3 rewelacyjne darmowe motywu z edytorami stron

Jeśli masz stronę na WordPress i aktualizowałeś jej do wersji 4.9.8, pewnie zauważyłeś przycisk „Spróbuj Gutenberg” w panelu administracyjnym. Czy słyszałeś już o tym wizualnym edytorze, który zastąpi wcześniejsze rozwiązanie w podanym CMS? A czy pracowałeś z innymi Page Builderami dla WordPress? Jeszcze nie? W tym przypadku na pewno musisz się zapoznać z tematem.

Powrócimy do Gutenberga. O co tu chodzi? Deweloperzy WordPress postanowiły odnowić swój system, aby odpowiadać nowym wyzwaniom rynku i dalej pozostawać liderami na nim.

W ciągu kilku ostatnich lat coraz popularniejszym rozwiązaniem do tworzenia stron stają platformy SaaS (Software as a Service, z ang. oprogramowanie jako usługa), w tym Wix oraz Shopify. Ich sukces kryje się przede wszystkim w szybkości i prostocie budowania witryny. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy technicznej, aby ruszyć ze swoją stroną www.

W tym oczywiście WordPress przegrywa z platformami SaaS. I chociaż jest on dużo prostszy niż inne systemy, ale nie posiada opcji tworzenia strony według metody „Przyciągnij i Upuść”. Po to właśnie wprowadzenia Gutenberga, który pozwoli użytkownikom dodawać widgety i szybko ich edytować za pomocą myszki.

Ale Gutenberg to nie pierwszy wizualny edytor stron dla WordPress. Na repozytorium możesz znaleźć ponad 20 różnych dodatków pozwalających w ten lub inny sposób tworzyć strony zgodnie z metodą „Przyciągnij i Upuść”. Jednak najpopularniejszym wśród nich jest Elementor. Na obecną chwilę on ma ponad 1 milion aktywnych instalacje. Dla przykładu, Visual Composer ma tylko 100 000+ aktywnych instalacje.

elementor

Elementor uzyskał swoją popularność dzięki szybkości działania i obecności darmowej wersji. Przy tym bezpłatna wersja posiada wszystkie kluczowe widgety, które pomogą zbudować stronę w trybie online. A jeśli wyniknie potrzeba rozszerzyć liczbę takich widgetów można przejść na płatną wersję oraz skorzystać z rożnych rozszerzeń do Elementora.

Chcesz spróbować wizualny edytor na swojej strony? Mamy dla Ciebie świetną propozycje. Przygotowaliśmy 3 najnowsze bezpłatne motywy z oferty TemplateMonster, które zawierają takie edytorzy na pokładzie. Przy tym 2 templatki posiadają Elementor, a jeden – Power Builder od zespołu ZEMEZ.

Zapraszamy do przeglądu motywów.

Furnicom

Furnicom

Podany motyw jest przeznaczony do tworzenia strony dla firmy oferującej meble i akcesoria meblowe. Chociaż może być dostosowany pod inne tematy biznesowe. Pomogą w tym również wygodne opcje personalizacji, jak i szereg dostępnych wtyczek i widgetów Cherry oraz Elementor Page Builder. Motyw także ma poprawny kod, który został zaprojektowany w zgodności do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona będzie przyjazna dla SEO.

Pobrać – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-69999.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/69999.html

Grafique

Grafique

Jeszcze jeden motyw do realizacji stron biznesowych, w tym dla biura architektury i planowania przestrzennego. Templatka ma nie tylko nowoczesny projekt, lecz także zawiera szereg opcje dostępnych dzięki użyciu wtyczek Cherry. Motyw również zawiera wizualny edytor stron Power Builder i widgety treściowe od zespołu ZEMEZ. On jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Pobrać – https://www.templatemonster.com/pl/free-templates/grafique-architect-lite-free-wordpress-theme-67044.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/69999.html

Bitunit Lite

Bitunit Lite

Ten motyw jest poświęcony walutom kryptograficznym i nadaje się do tworzenia blogu oraz strony dla firmy oferującej usługi ktyptowalutowe. Templatka ma charakterystyczny projekt, zawiera wygodne opcje personalizacji oraz rozbudowane wtyczki i widgety, w tym Elementor. Oprócz tego motyw wspiera popularne dodatki dla WordPress, co pozwala w szybki sposób rozszerzyć jego funkcjonalność.

Pobrać – https://www.templatemonster.com/pl/free-templates/bitunit-lite-responsive-finance-wordpress-theme-65671.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/65671.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *