Bezpieczeństwo nie musi kosztować majątek

samochód

Zima Cię nie zaskoczy, u nas znajdziesz doskonałe opony odpowiedni, zgodny z przepisami bieżnik, nie zapomnij zmienić swoich starych wysłużonych, już mało bezpiecznych opon.

My oferujemy nowe, doskonałej jakości. Nie oszukujemy, możesz sprawdzić wiek ogumienia, spójrz na ciąg cyfr wytłoczony na boku opony: dwie pierwsze oznaczają tydzień, a dwie ostatnie rok produkcji.

Pamiętaj dobra opona, nie musi kosztować majątek. Tańsze opony nie zapewnią Ci dobrego komfortu jazdy, pomyśl o bezpieczeństwie i niskim hałasie.

Jazda po nierównych, polskich drogach to duże wyzwanie nawet dla doświadczonych kierowców. Jazda zimą to już nie wyzwanie, lecz sport ekstremalny, zainwestuj w dobrej jakości opony zimowe bieżnikowane. Bezpieczeństwo na drodze jest bezwzględnie jest najważniejsze, a dzięki dobrym oponom można czuć się na drodze nieco bezpieczniej.

Nie masz wpływu na innych kierowców. Nie zapominaj jednak, że jest to tylko element samochodu, który nie poprowadzi go za ciebie. Nie bądź zbyt pewny siebie, że Ciebie nieszczęśliwy wypadek ominie.

Miej oczy i uszy szeroko otwarte. Dobry stan techniczny pojazdu i świetnie dobrane opony zimowe to jedno, reszta zależy od ciebie. Po zakupie nie zwlekaj z wymianą opon do zimy, bo jak wiemy w Polsce lubi bywać różnie, to i ona lubi zaskakiwać, nie tylko drogowców, lecz i kierowców. Wcześniejsza wymiana opon to przede wszystkim bezpieczeństwo dla nas i dla innych użytkowników drogi..

Cenną informacją dla kierowców jest etykieta. Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej odgórnie został nałożony obowiązek etykietowania opon przez producentów. Cel tego rozporządzenia jest bardzo szczytny, ma uświadomić konsumentów na temat kupowanych opon oraz natychmiastowy dostęp do podstawowych informacji, które mogą pomóc w podjęciu decyzji, jaki rodzaj opon kupić.

Nie każdy z nas wie co w ogóle te etykiety oznaczają. A przecież każdy chce dla siebie jak najlepiej. Może czasem warto coś doczytać i zastanowić się po co i dlaczego takie kartki w ogóle pojawiają się na oponach.

Etykiety podzielone na 3 pola zawierają trzy podstawowe informacje dotyczące: efektywności paliwowej, hamowania na mokrej nawierzchni oraz zewnętrznego hałasu toczenia.

Efektywność paliwowa? Co to w ogóle znaczy? Kilka słów i wszystko będzie jasne. A wiec określa opór toczenia (im większy, tym wyższe zużycie paliwa). Natomiast hamowanie na mokrej powierzchni informuje na temat klasy przyczepności opony w niesprzyjających warunkach pogodowych.

A co często nas najbardziej drażni, hałas. Zewnętrzny hałas toczenia określa oczywiście poziom hałasu w dB – porównuje się go z unijnymi limitami hałasu zewnętrznego.

Etykietowanie w przystępny i jasny sposób określa podstawowe parametry opony, dzięki czemu nawet motoryzacyjny laik szybko i bezboleśnie wybierze opony zimowe do swojego auta. Nie kupuj kota w worku, doczytaj wszystkie etykiety, numery. Dopytaj sprzedającego jeśli czegoś nie jesteś pewien. Jedź bezpiecznie.

Bezpieczeństwo nie musi kosztować majątek
Oceń wpis

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Umowa leasingu jest jedną z popularniejszych metod finansowania, pozwalającą nabyć…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
Jak promować firmowy kanał na YouTube
Jak promować firmowy kanał na YouTube
10 motywow WordPress zawierających Elementor
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
złoto
Metale lokacyjne – czy warto inwestować w nie właśnie teraz?
avast
Poznaj funkcje antywirusów dla firm
opona
Kwestia wymiany opon niejednemu kierowcy potrafi spędzić sen z powiek
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Kalkulator OC – jak z niego korzystać?
Jak się sprawdzić w BIK?
Jak się sprawdzić w BIK?
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący