„Na codzień pracuję jako frontend developer na pełnym etacie. Po godzinach zamieniam się w blogera” – Bobiko odpowiada

Czym się zajmuję?
Na codzień pracuję jako frontend developer na pełnym etacie. Po godzinach zamieniam się w blogera i / lub rowerowego pasjonata, spędzającego każdą wolną chwilę na nabijaniu kilometrów.

Największy przełom w 2016 roku?
Przyznałem się do kilku błędów, które popełniłem przy okazji prowadzenia bloga i jego modernizacji, która ciągnęła się przez kilka ostatnich miesięcy. Odwieczny brak czasu, dynamicznie zmieniająca się technologia, a także nieśmiałość w kupowaniu czyjeś pracy, podczas gdy mogłem to sam zrobić, spędzały mi sen z powiek.

Zrobiłem rachunek sumienia, przeanalizowałem cele związane z blogiem i wreszcie postawiłem na swoim. Dokonałem modernizacji bloga, zacząłem pisać więcej tekstów. Całość obeszła się z pomocą niewielkiej grupy przyjaciół.

Największe odkrycie w 2016 roku?
Może to głupio zabrzmieć, ale zakup pierwszej kolarzówki był największym odkryciem minionego roku. Dotychczas myślałem, że MTB jest receptą na wszystko, ale to nie do końca jest prawdą. Szosówka pozwoliła na większe rowerowe doznania.

Co nowego przyniesie 2017 rok?
Mam sporo planów rozwojowych, zarówno zawodowych, jak i prywatnych, po części związanych z blogiem i moją rowerową pasją. Chciałbym pisać jak najwięcej tekstów na blogu, testować różnorodne gadżety, a tym samym podjąć współpracę z kilkoma firmami i przeżyć niesamowite rowerowe wyprawy.

Jak będziemy żyć za 10 lat?
Biorąc pod uwagę to, co zaszło w ciągu ostatnich 10 lat w codziennym życiu, trudno jest mi ocenić przyszłość na kolejną dekadę. Teraz widzimy większe parcie na e-rowery, zwłaszcza e-MTB, elektryczne samochody – wszechobecny Internet w każdym domu, co tam domu, w każdym miejscu.

Na pewno będziemy żyć w ciekawych czasach.

Największe marzenie?
O marzeniach głośno się nie mówi i póki co, zna je garstka bliskich mi osób. Mogę powiedzieć, że nad kilkoma z nich pracuję, są one osiągalne, realne, ale wymagają cierpliwości, samozaparcia i konsekwencji w dążeniu do celów.

Obawy?
Chcę żyć normalnie, więc staram nie myśleć o złych rzeczach. Zarazem dziękuje, że jest dane przeżyć kolejny normalny dzień – chociaż tylko i aż tyle. W tej chwili moja uwaga jest skupiona na najbliższych mi osobach, zwłaszcza na ich zdrowiu.

Czym się pasjonujesz?
Pasji mam wiele i wszystko zależy od pory roku czy dnia. Ale wśród nich wyróżniam przede wszystkim: programowanie, blogowanie i social media, rowery i turystyka,

Najbardziej staram się o?
Dążę do osiągnięcia równowagi między pracą a życiem prywatnym, więc stawiam na zrównoważony rozwój zawodowy, ale także staram się wynagrodzić wszelkie ubytki w życiu prywatnym.

Co sprawia, że życie jest wyjątkowe?
Zdrowie, przyjaciele i rodzina, a przede wszystkim pasja.

To pierwsze to najważniejsza rzecz, bezcenny dar, o którym tak łatwo się zapomina.

Bez wyjątkowych ludzi nie byłoby mnie tutaj, nie byłoby tego wywiadu – wiem, że mogę z każdym problemem do nich się zwrócić, porozmawiać.

Pasje, które pozwalają na rozładowanie złych emocji po dniu pracy, odpocząć z dala od cywilizacji i przypomnieć sobie, że na wszystko jest czas.

Czego nigdy nie zrobisz?
Nie kupię BMW czy Porsche 😉 Prędzej wydałbym pieniądze na drogie szosówki, dobry gadżet.

A tak poważnie, to nigdy nie zrobię tego, co byłoby niezgodne z moimi poglądami, moralnym kręgosłupem. Chociaż mam świadomość, że wszystko może się zdarzyć.

Ulubione książki?
Lubię tematykę sensacyjną. Jeśli jest ona powiązana z technologią, to jeszcze lepiej. Dlatego też niesamowite wrażenie wywarł na mnie “Blackout” Marca Elsberga. Póki co, jest to moja ulubiona książka. Warto ją przeczytać.

Jakimi wartościami się kierujesz?
Uczciwość wobec mojego otoczenia, wobec przyjaciół i rodziny. Tego samego oczekuję od nich samych. Staram się podchodzić do spraw obiektywnie. Istotna dla mnie jest samorealizacja, osiąganie celów, które wypisałem w moich notatkach i siedzą w mojej głowie.

Kiedy jesteś sam?
Kiedy jestem sam, przenoszę się myślami do miejsc, które odwiedziłem na rowerze. Wtedy też planuję nowe wypady, które, z jednej strony pozwolą mi wykręcić kolejne kilometry, zrealizują pasję, a z drugiej, zainspirują do kolejnych tekstów.

Obecny stan umysłu?
I choć staram się podchodzić do dzisiejszego świata pozytywnie, to patrzę na niego, na ludzi i rzeczy okiem realisty.

Pokusy nie do odparcia?
Kiedy wstaję rano i widzę, że jest piękna pogoda – niemal idealna na rowerową przygodę – ale niestety trzeba iść do pracy. Chorzy na tzw. cyklozę znają ten problem 😉

Kogo uważasz za mentora?

W życiu prywatnym mam szczęście do kilku osób, którzy mi pomagają i służą radą.

Jako bloger obserwuję poczynania wielu znanych i skromnych postaci na blogerskiej scenie: Michał Szafrański, Jakub Gutkowski, Mirek Burnejko, Maciej Aniserowicz czy Jacek Kłosiński. Podziwiam ich konsekwentne dążenie do celów i ich ciągłą dywersyfikację, transparentność, a przede wszystkim szczerość w tekstach czy wypowiedziach.

W swoich pasjach, choć do większości rzeczy dochodzę własnymi ścieżkami, nie sposób zapomnieć o moich rowerowych przyjaciołach, z którymi mogę dyskutować przez cały czas na tematy – jakże inaczej – rowerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *