Amazon podnosi pensje i nie wyklucza kolejnych inwestycji

Amazon podnosi pensje

Amazon Polska podjął decyzję, że od września jego pracownicy z centrów logistycznych w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku będą zarabiać więcej. Dodatkowo firma jesienią w Kołbaskowie oraz Sosnowcu otworzy dwa centra logistyczne. Amazon Polska zaznacza, że kolejne inwestycje w Polsce są przez ich firmę bardzo prawdopodobne. Firma Amazon od roku 2014 w Polsce zainwestowała na kwotę ponad 3 mld zł. Dodatkowo w Centrum Rozwoju Technologi w Gdańsku zatrudnionych jest ponad 9 tysięcy osób.

Dlaczego Amazon Polska podjął decyzje o podniesieniu pensji?

Amazon Polska działa od roku 1994 z siedzibą w Seattle i prowadzi największą sieć sprzedaż wysyłkowej. Obecnie jest uznawany za pionierów sprzedaży internetowej. Posiada oddziały zlokalizowane w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii oraz Brazylii. Amazon Polska podjął decyzje o podniesieniu płac pracownikom związku na globalny efekt corocznego dokonywania procesu przeglądnięcia wysokości wynagrodzeń w koncernie.

Wzrost płac sięga 12.5 proc. Pracownicy stopnia początkowego otrzymają stawkę 16-18 zł w zależności od okresu pracy w koncernie. Wzrosną również stawki dla kierowników zespołów do 23 zł. Wiceprezes ds. Operacyjnych na Europę Steven Harman, że dokonywana coroczna analiza stanu wynagrodzeń w koncernie ma na celu przyciąganie do firmy jak najlepszych pracowników.

Amazon Polska chce pozostać pracodawcom, który oferuje pracownikom coś więcej niż samo wynagrodzenie. Koncern chce być pracodawcom, który oferuje poza wynagrodzeniem bardzo ciekawe benefity pozapłacowe. W lipcu związek zawodowy, który działa w Amazon Polska zorganizował w Poznaniu konferencję prasową, w której podniósł apel o poniesienie płac dla pracowników, które są byłby zależne od dochodów jakie uzyskuje koncern.

Kolejne inwestycje Amazon Polska

Amazon Polska jesienią otworzy dwa centra logistyki e-commerce. Centra logistyki będą zlokalizowane w Kołbaskowie oraz Sosnowcu. Centrum logistyczne w Sosnowcu będzie stanowiło centrum logistyczne dla odzieży oraz obuwia. Centrum logistyczne w Sosnowcu będzie stanowiło centrum logistyczne dla takich przedmiotów jak książki, sprzęt elektroniczny oraz towary konsumpcyjne.

Centrum logistyczne będzie korzystało z technologi Amazon Robotics. Pracowników w liczbie 1 tys. będzie wspierać ponad 3 tys. robotów. Data uruchomienia dwóch centrów logistycznych jest obecnie nieznana oraz nie jest znana kwota całkowitej inwestycji jaka będzie poniesiona związku z otwarciem dwóch centrum logistycznych. Amazon Polska podkreśla, że jest bardzo zadowolona z inwestycji jakie podejmuje w Polsce i związku z tym nie wyklucza, że w przyszłości będzie tutaj budować kolejne centra logistyczne.

Amazon Polska bardzo dynamiczne się rozwija i szuka nowych lokalizacji w Polsce i całej Europie. W Europie ruszy 15 centrów logistycznych koncernu. Centra logistyczne są zlokalizowane między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii oraz Włoszech. Koncern w swoich centrach logistycznych, które znajdują się w Europie chce stworzyć ponad 15 tys. miejsc pracy w wymiarze pełnego etatu.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Rada Ministrów podjęła decyzje, że w roku 2018 minimalne wynagrodzenie…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Biznes skierowany do turystów
Jaki biznes otworzyć na wsi
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast