4 najciekawsze reklamy świata

Reklama jest stara jak świat. Od czasu pojawienia się reklam promujących produkty codziennego użytku, takie jak pranie proszków czy żywność, producenci ciągle ścigają się z bardziej odważnymi, głośnymi i oryginalnymi kampaniami. Wielu z nich ma imponujący zasięg i rozmiar. Oto niektóre z najciekawszych.

Największe reklamy świata

Interesujące podejście w reklamie

Inną ciekawą propozycją była firma produkująca reklamy telewizyjne. Tym razem agencja postanowiła wykorzystać do promowania … pianki do golenia. Z pomocą pianek pracownicy zrobili ogromny rysunek zadowolonego Rogera Federera i logo marki do golenia. Na reklamę potrzebne było 3000 litrów farby i 1000 litrów tej pianki. Cały obszar pola rugby. Imponująca praca!

Nietypowy marketing

Na pustyni nie ma wielu ludzi i potencjalnych klientów. To nie powstrzymało Coca-Coli. Reklama została stworzona na pustyni chilijskiej, mierząc 50 metrów wysokości i 120 szerokości. Trzeba przyznać, że marka wzbudziła radość, ponieważ całość powstała z pustych butelek.Wszystko zostało dokładnie oczyszczone.

Jak się okazuje, matka natura może być wykorzystana do reklamy. Pomysł przyszedł z Swissair, który obsadził jęczmień na polu obok lotniska. Reklama wzrosła spokojnie przez cztery miesiące, przybierając kształt samolotu i logo firmy. Jest to prawdopodobnie najbardziej ekologiczna reklama.

Historia reklamy

Pierwsze ogłoszenie z listy pochodzi z 1678 roku. Zostało stworzone przez rolnika, który wykorzystał własne pole do tego. Rolnik wyciął zboże. Dziś nazywamy kampanię „kampanią społeczną”, ponieważ rolnik wykonał pracę w proteście przeciwko bardzo niskim zarobkom. Dzisiaj produkcja filmów reklamowych jest potężnym mechanizmem.

Duże reklamy

Niektóre reklamy są naprawdę duże – dosłownie. Rekord należy do giełdy zakładów sportowych, która również umieściła swoje ogłoszenie. Cała zajmowała około 50 boisk piłkarskich. Firma produkuje także reklamy ukazujące wielki napis z lotu ptaka.

Efektowny wynik osiągnięto dzięki restauracji fast-food w Stanach Zjednoczonych. W reklamie umieszczono logo restauracji, które było ułożone z 65 000 czerwonych i białych płytek. Zdjęcie miało łączną powierzchnię 87 500 metrów kwadratowych. Logo zostało stworzone w Nevadzie i było widoczne nawet w programie Google Earth.

4.7/5 - (ilość ocen: 12)

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 4 stycznia 2017 o 20:38

    Ale obrazek dobraliście

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.