Darmowe motywy do WordPressa. Jakie najlepiej wybrać?

Dość często w WordPressowym świecie można przeczytać komentarz, że darmowe motywy do stron są złe i nie warto ich używać w komercyjnych projektach. Z tym stwierdzeniem można i pogodzić się, i nie pogodzić jednocześnie. To prawda, że większość dostawców darmowych motywów są amatorzy. Stąd jakość ich produktów oraz funkcjonalność nie są najlepsze. Także nie jest tajemnicą, że bezpłatne templatki zawierają tylko bazowe wtyczki i widgety na pokładzie i nie są wspierane przez ich twórców. Dlatego dodawanie nowych funkcji oraz naprawienie błędów w kodzie to sprawa użytkownika.

Z drugiej strony na repozytorium WordPress oraz na witrynach dostawców templatek można znaleźć dojść dobre motywy. One zaprojektowane w zgodności ze standardami W3C, aktualizowane przez ich twórców oraz mają wszystkie niezbędne funkcje do tworzenia profesjonalnych stron. A jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe opcje, możesz skorzystać z wtyczek dla WordPress. Tamte motywy są kompatybilne z nimi.

Wychodząc z tego, wśród sporej liczby słabych darmowych templatek można znaleźć dobre rozwiązania. I jeśli posiadasz trochę umiejętności technicznych oraz nie boisz się możliwych błędów w kodzie, możesz śmiało wybrać bezpłatny motyw. I tu chodzi nie tylko o blog, lecz także o stronę komercyjną.

Potrzebujesz jakościowe motywu do strony firmowej? Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze i najnowsze darmowe rozwiązania ze strony TemplateMonster. One dedykowane są dla branży komercyjnej. A jeśli masz na myśli założyć blog lub stronę personalną, możesz znaleźć odpowiednie szaty graficzne w rozdziału „Strony internetowe”.

Poniższe motywu poświęcone są popularnym branżom biznesowym. Oprócz tego możesz ich szybko dopasować do powiązanych tematów. Masz dla tego wygodne opcje personalizacji i kluczowe widgety. Oprócz tego do motywów został dodany wizualny kreator stron Elementor, który ma już 2 miliona aktywnych instalacje. Dzięki temu możesz szybko stworzyć nowe strony i zarządzać już istniejącymi według metody „Przyciągnij i Upuść”.

Więcej informacji o motywach można znaleźć w opisach poniżej.

Worky Lite

Ten motyw może być stosowany dla firm budowlanych oraz biur architektury. On ma charakterystyczny projekt, w którym główmy nacisk został zrobiony na wykonanych projektach i oferowanych usługach. Warto wydzielić ciekawe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie. Przy tym one nie odwracają uwagi odwiedzających podczas przejrzenia zawartości strony.

Motyw Worky Lite zawiera rozwijane menu, galerię, mediatekę, formularz kontaktowy i opcje mediów społecznościowych. Oprócz tego możesz skorzystać z darmowej wersji Elementora i zainstalować inne popularne wtyczki dla WordPress. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami www. Dlatego będzie poprawnie wyświetlać się na rożnych urządzeniach internautów.

Pobierz – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-79814.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/79814.html

BuildWall Lite

Jeszcze jeden ciekawy motyw poświęcony tematowi budowlanemu. Jego projekt został wykonany w jasnych kolorach, a główny nacisk robi się na duże typografie i obrazy. Do innych przewag projektu warto odnieść proste efekty animacyjne i różne widgety nawigacyjne. Oprócz tego masz dostęp do rozbudowanych opcje zarządzania wyglądem, które pomogą dopasować templatkę do własnych potrzeb.

Do templatki zostały dodane kluczowe wtyczki i widgety pozwalające zbudować nowoczesną stronę. To są MegaMenu, galeria, licznik umiejętności, formularz kontaktowy, opinie klientów, newsletter itd. Motyw wspiera 900+ fontów Google i technologię Retina. Oprócz tego on jest responsywny i optymalizowany pod kątem SEO.

Pobierz – https://www.templatemonster.com/wordpress-themes/79737.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/79737.html

Imperion Lite

Imperion Lite ma uniwersalny projekt, który może być dostosowany do szerokiego spektrum stron firmowych. Dopasować templatkę do własnych potrzeb pomogą wygodne opcje personalizacji i ciekawe widgety. Oprócz tego można skorzystać z Elementora i zarządzać elementami na stronie według metody „Przyciągnij i Upuść”.

Podany motyw posiada rozwijane menu, galerię, medatekę, licznik umiejętności, opinie klientów, opcje mediów społecznościowych itd. On także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Oprócz tego możesz skorzystać z WPML, Yoast SEO, Ecwid, MailChip, WooCommerce i innych popularnych wtyczek dla WordPress.

Pobierz – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-79536.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/79536.html

Car Repair Lite

Jak mogłeś zrozumieć z nazwy, ten motyw jest poświęcony samochodom i idealnie nadaje się dla firm pracujących w tym temacie. Projekt templatki jest wykonany w czarno-białych kolorach z dodaniem pomarańczowej barwy. Za pomocą ostatniej wyróżniane są typografie, sekcje i elementy nawigacyjne. Templatka także ma wygodną nawigację, co pozwala odwiedzającym szybko poruszać się po stronie.

Motyw Car Repair Lite posiada Elementor, rozwijane menu, galerię, opinie klientów, formularz kontaktowy itd. Oprócz tego możecie używać stylowe typografie Google do wyróżnienia treścią. Templatka także ma czysty kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego strona będzie przyjazna dla SEO.

Pobierz – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-80071.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/80071.html

JohnnyGo Lite

Prowadzisz firmę oferującą usługi domowe i chcesz powiedzieć o sobie w internecie? Za pomocą tego motywu możesz zbudować prostą i wygodną witrynę biznesową. Templatka ma ciekawy projekt strony domowej, który zawiera wszystkie niezbędne informacji o firmie i oferowanych usługach. Także możesz ustawić nowe widgety za pomocą Elementora oraz opcje personalizacji motywu.

Oprócz Elementora motyw posiada MegaMenu, galerię, formularz zapisywania na newsletter, widgety produktowe i opcje mediów społecznościowych. Templatka także wspiera fonty webowe Google. Dzięki temu możesz używać stylowe typografie do wyróżnienia zawartości tekstowych na stronie. Motyw również jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Pobierz – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-79537.html

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/79537.html

4.4/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.