Czy warto inwestować w studia MBA?

Studia MBA cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, że niektórzy zastanawiają się, czy w ogóle warto inwestować w studia MBA – obawiają się, że niedługo tytuł Master of Business Administration będzie znaczył tyle samo, co tytuł magistra i tym samym jego wartość znacznie się zdewaluuje. Czy wobec tego nadal warto inwestować w studia MBA?

Tytuł Master of Business Administration: czy nadal jest prestiżowy?

Wiele uczelni umożliwia podjęcie nauki na studiach MBA. W związku z tym pojawiają się głosy, że tytuł Master of Business Administration już wkrótce nie będzie tak prestiżowy jak kiedyś. Czy takie obawy mają odzwierciedlenie w rzeczywistości? Okazuje się, że nie. Absolwenci studiów MBA wciąż zarabiają średnio więcej niż osoby, które zdobyły jedynie tytuł licencjata czy magistra. Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń organizowanego przez firmę Sedlak & Sedlak średnie miesięczne wynagrodzenie osób mogących pochwalić się tytułem Master of Business Administration wynosiło w 2017 roku 12 525 zł brutto. Jeszcze wyższe (i to znacznie) zarobki odnotowali dyrektorzy z dyplomem MBA – według tego samego badania 25% ankietowanych z tej grupy zarabiało powyżej 26 000 zł brutto.

Studia MBA: co daje ich ukończenie?

Pomijając nawet kwestię średnich wynagrodzeń osób z tytułem Master of Business Administration, ukończenie studiów MBA wiąże się z wieloma innymi korzyściami. Po pierwsze – absolwenci zdobywają nowe umiejętności i poszerzają kompetencje. Po drugie – na studiach MBA słuchacze czerpią wiedzę od praktyków, osób, które od wielu lat pracują w danej branży i odniosły sukces. Wreszcie studia MBA to inwestycja nie tylko w wiedzę, ale także w… kontakty, czyli sieć networkingową. Rozbudowana sieć kontaktów może mieć ogromny wpływ na rozwój dalszej kariery. Nie należy zapominać również o tym, że obecnie pracodawcy bardzo mocno premiują osoby, które starają się stale rozwijać swoje umiejętności – ukończenie dodatkowych studiów, w dodatku o profilu praktycznym, zawsze będzie mile widziane.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *