10 Wskazówek dotyczących bezpieczeństwa Twoich Bitcoinów

kobieta z bitcoinem

Dzisiaj, z pomocą Bitcoin, możesz zrewolucjonizować sposób, w jaki prowadzisz swój biznes. Możesz dokonywać płatności za pomocą wirtualnej waluty w dowolnym momencie w ciągu kilku sekund. Dodatkowo nie będziesz musiał nic płacić pośrednikowi czyli bankowi i za obsługę kart kredytowych lub debetowych.

Dla twojego bezpieczeństwa, sugerujemy, abyś stosował się do następujących wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

1. Zabezpieczenie konta za pomocą funkcji Autoryzacji Dwu Składnikowej

2FA działa jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa dla Twojego portfela. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, powinieneś aktywować 2FA na wszystkich kontach wymiany, które posiadasz.

Po włączeniu 2FA, za każdym razem, gdy logujesz się na swoje konto wymiany, jako drugi sposób potwierdzenia musisz wprowadzić hasło do portfela oraz hasło jednorazowe (OTP).

2. Nie trzymaj swoich oszczędności w portfelu internetowym

Ostatnio miało miejsce kilka przypadków włamania się do portfeli internetowych, a następnie ich opróżnienia. Chociaż portfele internetowe są wygodne, powinny być używane tylko jako konto bieżące – jako miejsce do przechowywania pieniędzy, z którego będziesz korzystać w najbliższej przyszłości.

Bitcoin nie działa jak karta kredytowa. Jeśli stracisz pieniądze, to te pieniądze zniknęły i nie ma nikogo, do kogo mógłbyś wysłać wniosek o zwrot pieniędzy.

3. Szyfruj swój portfel

Szyfrowanie portfela lub smartfonu pozwala na ustawienie hasła dla każdego, kto próbuje wypłacić jakiekolwiek środki. Pomaga to chronić przed złodziejami, choć nie może chronić przed sprzętem lub oprogramowaniem do keyloggingu.

4. Nigdy nie dziel się z nikim swoim prywatnym kluczem

Jeśli masz „bieżący” portfel i „oszczędnościowy” portfel, regularne transakcje pomiędzy nimi będą stanowiły dość wyraźny sygnał dla hakerów, który z nich jest adresem Twojego portfela oszczędnościowego.

Najlepszym sposobem na ukrycie związku pomiędzy twoimi portfelami jest transfer środków pomiędzy nimi za pomocą usługi mieszania.

5. Korzystaj z usługi wymiany

Portfele internetowe są ryzykowne, ponieważ hakerzy używają ich do uzyskania nieautoryzowanego dostępu do pieniędzy ludzi. Jeśli naprawdę musisz z nich korzystać, upewnij się, że korzystasz z niezawodnej usługi wymiany. Po dokonaniu transakcji wymiany, upewnij się, że od razu przekazujesz pieniądze do własnego portfela.

6. Nigdy nie zapomnij swojego hasła

Należy upewnić się, że nigdy nie zapomnisz hasła, w przeciwnym razie Twoje środki zostaną trwale utracone. W przeciwieństwie do Twojego banku, istnieją bardzo ograniczone opcje odzyskiwania hasła z Bitcoina. W rzeczywistości, powinieneś być w stanie zapamiętać swoje hasło nawet po wielu latach bez jego używania.

7. Nie zezwalaj na otwarty dostęp do Twojego portfela

Według Joe Stewarda, nie należy zezwalać na otwarty dostęp do portfeli Bitcoinów.

8. Używaj oddzielnych portfeli

Portfele Bitcoinów, które są cały czas podłączone do sieci, są podatne na ataki sieciowe. Dobrym pomysłem jest więc używanie zamiast tego portfeli offline. Właściwie, to co musisz zrobić, to trzymać swoje cyfrowe pieniądze w portfelach offline.

9. Aktualizuj oprogramowanie na bieżąco

Korzystanie z najnowszej wersji oprogramowania Bitcoin pozwala na uzyskanie ważnych poprawek stabilności i bezpieczeństwa. Aktualizacje mogą zapobiec problemom o różnym stopniu nasilenia, zawierać nowe przydatne funkcje i pomóc utrzymać portfel bezpieczny. Instalowanie aktualizacji dla wszystkich innych programów na komputerze lub telefonie jest również ważne.

10. Wybierz silne hasło do Twojego Krypto Portfela

Silne hasło może być pierwszą linią obrony przed atakami cybernetycznymi. Nie używaj tego samego hasła dla wielu kont, takich jak Facebook, e-mail i portfel.

Użycie podobnych haseł dla różnych stron internetowych sprawi, że będziesz łatwym celem dla hakerów.

Twoje informacje mogą gdzieś wyciec, a hakerzy będą mieli pełny dostęp do Twojego kryptoportfela ze wszystkimi Twoimi środkami.

4.6/5 - (ilość ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.