Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący

Cyfrowy detoks zbyt stresujący

Sprawdzanie częste wiadomości w internecie, przeglądanie częste mediów społecznościowych, odświeżanie poczty elektronicznej czy inna aktywność w internecie sprawia, że takie nawyki z biegiem czasu przeradzają się w nałóg. Pamiętajmy, że każdy nałóg może negatywnie wpłynąć na nasze życie czy nawet zdrowie.

Jednak w pokonywaniu nałogu należy stosować metodę małych kroków poprzez ustalanie sobie limitów czasowych na korzystanie z internetu. Należy pamiętać, że całkowity detoks jest przyczyną stresu, a stres może bardzo negatywnie wpłynąć na nasze codzienne życie.

Jak walczyć z uzależnieniem od internetu?

Niektóre osoby chcą być cały czas online i nie mogą wytrzymać bez ciągłego korzystania z internetu to przeradza się w nałóg. Nałóg ten możemy zwalczyć poprzez ustalanie sobie limitów czasowych na korzystanie z internetu, ale możemy skorzystać z innych metod. Jedną z metod jest uczestnictwo w obozach, które oferują cyfrowy detoks.

Polega to na tym, że uczestnicy obozu oddają wszystkie urządzenie elektroniczne i nie korzystają dzięki temu internetu. Dodatkowo starają się zwalczyć obawę, że coś przeoczą, ponieważ nie korzystają z internetu. Na początku będzie nam pewnie bardzo trudno w tym, że nie może skorzystać z internetu, ale nie należy się poddawać.

Pamiętajmy, że nie musimy być na bieżąco tym co się dzieje w mediach społecznościowych czy z nowymi informacji z kraju i ze świata. Jeżeli zdecydowaliśmy się na ustalanie sobie limitów czasowych na korzystanie z internetu to powinniśmy o nich pamiętać poprzez monitorowanie samemu czasu lub ustawienie sobie budzika na określony czas.

Czas wolny, w którym nie korzystamy z internetu możemy wykorzystać w innym bardzo pożyteczny sposób. Ten czas wolny od internetu możemy wypełnić poprzez czytanie książki, zabawę z dzieckiem, rozmowę z znajomym, słuchanie muzyki czy aktywność sportową na przykład jazda rowerem. Pamiętajmy, aby ostrożnie podchodzić do cyfrowego detoksu.

Cyfrowy detoks może spowodować, że zapewnimy sobie więcej stresu niż odpoczynku. Ograniczenie się do sposobu takiego, że na przykład na wakacjach nie będziemy korzystać z internetu sprawi, że będzie bardzo zestresowani, ponieważ nasze zżycie związane z korzystaniem z internetu jest tak silne, że trudno jest nam zrezygnować z sprawdzania internetu.

Związku z tym najlepiej jest ustalenie sobie limitów czasowych i odpowiednia kontrola czy narzucony przez nas limit jest przez nas spełniony. W korzystaniu z internetu należy pamiętać, aby nie korzystać z niego pół godziny przed pójściem do łóżka oraz nie używać internetu podczas posiłków.

Jakie są skutki ciągłego korzystania z internetu?

Jak już wcześniej pisaliśmy ciągłe korzystanie z internetu może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie oraz życie. Skutkami ciągłego korzystania z internetu jest to, że narażamy nasz wzrok, układ krążenia oraz oddechowy na różnego rodzaju dolegliwości. Inne dolegliwość wynikające z ciągłego korzystania z internetu to stres, bóle głowy, wybuchy agresji, płaczu oraz inne choroby.

Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący
3.6 (72.5%) 8 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Amazon Polska podjął decyzję, że od września jego pracownicy z…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast