5 pluginów które warto dodać do WordPress

Najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na stronach www jest WordPress. Tego systemu CMS z powodzeniem używają nie tylko blogerzy, lecz także jest to powszechne narzędzie przy tworzeniu portali internetowych, firmowych stron, a nawet i sklepów internetowych.

Oczywiście nie jest to dziełem przypadku, ponieważ WordPress może pochwalić się licznymi walorami. Jest on nie tylko darmowy, ale również prosty w użytkowaniu i do tego niezwykle plastyczny. Oferuje użytkownikom liczne wtyczki (pluginy), które mają za zadanie podnieść funkcjonalność naszych serwisów.

Każdy prowadzący portal oparty o WordPress ma do wyboru całe multum płatnych i bezpłatnych pluginów pozwalających znacznie przyjemniej prowadzić swój serwis. Oczywiście nie będzie zbyt rozsądnym przesadzać z nadmierną instalacją owych wtyczek. Dlatego też instalować tylko te najbardziej nam przydatne pluginy.

Yoast SEO

To rozszerzenie jest kompleksowym pakietem, który niezwykle efektywnie wspiera promocję stron internetowych w wyszukiwarkach. Decydując się na ten pugin jesteśmy w stanie szybko pozbyć się wielu bolączek związanych z pozycjonowaniem. Yoast SEO zapewnia naszej stronie naprawdę wiele interesujących udogodnień. Z tą wtyczką w niezwykle prosty sposób możemy zmodyfikować opis strony oraz jej tytuł.

Dodatkowo plugin analizuje treść zamieszczonego tekstu pod kątem obecności słów kluczowych. Jest to też drogowskaz w jaki sposób pisać artykuły pod określone frazy, które przyczynią się do wzrostu popularności witryny. Yoast SEO oferuje użytkownikom wszelkie instrumenty do analizy strony. Ogólnie rzecz ujmując jest niezwykle przydatny dodatek, który pozwala nam podnieść pozycje w wyszukiwarach.

W3 Total Cache

Bardzo ważnym elementem każdej strony internetowej jest jej prędkość. Jest to coraz częściej uwzględniane w tworzeniu rankingów wyszukiwarek. Dlatego też warto swój WordPress wyposażyć w W3 Total Cache.

Jest to nic innego jak pomoc w optymalizacji prowadzonej przez nas strony www pod kątem wydajności oraz prędkości. Mając ten plugin zyskujemy niezwykłą klarowność treści, a także mniej obciążony serwer i tym samym strona dużo płynniej się wczytuje. Dodatek ten doskonale kompresuje HTML i CSS, a to bardzo jest lubiane przez Google.

Disqus

Podstawową zaletą każdego dodatku jest sprawienie, aby WordPress działał wydajniej. Taką rolę z całą pewnością pełni Disqus, ponieważ ułatwia ona możliwość wyrażania opinii pod danym artykułem. Przy pomocy tego dodatku dokonujemy podmiany domyślnego systemu komentarzy na ten połączony z serwisem Disqus.

Chociaż modyfikacja wydaje się niewielka to jednak jej rezultaty są już znacznie potężniejsze. Wówczas to nasza strona bądź też blog wchodzi w skład całej sieci o charakterze społecznościowym. Za sprawą posiadania konta we wspomnianym serwisie mamy możliwość dodawania komentarzy na wielu stronach internetowych za pomocą tylko jednego profilu.

Taka funkcjonalność powoduje, że na każdej witrynie konkretny użytkownik jest podpisany w ten sam sposób. Tym samym nie ma takiej anonimowości, jak w przypadku standardowego rozwiązania. Dodatkowo zyskują też i sami komentujący, bo mogą oni w przemyślany sposób budować swoją postać w przestrzeni internetowej.

Digg Digg

Komentarze na stronie pokazują, że ona żyje. Warto pamiętać też o świecie poza jej obrębem. Współcześnie trudno sobie wyobrazić obecność w sieci bez większej współpracy z serwisami społecznościowymi. To dzięki nim możemy w klarowny sposób dzielić się informacjami. Nic tak nie ożywia ruchu na danej stronie jak udostępniane danego artykułu przez czytelników.

W ten sposób o naszej stronie w krótkim czasie może dowiedzieć się naprawdę spore grono internautów. Rozsiewanie się danej treści poprzez portale społecznościowe jest nieco zbliżone metodologią do rozprzestrzeniania się wirusa. Dlatego też warto pomyśleć o jakimś udogodnieniu dla naszych czytelników. Tutaj właśnie pojawia się wtyczka Digg Digg, która to znacznie ułatwia udostępnianie treści w portalach społecznościowych.

BackWPup

Za sprawą dodatku noszącego nazwę BackWPup tworzymy kopię zapasową swojej witryny. Jest ona zapisywana w wirtualnej przestrzeni dyskowej w określonych przedziałach czasowych. Prowadząc bardzo intensywnie swoją stronę zapewne boimy się nieprzewidzianej utraty swoich treści. Na całe szczęście wraz z dodatkiem BackWPup jesteśmy przygotowani na taką ewentualność.

To ledwie kilka przykładów podrasowania strony opartej o WordPress, lecz z pewnością w krótkim czasie dostrzeżemy ich wpływ na jej rozwój. Warto zatem na bieżąco śledzić rozwój wtyczek do tego CMS-a, bo z pewnością wśród nich znajdzie się coś wartego naszej uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *