Bill Gates oddał największą sumę na cale charytatywne w tym wieku

Bill Gates oddał dużą sumę na cale charytatywne

Bill Gates, twórca najbardziej znanego systemu operacyjnego Windows, wiele razy zajmował pierwsze miejsce w rankingach najbogatszych ludzi świata. Wybitny informatyk, przedsiębiorca, biznesmen znany jest również jako hojny filantrop, który co pewien czas przeznacza część swojego majątku na cele dobroczynne. Ostatnimi czasy znów zrobiło się głośno o jego działalności charytatywnej, ponieważ Bill Gates oddał największą sumę pieniędzy na pomoc potrzebującym od dwutysięcznego roku.

Kwota ta wynosi około 4,5 miliardów dolarów, co stanowi wartość 64 milionów aukcji firmy Microsoft. Co prawda jest to zaledwie pięć procent całego majątku należącego do miliardera, ale kwota i tak jest imponująca.

W ostatnich latach Bill Gates coraz częściej pozbywa się papierów wartościowych, które należą do Microsoftu, co może spowodować, że niedługo nie będzie miał już żadnych udziałów w firmie, której działaniami zarządzał przez większość swojej kariery zawodowej.

Na co zostaną przeznaczone ofiarowane pieniądze?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ Bill Gates wspiera wiele sektorów pomocy charytatywnej. Poza tym, że udziela datków ze swojego prywatnego majątku, to jeszcze od wielu lat prowadzi ze swoją małżonką organizację filantropijną Bill & Melinda Gates Foundation, która jest podajże największą tego typu inicjatywą na świecie. Fundacja wspiera wiele akcji charytatywnych, a jej podstawowa działalność podzielona jest na trzy główne programy:

  • Global Development Program (Światowy Program Rozwoju) – program, który udziela bezzwrotne zapomogi przeznaczone na rozwój ubogich terenów na całym świecie.
  • Global Health Program (Światowy Program Zdrowia) – program, który nie tylko wspiera leczenie ludzi chorych, ale również finansuje badania medyczne, takie jak chociażby nad zwalczaniem wirusa HIV.
  • U.S. Program – program, który między innymi wspiera edukację młodych ludzi na terenie Stanów Zjednoczonych.

Jak widać Bill Gates uczynił wiele dobrego nie tylko dla rozwoju technologi informatycznych. Obecnie mężczyzna jest nieaktywny zawodowo, ale mimo to nie pozwala zapomnieć o swoim istnieniu i ciągle próbuje zmieniać świat na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *