6 Błędów Popełnianych przez Większość Kupujących Bitcoiny

bitcoin

Waluty kryptograficzne są często określane jako waluty cyfrowe i zmieniły koncepcję tradycyjnego systemu bankowego. Technologia Blockchain stworzyła niesamowitą metodę, dzięki której duże transakcje mogą odbywać się bez obecności pośrednika.

Dzięki temu koszt transakcji jest w dużym stopniu obniżony, gdy używamy walut cyfrowych. W związku z tym, że wiele firm korzysta z walut kryptograficznych, cena głównych aktywów cyfrowych gwałtownie rośnie. Inteligentni inwestorzy osiągają zysk, kupując waluty cyfrowe.

Nierzadko zdarza się, że inwestując w tę kryptowalutę popełnia się przynajmniej jeden błąd. Przeczytaj dalej o najczęstszych błędach, aby móc ich uniknąć przy zakupie.

Płacenie za pomocą Paypala lub karty kredytowej

Korzystanie z jednej z tych dwóch metod może być szybkie i wygodne, jednak z pewnością otrzymasz wyższe opłaty, aby odzwierciedlić ich wygodę. Mogą pojawić się na przykład problemy z opłatą zwrotną. Poświęć dodatkowy czas na zakup Bitcoinu tańszą metodą, np. za pomocą przelewu bankowego.

Nie radzenie sobie z korektą

Kiedy cena niektórych aktywów silnie wzrasta, należy być przygotowanym na dużą korektę. Korekta to niewielki ruch ceny w stosunku do głównego trendu.

Inwestorzy początkujący nie mają umiejętności radzenia sobie z dużą korektą. Niektórzy z naiwnych traderów często handlują z dużym wolumenem, a niewielka zmiana ceny skutkuje znacznym zyskiem lub stratą. Tak więc, stają się sfrustrowani, aby poradzić sobie z momentem spadku ceny Bitcoina.

Nie dbanie o swoje Bitcoiny

Wielu ludzi przychodzi do świata Bitcoinów, nie rozumiejąc jak bardzo ten świat różni się od obecnego systemu. Ludzie, którzy kupują Bitcoin zbyt szybko popełnią błąd pozostawiając swoje bitcoiny na platformach handlowych. Wiele osób postrzega te platformy handlu kryptokurrency jako banki w tradycyjnym systemie.

Dopóki nie masz kluczy do swoich Bitcoinów, tak naprawdę nie jesteś ich właścicielem. Twoje Bitcoiny przechowywane w Coinbase, Binance lub Kraken nie są tak naprawdę twoje, ponieważ te platformy mają związane z nimi klucze.

Użycie złego adresu

Wpisanie złego adresu jest jednym z najczęstszych błędów, jakie można popełnić przy zakupie Bitcoin. Konstrukcja Bitcoinu jest taka, że transakcja nie może być odwrócona i dlatego Bitcoin jest stracony na zawsze. Nie ma możliwości, aby to naprawić, jeśli się spieszysz i wpiszesz zły adres. Upewnij się, że potrójnie sprawdzisz, aby uniknąć wszelkich problemów. Bądź ostrożny i nie spiesz się.

Handel pieniędzmi, których nie możesz stracić

Niektórzy inwestorzy uważają, że cena bitcoinu na pewno pójdzie wyżej. Nigdy nie zastanawiają się nad korektą lub dużą zmianą trendu.

Kupują BTC nawet bez analizy czynników ryzyka. Jako inwestor kryptokurwalutowy, nigdy nie powinieneś handlować pieniędzmi, na których utratę nie możesz sobie pozwolić.

Handluj pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić bez żadnego stresu emocjonalnego. Stosuj standardową politykę zarządzania ryzykiem, abyś nie znalazł się pod presją po dokonaniu transakcji.

Nie wkładaj wszystkich swoich jajek do jednego koszyka

Krypto jest naprawdę nieprzewidywalne. Kiedy Bitcoin traci swoją wartość w stosunku do dolara Altcoins zazwyczaj przechodzą ten sam proces. Prosta matematyka pokazuje, że nawet trzymanie części portfela Altcoinów, takich jak Ethereum i Litecoin, zazwyczaj nie wystarcza, aby uniknąć utraty dużej części wartości portfela w dolarach amerykańskich w wyniku spadku ceny Bitcoinów.

3.8/5 - (ilość ocen: 13)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.