20 najpopularniejszych Polskich YouTuberów 2017

YouTube i materiały (nie tylko video) produkowane przez amatorów i rozpowszechniane przez Internet są obecnie gałęzią rozrywki, która w coraz większym stopniu zadomawia się już nie tylko w europejskich miastach, ale także i pod strzechami naszych domów.

20 najpopularniejszych Polskich YouTuberów 2017

O ile do niedawna nikt poważnie tego nie odbierał, o tyle obecnie jest to biznes przynoszący wielomilionowe zyski. Owszem, od dawna słyszało się o hitach na platformie YouTube, to przecież za jej pośrednictwem wylansowano wiele gwiazd (z Justinem Bieberem na czele, to prawdopodobnie najsłynniejszy przykład tego, jak wiele można zyskać publikując materiały w Internecie).

Na przestrzeni lat sposób podejścia do YouTube jednak się zmienił. O ile dawniej dominowały kompilacje śmiesznych wypadków czy zwariowanych kotów, czasem ktoś prezentował swój talent w sporcie, śpiewie czy innej dziedzinie, o tyle obecnie tryumfują tzw. Letsplayerzy (spolszczeni do swojsko brzmiących zagrajmerów). Publikujący zaczęli dbać o jakość nagrań, mikrofon, oświetlenie, standardem stało się nawet zadbanie o takie elementy, jak greenscreen. Jak obecnie wygląda czołówka najpopularniejszych polskich twórców na YouTube?

20. Pierwszą dwudziestkę otwiera TheNitroZyniak. Obecnie posiada ponad 1, 1 miliona subskrybentów. Zasłynął swoimi humorystycznymi rozmowami telefonicznymi. W swoich materiałach nie stroni od wulgaryzmów i chamskiego z pozoru zachowania – wszystko to jest w oczywisty sposób reżyserowane i robione pod młodszą publiczność, którą przyciągają podobne patologie, a która stanowi trzon jego widzów. Należy do tzw. PompaTeam, grupy zrzeszającej youtuberów o podo bnym poczuciu humoru.

19. Kolejne miejsce zajmuje Remigiusz Maciaszek, dawniej znany jako RockAlone2k, jest jednym z najdłużej działających youtuberów gamingowych w Polsce. Posiada własną platformę streamingową, zrzeszającą innych twórców. Słynie ze spokojnego stylu prowadzenia swoich filmów oraz grzeczności oraz nagrywania dużej ilości videoblogów.

18. Karolek to kolejny twórca na naszej liście. Zasłynął poprzez dodawanie filmików, w których wykonywał tzw. challenge. Jest bardzo ekspresyjnym człowiekiem, a jego filmy są montowane w taki sposób, aby jak najbardziej rozbawić odbiorcę.

17. MULTI to człowiek-orkiestra. Jak wielu przed nim i po nim, zasłynął przez nagrywanie licznych serii z najpopularniejszej gry swego czasu na świecie – Minecraft. Oprócz tego spełnia się także jako raper, posiada własną linię odzieży i gadżetów. Często współpracuje z ReZigiuszem.

16. Stuu (dawniej PolskiPingwin) to człowiek pochodzący z Wielkiej Brytanii. Wielu widzów urzekł jego urocze, chociaż czasem nieporadne próby mówienia w języku polskim (a raczej sam akcent). Nagrywał dużo serii z Minecrafta, obecnie skupia się na innych grach oraz twórczości niezwiązanej ze światem gamingowym.

15. Naruciak – Kolejny twórca skupiający się na grach komputerowych na naszej liście. Oprócz gier, tworzy filmy rozrywkowe o zabarwieniu humorystycznym, jak ocenianie seriali czy granie w symulatory randek.

14. ProstoTV – na czternastym miejscu pierwszy kanał, który nie jest związany z letsplay’ami. ProstoTV to oficjalny kanał na YouTube wytwórni muzycznej o nazwie, która stanowi człon nazwy kanału. Znajdziemy na nim utwory oraz teledyski twórców związanych z tym labelem.

13. IzakLIVE – znany wszystkim fanom Counter-Strike’a youtuber i streamer. W pewnym okresie działalności swojego konta mógł poszczycić się największym przyrostem subskrypcji w Polsce. Jest wielkim fanem Star Wars, zajmuje się także komentowaniem meczy CS’a oraz przybliżaniem sylwetek najważniejszych graczy tej gry.

12. skkf – kolejny gracz, który swoją przygodę zaczął od układania klocków w Minecraft. Obecnie, po wielu latach, powrócił do tej gry, jednak na jego kanale przodują inne produkcje oraz aktywności niezwiązane z grami. Jest także jednym z prekursorów pokazywania w Polsce pierwszych wrażeń z googli wirtualnej rzeczywistości.

11. Niekryty Krytyk – satyryczny kanał rozrywkowy, w którym charakterystyczny prowadzący żartuje z filmów, seriali. Chociaż największy okres świetności ma za sobą (w którym wydał m. in. książkę), to wciąż posiada grono wiernych fanów.

10. Pierwszą dziesiątkę otwiera ROJSON – czyli popularny Patryk „Rojo” Rojewski, gracz i miłośnik paintball’a. W swoich filmach jest bardzo żywiołowy i energiczny, nie boi się przeklinać oraz głośno krzyczeć, przez co przez jednych jest kochany, a przez innych nienawidzony.

9. Mandzio to młody twórca zaczynający od Minecrafta. Obecnie skupia się ogrywaniu gier mniej popularnych. Jest lubiany przez swoją widownię ze względu na poczucie humoru oraz – co ciekawe – charakterystyczny głos.

8. IsAmUxPompa – youtuber gamingowy, który należy – podobnie jak wymieniony wcześniej TheNitroZyniak – do PompaTeam. Z twórcą tym przyjaźni się zresztą od dawna. Jest znany ze swojego lokalnego patriotyzmu, ciętego języka oraz palenia papierosów na streamach.

7. StepRecords – kolejny kanał poświęcony muzyce, należący do wytwórni StepRecords. Znaleźć tam możemy materiały dotyczące raperów związanych z tą wytwórnią, takie jak zapowiedzi koncertów, teledyski, przedpremierowe zajawki.

6. 5 sposobów na… – kanał mogący pochwalić się ponad dwoma milionami subskrypcji. Założony przez pięciu przyjaciół, którzy posiadają zmysł do majsterkowania oraz poczucie humoru. Zdobyli niezwykłą popularność dzięki swojej pomysłowości.

5. Stuu Games – główny kanał wymienionego wcześniej Stuu, na którym prezentuje swoje filmiki związane z grami komputerowymi.

4. ReZigiusz – kolejny gracz, który wybił się na kanwie Minecrafta. Obecnie całkowicie odcina się od tej gry i skupia na innych. Oprócz tego prowadzi wiele serii w formie vlogów, w których odpowiada na pytania widzów, dzieli się relacjami z wyjazdów etc.

3. Na najniższym stopniu podium ostatni minecraftowiec – Blowek. Współpracował z Mandziem, skkf’em, ReZigiuszem i wieloma innymi youtuberami. Obecnie skupia się na ogrywaniu innych gier.

2. AbstrachujeTV – kanał humorystyczny i rozrywkowy, który zdobył ogromną popularność. Trójka przyjaciół tworząca ten kanał zdobyła serce wielu milionów Polaków dzięki przedstawianiu zwyczajów i zachowań Polaków (ale i nie tylko) w krzywym zwierciadle.

1. Niekwestionowanym liderem od wielu lat jest SA Wardega. Drugiego na liście Blowka deklasuje o niemal milion subskrypcji – posiada ich ponad 3, 4 mln, jest popularny także poza granicami naszego państwa. Przez wielu krytykowany, przez wielu uwielbiany – trudno przejść obok postaci Sylwestra Wardęgi obojętnie. Zasłynął filmem, w którym przebrał swojego psa za zmutowanego pająka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *