Bezpieczna platforma pożyczek społecznościowych

Bezpieczna platforma pożyczek społecznościowych

Pożyczki społeczne są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii. Wartość tego rynku szacowana jest na 1,6 mld funtów. Eksperci przewidują jednak, że w niedalekiej przyszłości osiągnie on pułap do 5 mld.

Klienci korzystają z pożyczek internetowych, a ostatnio zainteresowani są tzw. inwestorami – to właśnie ci, którzy cierpią z powodu nadmiaru gotówki, więc chętnie udostępnią ją innym. Serwis internetowy, który umożliwia takie operacje, pełni rolę pośrednika. Każdy użytkownik może odegrać dowolną rolę – jako klient lub jako inwestor.

Czym jest TPW?

Skrót odnosi się do Towarzystwa Pożyczek wzajemnych. Jest to innowacyjna platforma finansowa która daje możliwość udzielenia pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi.

Jaki wygląda okres inwestowania?

Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego ich przedłużenia o kolejne 30 dni.

Czym właściwie to się różni od tradycyjnych platform pożyczek społecznościowych?

Pożyczka w TPW jest  bezpieczniejsza dla inwestora, ponieważ nasz przedstawiciel osobiście sprawdza każdego klienta w miejscu zamieszkania oraz ustanawia zabezpieczenie pożyczki w formie przewłaszczenia na zabezpieczenie lub depozytu przedmiotów należących do pożyczkobiorcy o wartości równej lub wyższej od wartości udzielanej pożyczki.

Pożyczka w TWP jest bezpieczniejsza dla inwestora, ponieważ nasz przedstawiciel osobiście sprawdza klienta w jego miejscu zamieszkania i zabezpiecza pożyczkę w formie przelewu lub depozytu o wartości równej lub większej niż wartość udzielonego kredytu.

Co się stanie, jeśli kredytobiorca nie spłaci długu?

TPW w imieniu inwestora pobiera od pożyczkobiorcy należność i bez względu na wyniki windykacji 90-dniowej ostatecznie kupuje pożyczkę od inwestora, spłacając pieniądze.

Klienci często nazywają to domowym lombardami, ponieważ przedstawiciel TPW zabezpiecza spłatę kredytu poprzez ustanowienie zabezpieczenia na rzeczach kredytobiorcy, np. biżuterii, samochodu, sprzętu RTV – zabiera sprzęt do depozytu bezpośrednio z miejsca zamieszkania klienta. Takie zabezpieczenie, które jest częścią umowy kredytowej, zwiększa bezpieczeństwo zarówno dla inwestora, jak i TPW.

Jaki jest proces przyznawania spłaty i windykacji należności?

Inwestor określa saldo swojego rachunku – kwotę, jaką dysponuje w celu udzielenia pożyczki i wybiera status inwestycyjny jako „aktywny” w dowolnym momencie, co wyklucza czasowo udzielenie pożyczki, np. na czas urlopu lub w celu wycofania kapitału, tak aby nowe pożyczki nie były udzielane, a płatności przekazywane są na rachunek inwestora.

Klient jest wysyłany do TPW, organizując wizytę z przedstawicielem.

Przedstawiciel TPW w miejscu zamieszkania klienta przygotowuje wniosek o kredyt, dokumentując m. in. przychody klienta i ewentualne zabezpieczenia kredytowe.

Centrala TPW weryfikuje możliwość udzielenia kredytu oraz jego ewentualną kwotę, biorąc pod uwagę wartość obiektów zabezpieczających i innych czynników zgodnie z algorytmem punktacji.

O decyzji klient jest informowany, a w przypadku wyrażenia zgody na warunki kredytu inwestor otrzymuje informacje w panelu platformy, SMS-ie lub telefonicznie.

Po dokonaniu płatności przez inwestora, klient otrzymuje kwotę kredytu (zazwyczaj gotówką) i w ciągu 30 dni ma możliwość przedłużenia kredytu na kolejny okres 30 dni lub jego spłaty. W przypadku spłaty kredytu – inwestor otrzymuje całość zysku w wysokości 4%, tj. za inwestycję 1250 zł będzie to zwrot w wysokości 1300 zł, a kredyt zostanie zakończony.

W przypadku udzielenia pożyczki inwestor otrzymuje kwotę 1250zł – 50zł zysku (4%).

Jeżeli pożyczkobiorca nie spłaci kredytu w ustalonym terminie, TPW inicjuje windykację należności w imieniu inwestora, m. in. osobiście odwiedza klienta i stara się szybko dojść do porozumienia.

Wszelkie kwoty otrzymane przez windykację w 90-dniowym okresie spłaty wierzytelności przekazywane są inwestorowi jako „częściowa spłata kredytu”, a po 90-dniowym okresie spłaty należności w systemie generowana jest umowa cesji – TPW zwraca je inwestorowi.

Wszystkie spłaty zwiększają saldo inwestora, pozwalając na automatyczną reinwestycję.

Co jest niezbędne do aktywowania Konta na platformie TPW?

Po zarejestrowaniu konta musisz zweryfikować swoje dane osobowe.

Liczba rachunków bankowych, których właścicielem musi być inwestor.

Inwestor może inwestować poprzez zweryfikowany rachunek bankowy w banku PKO BP.

Zapraszamy do kontaktu z TPW: [email protected] .

Zarejestruj się na www.tpw.pl i zobacz jakie to działa.

2 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 8 listopada 2017 o 00:08

    polecam platformę jest ok

    Odpowiedz
  • 4 grudnia 2017 o 18:51

    Ciekawy artykuł, nie znałem takiej formy pożyczek. Z internetowych owszem. zdarzało mi się już korzystać. Akurat teraz na święta przyda się trochę ekstra gotówki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *