Co to jest leasing?

Co to jest leasing

Wiele osób może słyszeć pewne nazwy na co dzień, nie zastanawiając się jednak co one znaczą. Może to być bardzo popularne, jednak czasami nikt nie zadaje sobie trudu, by sprawdzić co oznacza dane wyrażenie. Może być też tak, że często wiadomo na czym coś polega, tylko nie wie się, że jest to powiązane z konkretną nazwą. Warto jednak poznawać nowe określenia i być świadomym, ponieważ przyda to się bardzo często w rozmowie i może ją znacznie ułatwić. Jednym z takich określeń, chociaż obecnie coraz rzadziej, jest leasing. Czym jest umowa leasingu, na czym polega i jak ją dostać?

Na początku warto zaznaczyć dla kogo jest umowa leasingu. Przede wszystkim będą to osoby, które

  • chcą zakupić dany produkt
  • nie mają na niego pieniędzy w tym konkretnym czasie
  • mają pewne widoki na uzyskanie pieniędzy w przyszłości
  • są gotowi zapłacić odsetki

Umowa leasingu bowiem polega na zakupie danego produktu przez leasingodawcę (czyli potocznie finansującego) dla leasingobiorcy (korzystający). I tak po wskazaniu przez leasingobiorcę parametrów produktu jest on kupowany i oddawany leasingodawcy. Ten może z niego korzystać przez cały okres leasingu. Oczywiście na tym się nie kończy, bowiem korzystający musi wpłacać okresowe raty, wzbogacone oczywiście o procent by cała operacja opierała się także leasingodawcy.

W zależności od skonstruowanej umowy, przedmiot umowy leasingu może zostać oddany korzystającemu po okresie ratalnym, bądź też będzie istniała możliwość wykupu go. Warto jednak pamiętać, że przez cały okres trwania stosunku prawnego, przedmiot będący przedmiotem umowy leasingu jest własnością finansującego. Nie zmienia to jednak w znacznym stopniu sytuacji faktycznej korzystającego (jednak niektórych czynności wykonać nie może, np. sprzedać go).

Umowa leasingu opisana jest dokładnie w polskim kodeksie cywilnym, dzięki czemu jest ona nie tylko bezpieczna, ale i coraz bardziej popularna. Ze znalezieniem leasingodawcy nie ma problemu- w zasadzie wystarczy jedynie przeszukać kilka stron w internecie, bowiem umowa leasingu to bardzo popularny pomysł na biznes.

Zresztą jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla jednej, jak  i drugiej strony. Z jedno punktu widzenia mamy zysk pochodzący bezpośrednio z rat. Druga strona ma możliwość korzystania z przedmiotu jeszcze przed momentem, w którym zgromadzone zostaną środki konieczne do zakupu. Godzi się tym samym z potrzebą opłacenia większej ceny, jednak nie jest to nic tragicznego- oszczędza za to czas.

Powstaje pytanie co najczęściej jest przedmiotem leasingu. Oczywiście z doświadczenia można wskazać, że są to samochody lub inne środki transportu. Jest to bardzo popularna forma zakupu samochodu i często bardzo opłacalna. Trzeba tylko wcześniej dokładnie sprawdzić warunki. Jednak leasing nie zamyka się tylko na samochodach.

Coraz częściej przedsiębiorcy, którzy na początku nie mają pieniędzy na specjalistyczne maszyny chwytają się takiego rozwiązania, dzięki czemu łatwiej jest im ruszyć z  działalnością. Sam sprzęt bardzo szybko się zwraca w takich sytuacjach.

Co to jest leasing?
3.9 (77.5%) 8 głosów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Inwestowanie dużych ilości pieniędzy jest bardzo ryzykowne, ale może przynieść…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
Jak promować firmowy kanał na YouTube
Jak promować firmowy kanał na YouTube
10 motywow WordPress zawierających Elementor
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
opona
Kwestia wymiany opon niejednemu kierowcy potrafi spędzić sen z powiek
dochodowy biznes
Jak pasję przekuć w dochodowy biznes?
Biznes - YouTuber
Biznes – YouTuber
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Światowa gospodarka- trendy
10 trendów, które zmieniają światową gospodarkę
kredyt
Jak mądrze wziąć kredyt gotówkowy?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący