5 najdroższych marek świata

Na świecie jest masa bardzo drogich marek jednak wymieniając tylko pięć warto zwrócić uwagę między innymi na Google, Apple, Amazon, Microsoft, a także Samsung.

Google droższy od Apple

Google droższy od Apple

W roku 2017 stało się coś wręcz niewiarygodnego, czego wiele osób się nie spodziewało. Apple ustąpiło pierwszeństwa marce Google, która jest dziś wyceniana na około 110 miliardów dolarów. Jej wartość w ciągu jednego roku wzrosła o ponad 20% co jest wynikiem naprawdę świetnym.

Chyba nie ma osoby, które nie kojarzyłaby marki Google. Zajmuje się ona wieloma rzeczami. Najpopularniejsza jest jednak przeglądarka Google, w której miliony ludzi na całym świecie każdego dnia czegoś wyszukuje. Gdyby nie wyszukiwarka, to firma nigdy nie osiągnęłaby prawdopodobnie tak wiele. Dziś drugim popularnym produktem marki jest system Android, który znajdziemy w milionach urządzeń na całym świecie. Google jest tak naprawdę z nami praktycznie każdego dnia. Nic więc dziwnego, że jest to firma tak wiele warta i dochodowa.

Apple na drugim miejscu

W ubiegłym roku Apple cieszyło się z pierwszego miejsca najcenniejszych firm na świecie. W tym roku jest już jednak o oczko niżej. W ciągu jednego tylko roku firma Apple straciła na wartości prawie 40 miliardów dolarów. To naprawdę bardzo dużo. Nic więc dziwnego, że nagle znalazła się na drugim miejscu pośród najdroższych marek świata. Można liczyć jednak na to, że sprzedaż urządzeń iPhone 7 i iPhone 7 Plus pozwoli firmie w przyszłym roku ponownie pojawić się na pierwszym miejscu w rankingu.

Apple słynie z niezwodnych telefonów iPhone, a także komputerów stacjonarnych iMac i przenośnych jak na przykład Apple MacBook. Produkty tej marki są przede wszystkim wybierane przez profesjonalistów, którym zależy na jakości i funkcjonalności produktów, a także wybierane są przez osoby zamożne. Cena urządzeń w porównaniu do konkurencji jest ogromnie wysoka. Za jakość i trwałość jednak jak najbardziej warto zapłacić.

Internetowy sklep Amazon

U nas marka Amazon nie jest jeszcze zbyt popularna. Na świecie słynie z sprzedaży różnego rodzaju produktów, jednak w naszym kraju znana jest chyba głównie za sprawą urządzeń do odczytywania ebooków i sprzedaży samych książek w formie elektronicznej.

Firma ta jest dziś wyceniana na około 106 miliardów dolarów. I do poprzedniego roku nadal utrzymuje się na trzecim miejscu najdroższych marek świata. Z tego co wiadomo to Amazon zaczyna powoli również podbój polskiego rynku więc wielce prawdopodobne jest to, że w kolejnych latach popularność tego internetowego sklepu w naszym kraju wzrośnie.

Microsoft i chyba nie trzeba mówić nic więcej

Firma ta jest podobnie jak Google znana chyba wszystkim użytkownikom komputerów. Pomimo tego, że znajduje się na rynku znacznie dłużej, to jej wartość w tym momencie wynosi około 76 miliardów dolarów. Microsoft to między innymi producent systemu Windows, który posiada taką samą ilość fanów jak i osób nienawidzących go. Systemów z logiem okna było już całkiem sporo a najnowszym jest Windows 10, który instalowany jest nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także na laptopach, tabletach i urządzeniach typu smartphone.

Według różnych danych system Windows jest użytkowany przez znaczną większość użytkowników komputerów na świecie. Nie może jednak pochwalić się tym samym w przypadku urządzeń mobilnych. Tam króluje Android stworzony przez Google.Microsoft to także pakiet Office, który jest wykorzystywany w pracach biurowych na całym świecie. Nic więc dziwnego, że marka jest tak bardzo popularna.

Samsung i smartphony

Samsung jest producentem sprzętów rtv agd. Głównie znany z produkcji telewizorów, magnetowidów, wież stereo, a także telefonów komórkowych. Dziś tworzy jedne z najnowocześniejszych smartphon’ów na świecie. Jest jednym z głównych konkurentów urządzeń marki Apple.

Samsung w roku 2017 wyceniany jest na około 66 miliardów dolarów. Wzrost jego wartości w porównaniu z rokiem ubiegłym to około 13%. Jest więc to całkiem sporo. Trzeba wspomnieć o tym, że jest to świetny wynik pomimo wpadki firmy, jaką były wybuchające baterie w jednym z modeli smartphon’ów. Wpadka nie zniechęciła jednak klientów do firmy i nadal chętnie wybierają jej produkty. Prawda jest taka, ze Samsung tworzy bardzo dobrej jakości i trwałe urządzenia mobilne. Wartość firmy prawdopodobnie w tym roku również wzrośnie o ile przyjmie się dobrze nowe urządzenie jakim jest Samsung S8. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to hit.

Jak można zauważyć najdroższe firmy świata są wyceniane naprawdę na ogromne sumy pieniędzy. Firm wartych miliardy dolarów na świecie jest jednak znacznie więcej. Patrząc na historię niektórych z nich można liczyć na to, że nam również uda się kiedyś osiągnąć ogromne zyski na działalności gospodarczej. Wystarczy mieć dobry pomysł i wcielić go w życie. Idealnym przykładem jest Google, które jest stosunkowo młodą firmą znajdującą się na rynku od kilkunastu lat. Ich wartość jest jednak ogromna, o czym świadczy pierwsze miejsce na liście najdroższych marek świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *