Brytyjskie ubezpieczenia, czyli wszystko, co musisz wiedzieć, by dokonać dobrego wyboru

brytyjskie ubezpieczenia

Rynek ubezpieczeniowy w Polsce z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej, oferując zainteresowanym osobom nowe rozwiązania, zapewniające ochronę przed różnorodnymi rozwiązaniami.

Nadal nie możemy jednak liczyć na taką mnogość ofert, jaka dostępna jest na rynku brytyjskim – jeśli więc planujemy emigrację na Wyspy, warto zainteresować się kwestią dostępnych w Wielkiej Brytanii polis.

Pierwszą rzeczą, o której warto pamiętać, jest fakt, że znalezienie odpowiednio dobranego ubezpieczenia istotne jest nie tylko w naszym życiu prywatnym, równie ważne jest to dla przedsiębiorców, którym zależy na stabilności ich biznesu.

Jednak podział na ubezpieczenia indywidualne i biznesowe, to nie jedyna różnica, o jakiej musimy pamiętać – w określonych sytuacjach wykupienie konkretnej polisy może stać się dla nas obowiązkiem opartym na brytyjskich przepisach prawa.

Jakie są więc dostępne dla nas rodzaje ubezpieczeń? Kiedy i jakie ubezpieczenie musimy wykupić? A przede wszystkim – jak dokonać wyboru, by mieć pewność, że wybieramy tę najkorzystniejszą opcję?

Ubezpieczenia indywidualne

Jeśli chodzi o polisy indywidualne, wyboru możemy dokonać z szerokiej oferty obejmującej rozwiązania chroniące nasze zdrowie, finanse czy dom.

Najważniejsza jest tutaj realna ocena swojej sytuacji – tylko w ten sposób możemy rzetelnie ocenić, w jaką polisę faktycznie warto zainwestować.

Niektóre rozwiązania najlepiej sprawdzają się w konkretnych przypadkach, na przykład ubezpieczenie na życie najczęściej wybierane jest przez osoby, które mają na utrzymaniu rodzinę lub też chcą zapewnić swoim bliskim stabilność finansową w przyszłości – pieniądze z takiej polisy wypłacane są dopiero po śmierci osoby ubezpieczonej.

Z kolei ubezpieczenie zdrowotne czy wypadkowe jest dużo bardziej uniwersalne, ponieważ problemy ze zdrowiem i nagłe wypadki mogą przytrafić się każdemu, niezależnie od poziomu zamożności, wieku czy zawodu – mogą też być dużym obciążeniem dla finansów, szczególnie jeśli prowadzą do utraty źródła dochodu, warto więc zabezpieczyć się na taką ewentualność.

Warto wyróżnić również ubezpieczenie samochodowe – zasługuje ono na szczególną uwagę, ponieważ posiadanie ważnej polisy jest obowiązkowe, jeśli chcemy poruszać się po brytyjskich drogach. Jej wykupienie, przynajmniej w wymaganej prawnie podstawowej wersji Third Party, jest więc naszym obowiązkiem, jeśli chcemy prowadzić auto.

Warto jednak przejrzeć również inne warianty polis samochodowych, by wybrać optymalną ochronę dla siebie, dostępne możliwości można znaleźć na przykład na https://www.polplan.co.uk/indywidualne/pojazdy-mechaniczne/ubezpieczenie-samochodu/.

Ubezpieczenia biznesowe

Drugą kategorią są ubezpieczenia biznesowe – chronią one firmę przed różnego rodzaju zagrożeniami i wynikającymi z nich problemami finansowymi.

Dzielą się one na te obowiązkowe i te, na których wykupienie możemy zdecydować się dodatkowo, chcąc zapewnić sobie wyższy poziom zabezpieczenia – w tym przypadku warto dobierać polisy pasujące do rodzaju prowadzonej przez nas działalności, ponieważ każda branża tworzy swoje indywidualne potrzeby.

Do ubezpieczeń obowiązkowych należy ubezpieczenie Employers’ liability insurance, czyli polisa zabezpieczająca pracodawcę w przypadku wypadku lub problemów zdrowotnych pracownika wynikających z wykonywanych zadań służbowych, obowiązkiem jest także ubezpieczenie samochodów wykorzystywanych w ramach działalności firmy.

Poza tymi dwoma przypadkami dostępne jest też wiele innych polis, na przykład ubezpieczenie OC firmy czy ubezpieczenie sprzętu niezbędnego do pracy.

Niezależnie od rodzaju ubezpieczenia, na jakie się zdecydujemy, niezwykle ważne jest to, by dokładnie sprawdzić oferowane warunki i wszystkie szczegóły zapisane w podpisywanej umowie – jest to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. Porównując ceny dostępnych polis, warto też pamiętać, że niższa cena nigdy nie jest warta zmniejszenia poziomu ochrony.

4/5 - (ilość ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.