10 pluginów do WordPress przydatnych dla biznesu

10 pluginów do WordPress przydatnych dla biznesu

Sklep CodeCanyon jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej odwiedzanych sklepów przez wszystkich mniej czy też bardziej zagorzałych fanów możliwości jakie daje korzystanie z WordPressa. Daje on naprawdę bardzo dużo możliwości wyboru, bowiem swoim klientom oferuje nawet kilkaset różnych wtyczek.

Niektóre cieszą się mniejszą inne większą popularnością ( te najchętniej sprzedawane zostały zakupione już nawet 5000 razy). Wiadomo jak to bywa z dużym wyborem. Zawsze znajdą się perełki jaki i zgniłe jabłka, jednak w tej chwili nie chodzi o ocenę jakości i użyteczności poszczególnych pluginów.

Jak przy każdym zakupie warto czytać i rozważyć wszystkie wady i zalety zanim zdecydujemy się ostatecznie na jakikolwiek zakup. Poniżej znajduje się zestawienie 10 wtyczek do WordPressa, które w rozmaity sposób mogą okazać się bardzo przydatne w biznesie.

1. Visual Composer: Page Builder for WordPress – według danych statystycznych sklepu jest to najczęściej sprzedawana wtyczka ciesząca się bardzo pozytywną opinią wśród jej użytkowników. Warto pamiętać, że wraz z zakupem w sklepie niektórych motywów dodawana jest w gratisie ta właśnie wtyczka, dlatego warto sprawdzić dokładniej aktualną ofertę sklepu. Zarówno sprzedawcy jak i użytkownicy Visual Composer chwalą wtyczkę za świetną i sprawną pomoc w budowaniu bardzo czytelnych i przejrzystych, nie męczących oka ludzkiego stron internetowych. Jej wykorzystanie jest czystą przyjemnością, korzysta się z niej bardzo intuicyjnie i nie trzeba zbytnio się głowić nad skomplikowanymi regułami czy zasadami wykorzystania tego elementu.

2. Sabai Discuss należy do tych najbardziej rozbudowanych w swojej treści wtyczek. Wbrew pozorom jednak wcale nie jest jakoś specjalnie skomplikowana w administracji czy wdrożeniu jej. Dodatkowo posiada ona po zarejestrowaniu się bardzo szeroki system widgetów i przyjazne, jasne odnośniki. Jedyną jej wadą w zasadzie są niekiedy problemy jakie nasuwa koniecznośc tłumaczenia jej kodu na język polski.

3. Core Scanner add-on for Security Ninja. Głównym zadaniem tej wtyczki ma być dbałość o bezpieczeństwo danej witryny internetowej. Bardzo prosta w zastosowaniu bowiem testy bezpieczeństwa wykonywane są po jednym kliknięciu. Jednak przed jej zastosowaniem dla jeszcze większego bezpieczeństwa warto skontrolować, czy nasza witryna internetowa nie posiada przypadkiem jakiś dziur lub innych usterek powodujących niekontrolowany wyciek informacji.
Jeśli wszystko jej w porządku po zainstalowaniu wtyczki stosuje ona wszelkie środki ochronne chroniące naszą witrynę przed niechcianymi atakami.

4. Core Scanner add-on for Security Ninja
Wtyczka miała za zadanie pomóc zapewnić bezpieczeństwo. W jakiś sposób działa, jednak nie wykonuje pracy za nas. Większość informacji, którą od niej odbieramy, znajdziemy na forach internetowych.

5. FlickrBox to naprawdę bardzo ciekawa wtyczka, oferująca mnóstwo interesujących i miłych dla oka rozwiązań. Pomimo to niespecjalnie została doceniona przez wielbicieli WordPress bowiem jej sprzedaż ledwo przekroczyła liczbę 50 razy. Dzięki niej można do swojej witryny bardzo szybko i łatwo dodać nie tylko dowolną, wybraną przez nas galerię zdjęć ale również wszystkich tych fotografii. które stanowią zwrócone wyniki wyszukiwania. Przeglądając rozmaite tematyczne fora internetowe ciężko będzie odnaleźć jakiś wpis świadczący o problemach technicznych związanych z wykorzystywaniem tej właśnie wtyczki. Jeśli wiemy jak ją wykorzystać i postępujemy zgodnie z załączoną instrukcją może stanowić ona bardzo przyjemny sposób na ułatwienie prowadzenia jakiejkolwiek biznesowej witryny.

6. Social Slider to bardzo przydatna wtyczka dla każdego, kto reklamę swojej działalności opiera na mediach społecznościowych. Jej działanie opiera się na umieszczeniu wszystkich ikonek do mediów społecznościowych z których aktualnie korzystamy w jednym i tym samym miejscu – po lewej stronie ekranu komputera, dzięki czemu ciężko będzie je przeoczyć.

7. Show Top Commentators widget pomaga w stworzeniu listy najbardziej aktywnie komentujących wpisy pojawiające się na blogu, jednocześnie zachęca do żywszej dyskusji nieco uśpionych czytelników co bardzo owego bloga ożywia nadając mu coraz to nowsze i ciekawsze wpisy. Co ciekawe każdy komentujący mniej czy bardziej ma szansę na umieszczenie swojego odnośnika czy to do strony internetowej, bloga czy profilu na portalu społecznościowym

8. What Would Seth Godin Do wtyczka rozgranicza wszystkich odwiedzających na stałych i nowych gości. To forma reklamy w której możemy albo zachęcić do odwiedzania bloga nowych gości lub podziękować za bywanie na nim stałym odwiedzającym. Chętni mogą otrzymywać powiadomienia o pojawiających się nowych wpisach.

9. Sociable to jedna z wielu dotychczas wypuszczonych na rynek wtyczkę która nie wymaga tłumaczenia kodu, bowiem wydana została także w polskiej wersji językowej. Dzięki niej każdy zainteresowany treścią czy reklamą np. na blogu jednym ruchem może udostępnić ciekawe treści na swoim profilu na portalu społecznościowym.

10. Simple Facebook Share Button to wtyczka która instaluje ikonkę Facebooka zarówno na początku jak i na końcu każdego nowo pojawiającego się wpisu, pomaga w dzieleniu się interesującymi treściami z pozostałymi uczestnikami tego portalu społecznościowego.

4.5/5 - (ilość ocen: 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.