Biznes – YouTuber

Biznes - YouTuber

Biznes – YouTuber to rozwiązanie dla tych, którzy swoimi filmami potrafią przykuć uwagę i poruszyć emocje subskrybentów. Mając swój kanał na YouTube, można zarabiać za kliknięcia w reklamy, prezentując marki, a także sprzedając autorskie produkty. Jedno jest pewne. Trzeba się bardzo zaangażować, by pozyskać duży ruch i regularnie dodawać nowe nagrania. Pierwsze miesiące tego biznesu to ciężka praca za darmo. Jednak, gdy wyrobimy markę, możemy poczuć się bezpiecznie.

Wchodząc w bycie YouTuberem na pełen etat, musimy liczyć się z konkurencją i wytężoną pracą, nim zdobędziemy zainteresowanie marek, pozyskamy ruch lub zdobędziemy zaufanie odbiorców, by byli gotowi kupić nasz produkt. Czasami kanał na YouTube jest uzupełnieniem kanałów w mediach społecznościowych blogera, a nie osobnym biznesem. Założenie kanału na YuTube jest bezpłatne, ale osiągnięcie satysfakcjonujących zarobków wymaga charyzmy, regularności, świeżego spojrzenia i umiejętności angażowania odbiorców.

Biznes- YouTuber – inspiracje

Do influencerów na których warto zwrócić uwagę jest Kisiel. Oprócz filmików które często przekraczają milion wyświetleń, tworzy strony internetowe. Nie tylko zarabia na wyświetleniach, ale też na lokowaniu produktów gdzie z każdej współpracy zarabia co najmniej kilka tysięcy złotych.

Celem jego kanału jest rozrywka. Nie daje porad, nie dzieli się wiedzą, a jednak jest dobrym obserwatorem, ocieplając codzienne, społeczne wyzwania i sytuacje. Śmieje się z mentalności polskiego rodzica, sąsiada, relacji damsko-męskich. Każdy może utożsamić się ze scenkami i złapać dystans do rzeczywistości.

Inną znaną Yotuberką jest Ania Szlęzak, która oprócz kanału na YouTube wydaje książki o tym, jak zatrzymać faceta, a także oferuje kursy. Jej zdolności aktorskie, uroda i charyzmatyczne ujęcie tematu sprawiaja, że oglądają ją nie tylko kobiety, które chcą poznać mężczyznę swoich marzeń, ale też mężatki, które nie chcą stracić zainteresowania swojej drugiej połowy. Ania współpracuje też z markami.

Zarobko.pl poleca  Jak zacząć biznes w branży e-commerce?

Nieco inną kategorię prezentuje kanał Japanazjadam, którego autorka przygotowuje tutoriale z udziałem japońskiej żywności z proszku. Agnieszka Grzelak we współpracy z marką telefonii komórkowej miała okazję odwiedzić Tokio, by wykonać wyzwania jej fanów, np. tańczyć z ogórkiem na jednej z najbardziej zatłoczonych ulic.

YouTuber nie musi mieć starannego wykształcenia, ale musi dzielić się z użytkownikami jakąś wartością, która sprawia, że do niego wracają. Influencerzy stają się rozpoznawalni, odbiorcy zaczepiają ich na ulicy, chcą zrobić sobie wspólne selfie. Jednak wiele osób nie rozumie tego zawodu.

Na przykład rodzice mogą nie popierać takiej ścieżki zawodowej, uznając ją za niepoważną, nie zważając, że skoro zarobki są godziwe, to cel zostaje zrealizowany. Niektórzy nie rozumieją też, w jaki sposób tego typu praca może męczyć, wydaje się, że Youtuber nagrywa filmiki, a pieniądze spadają z nieba. Gdyby tak było, każdy odniósłby sukces na Youtube, a udaje się tylko nielicznym.

4.6/5 - (26 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *