10 przykładów bardzo dobrych stron opartych o WordPress
Platforma WordPress daje swoim użytkownikom mnóstwo możliwości na tworzenie oryginalnych i bardzo ciekawych stron internetowych, do których codziennie z wielką chęcią zaglądać będzie wiele osób. Każdy kto nie jest bardzo zaznajomiony z tą platformą kojarzy ją jedynie z tworzeniem blogów osobistych ( początkowo rzeczywiście tylko do tego WordPress był wykorzystywany) oraz portfolio.
Dziś jednak ulega to znacznym zmianom, bowiem więcej niż połowa stron internetowych opiera się na szablonach WordPress. Poniżej znajduje się przykładowa lista 10 najlepszych stron w których tworzeniu czynny udział brała platforma WordPress z wyłączeniem blogów i portfolio.
1. Strony firmowe. WordPress tworzy wizytówki zarówno dla małych jak i dużych firm w bardzo ciekawy i co najważniejszy czytelny sposób prezentując najważniejsze i najciekawsze informacje odnoszące się do historii i działalności danego przedsiębiorstwa. Szczególnie chętnie sięgają po niego niewielkie firmy, które dopiero zaczynają swoją działalność, ponieważ jest darmowy i posiada wiele zalet takich jak wysoki poziom bezpieczeństwa, bardzo łatwo podlega wszelkim konfiguracjom, obsługa jest prosta i oczywista ( nie dostarczy problemów nawet tym średnio zorientowanym w obsłudze komputera), dobrze współpracuje z urządzeniami mobilnymi, aktualizacje przeprowadzane są dość często, ale bardzo sprawnie dlatego nie sprawia to żadnych kłopotów.
2. Portale społecznościowe, odwiedzane każdego dnia przez miliardy ludzi na całym świecie. Oczywiście z wykorzystaniem WordPress nie da się stworzyć aż takiej potęgi jaką w dzisiejszych czasach jest Facebook czy Twitter. Jednak przeciętny człowiek nie wtajemniczony w największe sekrety informatyki może założyć swój mały i w miarę bezpieczny ( jeśli zostanie prawidłowo wykonany) portalik społecznościowy dla rodziny, znajomych czy przyjaciół. Do tego celu przyda się trochę wolnego czasu, doby pomysł oraz odpowiednia wtyczka WordPress.
3. Fora dyskusyjne. W internecie jest ich bardzo dużo o rozmaitej tematyce. Śmiało można stwierdzić, że nie ma pytania na które odpowiedzi nie znajdziemy na którymś z nich. WordPress umożliwia budowanie bardzo praktycznych w nieskomplikowany i szybki sposób.
4. Dysponując wtyczką WooCommerce bez najmniejszych przeszkód zbudować można witrynę sklepu internetowego. Szablony wykorzystywane do tego celu pozwolą na zbudowanie bardzo czytelnej strony po której poruszanie się będzie wygodne, jasne i zrozumiałe dla każdego potencjalnego użytkownika.
5. Serwis internetowy z ofertami pracy. W tym przypadku również niezastąpiona okazać się może platforma WordPress. I to za pomocą darmowej wtyczki. Znaczna większość serwisów zamieszczających aktualne oferty pracy z różnych regionów korzysta właśnie z tej wtyczki, dzięki której zadanie wykonane może być bardzo szybko a to usprawnia wszelkie inne prace. Na takiej witrynie można również szybko i w niezbyt skomplikowany sposób dodawać spoty reklamowe.
6. Mikroblogi. One także tworzone są w oparciu o wtyczki WordPress. Stanowią one pewien rodzaj dziennika prowadzonego zamiast na kartkach papierowych to w internecie. Od zwykłych blogów różnią się tym, że pojedynczy wpis zawiera zazwyczaj tylko jedno zdanie, maksymalnie dwa nigdy więcej. Może być udostępniany wszystkim lub jedynie wybranym czytelnikom.
7. Galerie zdjęć. Młodzi fotografowie bardzo często korzystając z WordPressa wrzucają swoje amatorskie zdjęcia do sieci. Z różnych powodów. Jedni chcą zaistnieć inni po prost chcą pokazać swoją pasję i to, czym zajmują się niemal w każdej wolnej chwili. Możliwości stworzenia takiej galerii jest naprawdę bardzo dużo, w rozmaitych mniej lub bardziej skomplikowanych formach. Jeśli chcemy podziwiać efekty stworzone za pomocą platformy WordPress wystarczy poświęcić chwilkę czasu na przejrzenie dostępnych publicznie fotogalerii, a wtedy sami możemy ocenić jakość ich wykonania.
8. Kursy internetowe. W sieci jest naprawdę bardzo dużo różnorodnych i ciekawych pod względem treści witryn internetowych z kursami online o dowolnej tematyce, które ich autorzy szybko i z dużym powodzeniem są w stanie sprzedać. Jeśli zatem mamy pomysł na taki kurs czy chodzi nam po głowie umieszczenie w sieci e-booka własnego autorstwa nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego szablonu WordPress. do tego celu warto wykorzystać wtyczkę CoursePress lub LifterLMS.
9. Agregatory treści przydatne szczególnie w przypadku osób prowadzących bloga, którym w pewnym momencie zaczyna brakować inspiracji do tworzenia nowych i ciekawych tekstów, które byłyby w stanie przyciągnąć znacznie większą grupę czytelników. Agregowanie w WordPress polega na zbieraniu co ciekawszych wpisów z innych zewnętrznych stron internetowych, dzięki czemu autor nie musi tworzyć wszystkiego od samego początku. Takie wyszukiwanie może służyć jeszcze do jednego celu – zbierania wszystkich informacji jakie dotyczą wybranego przez nas tematu.
10. Dzięki stworzeniu strony z wykorzystaniem wtyczki WordPress możliwa jest także sprzedaż biletów poprzez sklep internetowy np. na koncerty czy spektakle.