotykana rzecz więc czemu o tego typu biznesie nie pomyśleć?

Poduszki z pluszaków

Niezwykłym biznesem, który przyniósł w samym tylko 2010 roku około 300 milionów dolarów zysków jest produkcja poduszek pluszaków. Niby nic niezwykłego, a jednak tak dobrze się one sprzedają.

Automaty z kąpielówkami

Często zdarza się tak, że idziemy na basen, kąpielisko, na plażę i zapominamy kąpielówek. Co wtedy możemy zrobić? Oczywiście skorzystać z możliwości zakupienia kąpielówek w automacie do tego przeznaczonym. Pomysł u nas raczej niespotykany ale jak najbardziej może być trafny. Szczególnie na krytych pływalniach, z których korzysta chętnie bardzo wiele osób. Zapominalscy są również pośród nich. Mogą więc zostać potencjalnymi klientami.

Spray do malowania zwierząt

Kolejny biznes skierowany do posiadaczy zwierząt. Specjalnie stworzony spray pozwala malować sierść zwierząt bez żadnego uszczerbku na ich zdrowiu. Oczywiście został on przed dopuszczeniem do sprzedaży odpowiednio przetestowany i zbadany dzięki czemu otrzymał niezbędne atesty. Jest to ciekawostka pokazująca jak niezwykły i wydający się całkowicie bezsensownym biznes, może jednak okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej może wydawać się łatwe, są to…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Biznes skierowany do turystów
Jaki biznes otworzyć na wsi
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast