5 darmowych motywów WordPress które wyglądają jak premium

WordPress zostaje absolutnym liderem wśród systemów zarządzania treścią. Zgodnie z danymi w3techs.com od 13 kwietnia 2018 r., udział tego CMS na rynku wynosi 60,1% (rys. 1). Tyle stron, wśród wszystkich zbudowanych za pomocą gotowych systemów, stoi na WordPress. Jest to naprawdę dużo!

Popularnosc WordPress

Rysunek 1. Popularność systemów zarządzania treścią

Taka niesamowita popularność WordPressa stanowi pewny problem dla użytkowników. Ważne jest odnalezienie odpowiednich motywów. Chociaż ich liczba rośnie razem z popularnością systemu, ale nie rośnie tak szybko jak liczba strona opartych o WordPress. Stąd problem znalezienia unikalnych szat graficznych, które mogą wyróżnić stronę wśród konkurentów.

W poprzednim wpisie zebraliśmy ciekawe motywy premium, które świetnie wyglądają, a są darmowe. Były one wybrane z serwisu wordpress.org. Tym razem wybraliśmy bezpłatne motywy z oferty TemplateMonster. One są one oparte o licencję GPL, dlatego możecie ich używać do tworzenia komercyjnych projektów bez żadnych ograniczeń.

Jet+Ben

motyw-wordpress-67043-na-temat-biznes-i-uslugi_67043-original

Motyw przeznaczony jest dla fotografa lub dla studia fotograficznego. Ma on elegancki wygląd, gdzie główny akcent tworzą jasne kolory i wysokiej jakości obrazki. Oprócz stylowego wyglądu, szablon zawiera szereg opcje realizowanych za pomocą Cherry Framework 5.0. Motyw także jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress, co pozwala szybko dodać brakujące opcje na stronę.

PobierzDemo

Grimm

responsywny-motyw-wordpress-66471-na-temat-portal-gier_66471-original

Chociaż ten motyw jest poświęcony grom, nie ma żadnego problemu dostosować go do innego niszowego tematu. Jest to możliwe dzięki rozbudowanym opcjom zarządzania wyglądem strony, które dostępne są w sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego. Podana templatka posiada rozbudowane wtyczki Cherry, co ułatwia używanie motywu przy realizacji różnych typów stron.

Pobierz | Demo

Travelop

responsywny-motyw-wordpress-66472-na-temat-przewodnik-turystyczny_66472-original

Motyw Travelop idealnie nadaje się do tworzenia blogu tematycznego. Ma on tradycyjny 2-kolumnowy układ i zawiera szereg widgetów do wyświetlenia różnych typów informacji na stronie. Templatka posiada także suwak, rozwijane menu i opcje mediów społecznościowych. Jeśli wyniknie potrzeba dodania nowej funkcji, można skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z różnymi popularnymi wtyczkami.

Pobierz | Demo

Spelo

responsywny-motyw-wordpress-67570-na-temat-edukacja_67570-original

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć stronę nie tylko dla szkol językowych, lecz także dla innych firm oferujących usługi edukacyjne. Zmienić wygład templatki pomogą wygodne opcje personalizacji, a rezultat tych zmian będzie widoczny na bieżąco. Templatka także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Szablon ma zopytmalizowany kod i jest przyjazny dla SEO.

Pobierz | DEMO

MalcolmY

responsywny-motyw-wordpress-malcolmy-darmowy-motyw-wordpress-dla-portfolio-projektanta-65673_65673-original

Jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie do przedstawienia usług fotografa w Sieci. Motyw został zbudowany w jasnych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na portfolio. Oprócz galerii, templatka posiada szereg innych modułów, które pomogą prowadzić blog i dzielić się ciekawostkami z czytelnikami. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

PobierzDEMO

4.6/5 - (ilość ocen: 14)

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 8 grudnia 2018 o 11:43

    To niesamowita lista motywy do wordpressa. Naprawdę pod wrażeniem pisarza i jak dobrze on skompilował listę. Zrobiłem również listę profesjonalnych motywów wordpress. Sprawdź to polskie motywy wordpress!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.