10 trendów w projektowaniu webowym na 2022 rok

Jeśli chcesz, aby Twoja strona przyciągała uwagę internautów musi ona nie tylko zawierać potrzebne informacje oraz posiadać wygodne opcje, lecz także powinna być stworzona w zgodności z najnowszymi trendami w projektowaniu webowym. Tylko w tym przypadku i oczywiście dzięki trikom marketingowym można liczyć na maksymalny sukces witryny: zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć wskaźnik konwersji. I jeśli zawartość oraz funkcjonalność strony może być aktualna przez lata, to w przypadku trendów jest gorzej… One zmieniają się regularnie: od roku do roku i nawet w ciągu roku.

Dlatego przed wyborem szaty graficznej dla strony warto zapoznać się z aktualnymi trendami i wybrać rozwiązanie, które będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom i oczekiwaniom użytkowników. Jednak warto powiedzieć, że łączenie wszystkich trendów w jednym projekcie to zła idea. I praktycznie nie możliwa do zrealizowania. Po pierwsze, mogą istnieć kilka podglądów (trendów) do wyświetlenia tego samego elementu na stronie. Po drugie, przy użyciu dużej liczbie trendów projekt witryny będzie przeciążony. Więc najlepiej skupić uwagę na kilku kluczowych trendach i realizować ich w projekcie strony.

A teraz przejdziemy właśnie do trendów na 2020 r. Po analizie wpisów od znanych designerów i deweloperów stron www wybraliśmy 10 najbardziej aktualnych tendencje, które możesz stosować w tym roku:

1. Brutalizm

Ten trend dotyczy użycia dużych bloków białego oraz innych standardowych kolorów na stronie. Przy tym one muszą być umieszczone na całej przestrzeni strony. Oprócz tego jeden kolor jest dominujący w projekcie, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na odpowiednie elementy witryny.

Źródło: www.templatemonster.com/pl/

2. Układy oparte na kartach

Układy oparte na kartach już były używane do przedstawienia produktów na e-sklepach oraz usług na stronach firmowych. Jednak w 2018 r. za pomocą tego podejścia są wyświetlane wpisy na blogach. Na pewno spektrum zastosowania układów opartych na kartach jest jeszcze większy. Więc możemy spodziewać się na nowe sposoby użycia tego trendu na stronie.

Zobacz demo

3. Asymetryczne układy

Ten trend dotyczy wykorzystania układów różnego rozmiaru na stronie. Takie rozwiązanie pozwala wyróżnić odpowiednie elementy na stronie i skupić na nich uwagę internautów.

Źródło: www.templatemonster.com/pl/

4. Rozmiar i styl w typografii

Typografia zawsze odgrywała ważną rolę w projektowaniu stron. W tym roku warto skupić uwagę na rozmiarze i unikatowości typografii. Duża typografia idealnie nadaje się do nagłówków oraz ważnych sekcje z informacjami. Oprócz tego ciekawe fonty mogą przyciągnąć do siebie uwagę internautów. Znaleźć ciekawe typografie można na stronie Google Fonts.

Źródło: www.templatemonster.com/pl/

5. Dynamiczne gradienty

Ten trend będzie także popularny w tym roku. Jest to związane z szerokim spektrom zastosowania gradientów (typografia, sekcje i bloki, układy itd.) i ich efektywnością. Za pomocą dynamicznych gradientów można lekko wyróżnić potrzebną zawartość na stronie. Przy tym takie rozwiązanie w porównaniu do efektów animacyjnych, nie wpływa na szybkość ładowania witryny.

Dowiedz się więcej

6. Użycie animacji

I chociaż animacje zwiększają czas ładowania strony, one dalej aktywnie stosują się w projektach witryn. Jednak nie chodzi tutaj o Flashe, który zmarł w 2010 r. Obecne animacje zbudowane są za pomocą nowych technologie opartych na HTML i CSS oraz JS.

Sprawdź

7. Użycie wideo

W 2018 r. dziennie użytkownicy przeglądają ponad 500 mln godzin wideo na YouTube. Taka popularność wideo spowodowała do szerszego jego wykorzystania na stronach firmowych i blogach. Dlatego projektując stronę warto zastanowić gdzie będą sekcje z zawartościami tekstowymi, a gdzie – filmiki.

Zobacz szablon

8. Geometryczne kształty

Geometryczne kształty zaczęły się używać w projektach stron w 2016 roku i nadał pozostają w trendzie. Obecność takich elementów na stronie robi projekt kreatywnym i na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym.

Źródło: www.merehead.com

9. Powrót do statycznych stron

W ciągu ostatnich lat wśród użytkowników zwiększa się interes do statycznych stron, które zbudowane bez pomocy CMS. Takie proste rozwiązania oparte o HTML, CSS, PHP i JS idealnie nadają się do tworzenia stron, gdzie zawartość rzadko się zmienia: landingi, strony biznesowe itd. Do przewag tego typu stron można odnieść wyższy poziom bezpieczeństwa i szybkość ładowania. Oprócz tego w Internecie można znaleźć gotowe kreatory dla stron HTML, np. Novi Builder od zespołu ZEMEZ.

Źródło: www.templatemonster.com/pl/

10. Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja będzie odgrywała coraz większą rolę podczas projektowania stron. Chodzi tutaj nie tylko o czatach z botami, lecz także o wirtualnych pomocnikach. Już istnieją ciekawe rozwiązania dla strony, które pomagają użytkownikom wybrać odpowiedni produkt oraz znaleźć potrzebny wpis.

Źródło: www.templatemonster.com/pl/

Jeśli uważnie przeanalizować trendy z poprzedniego roku to okażę się, że wcześniej wszystkie one już były stosowane w projektowaniu stron. Więc jeśli tworzyłeś witrynę w ciągu ostatnich kilku lat i korzystałeś się z najnowszych szat graficznych, na pewno Twoja strona dalej spełnia oczekiwania użytkowników.

15 motywów dla WordPress zbudowanych według trendów

Jeśli planujesz odnowić projekt witryny oraz zbudować stronę od zera zebraliśmy listę z najnowszymi motywami dla WordPress. Wszystkie one są zaprojektowane w zgodności z powyższymi tendencjami i na pewno przypadną do gustu internautom.

Zapraszamy więc do bliższego zapoznania się z templatkami.

Imperion

Imperion to rozbudowany motyw pozwalający realizować różne typy stron internetowych. Templatka zawiera 10 gotowych układów dla strony domowej, które poświęcone są różnym tematom niszowym. Oprócz tego do użytku dostępne są gotowe projekty podstron oraz układy nagłówku i stopki.

Funkcjonalność motywu jest realizowana za pomocą wtyczek i widgetów Cherry. Oprócz tego templatka posiada Revolution Slider, zestaw rozszerzeń dla WooCommerce, Elementor i dodatkowe wtyczki dla niego – JetElements i JetMenu. Motyw także wspiera fonty webowe Google i posiada mapę Google.

Liczba sprzedaży: 495

Szczegóły | Demo

Wapuula

Podany motyw idealnie nadaje się do tworzenia stron biznesowych i nie tylko. On posiada 8 tematycznych układów dla strony domowej i szereg projektów podstron. Templatka także posiada rozbudowane opcje zarządzania wyglądem oraz obrazki komercyjne, które pomogą dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

Motyw Wapuula zawiera Revolution Slider, Max Mega Menu, popularne wtyczki Cherry oraz Visual Composer. Jeśli uwielbiacie Elementor, możecie przełączyć Visual Composer na ten edytor i skorzystać z wtyczki JetElements. Ona dodaje szereg nowych widgetów do użycia.

Liczba sprzedaży: 169

Szczegóły | Demo

Digitalium

Ten motyw pozwala zbudować nowoczesną stronę dla agencji marketingowej. Templatka ma ciekawy projekt strony domowej, gdzie umieszczone są różne widgety i sekcje. Dzięki temu odwiedzające mogą szybko znaleźć kluczowe informacje o firmie i oferowanych usługach.

Podany motyw posiada kluczowe opcje do tworzenia profesjonalnej strony www. A jeśli wyniknie potrzeba można ich szybko rozszerzyć za pomocą dodatkowych wtyczek dla WordPress. Templatka będzie kompatybilna z nimi.

Liczba sprzedaży: 68

Szczegóły | Demo

Startup Company

Jak można zrozumieć z nazwy ten motyw jest przeznaczony do realizacji strony dla startupu. Chociaż za potrzeby jego można lekko dostosować pod inne cele biznesowe. Pomogą w tym również wygodne opcje personalizacji jak i obecność Elementora na pokładzie. Za pomocą ostatniego można tworzyć unikatowe strony dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuść”.

Dodatkowo do motywu były włączone popularne wtyczki Cherry i własne rozwiązania od twórców. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. On ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

Liczba sprzedaży: 496

Szczegóły | Demo

Exposure

Za pomocą tego motywu można stworzyć stylową stronę dla agencji marketingowej. Templatka ma nie tylko ciekawy projekt, lecz także zawiera widgety w środku. Za ich pomocą można dodawać różne typy zawartości na stronę domową.

Motyw Exposure zawiera rozwijane menu, mediatękę, opcje mediów społecznościowych, usługi i projekty Cherry, newsletter i popup itd. Oprócz tego do użytku jest dostępny Elementor Page Builder oraz wtyczka JetElement, która rozszerza jego funkcjonalność. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Liczba sprzedaży: 19

Szczegóły | Demo

Marshall

Poszukujecie nowoczesny motyw do tworzenia strony biznesowej? Marshall ma elegancki projekt i zawiera wszystkie niezbędne opcje, które pomogą zbudować profesjonalną witrynę bez stosowania cudzych wtyczek. Chociaż templatka jest kompatybilna z popularnymi dodatkami dla WordPress.

Templatka opiera się o Cherry Framework 5.0 i zawiera kluczowe wtyczki Cherry do użytku. Oprócz tego motyw zawiera wizualny kreator stron Power Builder i 25 modułów treściowych dla niego. Za jego pomocą można dodawać elementy na stronę i zarządzać nimi dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuść”.

Liczba sprzedaży: 135

Szczegóły | Demo

Orange

Ten motyw posiada 6 ciekawych układów dla strony domowej, co pozwala stosować go do realizacji popularnych typów stron www. Dopasować projekt templatki do własnych potrzeb pomogą wygodne opcje personalizacji. A jeśli wyniknie potrzeba dodać brakujące opcje, można skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Kod motywu na pewno nie „posypie się”.

Do motywu zostały dodane popularne rozszerzenia, w tym dynamiczny suwak, MegaMenu, galeria, popup itd. Oprócz tego templatka zawiera wizualny edytor stron King Composer. Ona również ma czysty kod i jest przyjazna dla SEO.

Liczba sprzedaży: 24

Szczegóły | Demo

Algorithm

Za pomocą tego motywu możesz zbudować stronę dla firmy oferującej również usługi marketingowe jak i doradcze. A jeśli pojawi się potrzeba dopasować jego pod inne cele biznesowe, to nie będzie problemem. Templatka ma rozbudowane opcje zarządzania wyglądem i wszystkie niezbędne wtyczki i widgety dla realizacji tego pomysłu.

Funkcjonalność templatki została realizowana za pomocą Cherry Framework 5.1. To pozwala korzystać z Cherry Projects, Cherry PopUps, Cherry Team Members, Cherry Services List, Cherry Socialize i Cherry Search. Motyw także zawiera Elementor Page Builder i wtyczki do niego – JetElements i JetMenu.

Liczba sprzedaży: 14

Szczegóły | Demo

DreamRunner

Potrzebujesz stylowego i funkcjonalnego rozwiązania do tworzenia strony biznesowej? Zwróć uwagę na motyw DreamRunner. On zawiera gotowe układy dla podstron, projekty nagłówków i stopki, wygodne opcje personalizacji i szeroki wybór wtyczek i widgetów.

Do templatki były dodane Smart Slider, Contact Form 7, Ecwid, Cherry Team Members, Cherry Testemonials, Chery Projects, TM TimeLine itd. Oprócz tego można tworzyć unikatowe projekty stron za pomocą Elementora. Motyw także jest całkiem responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami www.

Liczba sprzedaży: 19

Szczegóły | Demo

TopConsult

TopConsult to świetnie rozwiązanie do tworzenia stron oferujących usługi doradcze. Motyw posiada nowoczesny projekt, który na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym. Oprócz tego do użytku dostępne są rozbudowane widgety, co pozwala dodać różne typy informacji na stronę.

Wybierając ten motyw możesz korzystać z popularnych wtyczek i widgetów Cherry oraz Elementora. Templatka także wspiera fonty webowe Google. Dzięki temu można używać 900 stylowych typografie do wyróżnienia zawartości tekstowych na stronie.

Liczba sprzedaży: 124

Szczegóły | Demo

ExtraOrdinarz

Podany motyw jest przeznaczony do tworzenia strony dla agencji reklamowej. On ma charakterystyczny projekt, a w paczce z templatką umieszczone są tematyczne obrazki komercyjne. Także warto wydzielić wygodne opcje personalizacji, które pomogą dopasować motyw do własnych potrzeb.

Motyw opiera się o Cherry Framework 5.1, co pozwala korzystać z rozbudowanych wtyczek Cherry. Templatka także wspiera WPML, YoastSEO, WooCommerce i inne popularne wtyczki z serwisu wordpress.org.

Liczba sprzedaży: 69

Szczegóły | Demo

Magnifix

Za pomocą tego motywu można zbudować stronę landingową. Templatka ma nie tylko stylowy projekt, lecz także posiada szereg widgetów. Za ich pomocą można w najlepszy sposób przedstawić własne usługi w Internecie.

Motyw Magnifix zawiera popularne wtyczki Cherry i jest kompatybilny z cudzymi rozszerzeniami dla WordPress. Można także skorzystać z Elementor Page Builder i wtyczki JetElements, która dodaje szereg widgetów do podanego edytora.

Liczba sprzedaży: 23

Szczegóły | Demo

Grandviz

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia strony biznesowej, tym razem działającej w dziedzinie finansowej. Do przewag projektu można odnieść udane połączone kolorów, stylowe efekty animacyjne i wygodne opcje nawigacji. Razem z motywem dostępne są obrazki komercyjne, które można używać na stronie bez żadnych ograniczeń.

Motyw Grandviz został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0 i zawiera kluczowe wtyczki Cherry. Templatka także posiada Elementor i wtyczkę JetElement z dodatkowymi widgetami do tego kreatora stron. Motyw również jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Liczba sprzedaży: 76

Szczegóły | Demo

Perfect

Jest to rozbudowany motyw do tworzenia strony biznesowej. Templatka posiada gotowe projekty podstron, układy dla nagłówku i stopki oraz wygodne opcje personalizacji. Dzięki temu można szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

Funkcjonalność motywu została realizowana w oparciu o Redux Framework. Oprócz tego do templatki zostały dodane Contact Form 7, MegaMenu, Instagram Feed i galeria. Motyw także wspiera inne popularne rozszerzenia dla WordPress.

Liczba sprzedaży: 178

Szczegóły | Demo

SEOMarket

Jak wypływa z nazwy tego motywu on jest przeznaczony do tworzenia stronty dla agencji SEO. On ma nowoczesny projekt w którym główny nacisk został zrobiony na jaskrawe kolory i jakościowe obrazki. Oprócz tego strona domowa występuje wizytówką dla agencji. Tutaj można znaleźć wszystkie niezbędne inflacje o firmie i oferowanych usługach.

Podany motyw zawiera wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony www. Oprócz wtyczek Cherry templatka posiada Elementor Page Builder i TM Timeline. A jeśli planujesz dodać nowe opcje, możesz skorzystać z popularnych rozszerzeń dla WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi.

Liczba sprzedaży: 28

Szczegóły | Demo

4.7/5 - (ilość ocen: 24)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.