Lista darmowych i płatnych motywy WordPress zawierających Elementor

Jeśli od kilku lat śledzisz naszego bloga, zwłaszcza kategorię „Strony internetowe”, pewnie zauważyłeś wpisy związane z Gutenbergiem i Elementorem. To są 2 najbardziej popularne wizualne kreatory stron dla WordPress, co potwierdza serwis Google Trends (rys. 1) i liczba aktywnych instalacji na stronie wordpress.org (rys. 2).

trends

Rysunek 1. Popularność kreatorów stron dla WordPress według Google Trends

Warto zaznaczyć, że Gutenberg to standardowy edytor, który dostajesz z pudełka w wersji WordPress 5.x. Natomiast Elementor to zewnętrzne rozwiązanie, które zastępuje Gutenberg. I jak widać na rysunku 2, robi to całkiem nieźle. 😉 Liczba aktywnych instalacji Elementora wynosi powyżej 4 miliona, a Gutenberga – 200 tysiące.

Dlaczego Elementor został popularniejszy od Gutenberga stworzonego przez deweloperów WordPress? Po pierwsze, on pojawił się kilka lat wcześniej i na moment pojawienia Gutenberga miał sporo opcji oraz grono miłośników. Po drugie, Elementor ma dużo więcej gotowych widgetów od standardowego edytora WordPress. Ponadto, istnieje sporo rozszerzeń dla Elementora, które dodają nowe i ciekawe funkcje i opcje do użycia. Gutenberg dopiero rozwija i jego deweloperzy muszą nadrobić zaległości… I na sam koniec, Elementor wygodniejszy do tworzenia stron od Gutenberga. Ostatni bez rozszerzeń nadaje się do realizacji wpisów.

Gutenberg i Elementor

Rysunek 2. Liczba aktywnych instalacji Gutenberga a Elementora

Biorąc pod uwagę powyższe zalety Elementora, zrobiliśmy świeżą listę darmowych i płatnych motywów dla WordPress zawierających ten kreator na pokładzie. Wybrane szaty graficzne pomogą ruszyć z blogiem o różnych tematach niszowych. Za pomocą Elementora oraz dostępnych układów stron i elementów witryny, dodatkowych opcji zarządzania wyglądem, możesz szybko dostosować wybrany motyw do własnych potrzeb.

Prosimy zwrócić uwagę, że darmowe motywy posiadają bezpłatną wersję Elementora i nie mają wsparcia technicznego. Płatne rozwiązanie także mają ELementor Free. Jednak kreator został rozszerzany dodatkowymi wtyczkami, dlatego ma dużo więcej widgetów do użycia. Oprócz tego możesz korzystać z obrazów komercyjnych oraz wsparcia technicznego. Więcej informacji o produktach znajdziesz w opisach poniżej.

Darmowe motywy WordPress

24. Storycle Lite

To darmowa wersja uniwersalnego motywu 24.Storycle. Templatka ma tylko jeden układ dla strony domowej i kluczowe rozszerzenia na pokładzie. Jednak to nie przeszkadza użyć jej do tworzenia personalnego blogu. Templatka posiada Elementor Free, który pomoże zarządzać obecnymi stornami i tworzyć nowe w trybie wizualnym.

Oprócz Elementora templatka posiada manager pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych, formularz kontaktowy. Motyw wspiera Yoast SEO, MailChimp, WPML i inne popularne wtyczki dostępne na wordpress.org. On także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Templatka również ma poprawny kod i jest przyzna SEO.

Szablon

Szczegóły |  Demo

MalcolmY

Ten motyw świetnie nadaje się do tworzenia blogu personalnego oraz strony dla fotografa. Templatka ma nowoczesny projekt, który łącze duże obrazy, typografie oraz proste efekty animacyjne. Sama strona domowa występuje wizytówką dla bloga. Za jej pomocą można szybko przejść do interesującego wpisu na stronie. Poruszać się po stronie pomoże także menu górne i dolne.

Do templatki zostały dodane projekty i usługi, galeria, rozwijane menu, zespół pracowników itd. Także możesz dodać własne wtyczki z repozytorium WordPress. Templatka będzie poprawnie działać z nimi. Kod motywu został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona będzie przyjazna SEO.

Szablon

Szczegóły |  Demo

Imperion Free

Ten motyw nadaje się do tworzenia prostej strony firmowej oraz blogu firmowego. Templatka ma tematyczny projekt i kluczowe rozszerzenia do tworzenia profesjonalnej strony. Zarządzać wyglądem blogu pomogą dodatkowe opcje personalizacji i wizualny kreator stron. Także możesz zainstalować popularne wtyczki dla WordPress aby dodać brakujące opcję na stronę.

Motyw Imperion Free zawiera projekty i usługi, licznik umiejętności, opcje mediów społecznościowych, formularz kontaktowy itd. Do templatki możesz podłączyć 950+ fontów webowych Google aby wyróżniać zawartości tekstowe na stronie. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi. Dlatego będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach internautów.

Szablon

Szczegóły |  Demo

Jane Morris

Jeszcze jeden ciekawy motyw do fotografów. Za jego pomocą można stworzyć również blog jak i stronę personalną. Templatka ma charakterystyczny projekt i niezbędne opcje i funkcje. W projekcie motywu główny nacisk robi się na duże obrazy i typografie. Także warto wspomnieć o prostych efektach animacyjnych. One dodają dynamiczności stronie, ale nie przeciągają jej.

Do motywu zostały dodane darmowa wersja Elementora, projekty i usługi, opcje mediów społecznościowych, galeria itd. Templatka wspiera WPML, Yoast SEO, WooCommerce i inne rozszerzenia ze strony wordpress.org. Do jej zalet można odnieść responsywność, kompatybilność z przeglądarkami internetowymi i przyjazność SEO.

Szablon

Szczegóły |  Demo

Płatne motywy WordPress

Tourizto Lite

Jak możesz zrozumieć z nazwy templatki, motyw jest poświęcony podróżom. Jeśli planujesz ruszyć z tematycznym blogiem i dzielić się historiami i wskazówkami ze swoich wakacji, ten motyw świetnie nadaje się tego celu. On ma tematyczny projekt i posiada wszystkie kluczowe rozszerzenia. Oprócz tego możesz skorzystać z dodatkowych opcji personalizacji aby szybko dostosować wygląd strony do własnych potrzeb.

Motyw posiada projekty i usługi, licznik umiejętności, formularz kontaktowy i różne widgety dla strony domowej. Do użytku dostępna jest darmowa wersja Elementora. Także możesz podłączyć inne popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi. On także jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

Szablon

Szczegóły |  Demo

TechGuide

Ten motyw nadaje się do tworzenia blogu o gadżetach i technologiach. On ma czysty projekt w którym główny nacisk robi się na duże obrazy i typografie. Do zalet projektu także można odnieść wygodne elementy nawigacyjne i widety. Za ich pomocą osoby odwiedzające mogą szybko znaleźć interesujący wpis i przejść do niego. Zarządzać wygładem strony pomogą rozszerzone opcje personalizacji oraz Elementor.

Motyw TechGuide posiada rozwijane menu, galerię, manager pasku bocznego, newsletter i popup, formularz kontaktowy. Możliwości Elementora zostały rozszerzone za pomocą wtyczek JetElements i JetBlog. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. On ma poprawny kod, który został optymalizowany pod kątem SEO.

Szablon

Szczegóły |  Demo

Jhon Doe

Za pomocą tego motywu można stworzyć blog, stronę personalną i CV. Templatka posiada wszystkie niezbędne rozszerzenia do realizacji tego celu. Oprócz tego możesz skorzystać z gotowych układów nagłówku, stopki, podstron oraz Elementora aby dostosować projekt do własnych potrzeb. W paczce z templatką znajdziesz obrazy komercyjne. Możesz ich stosować na stronie bez żadnych ograniczeń.

Do motywu były dodane rozwijane menu, projekty i usługi, galeria, opcje mediów społecznościowych itd. Także możesz korzystać z wtyczek Jet: JetTricks, JetTabs, JetThemeCore, JetMenu, JetElements oraz JetBlocks. Motyw także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. On jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

Szablon

Szczegóły |  Demo

24.Storycle

24.Storycle to rozbudowany motyw do tworzenia blogów o różnych tematach niszowych. On posiada 16 unikatowych układów dla strony domowej, gotowe projekty dla nagłówku i stopki. Dodatkowo niektóre układy strony głównej mają swoje widgety. Za ich pomocą możesz umieszczać unikatowe typy zawartości na stronę. Zarządzać wyglądem pomogą także rozszerzone opcje personalizacji, które znajdziesz w odpowiedniej sekcji panelu administracyjnego.

Wybierając ten motyw możesz korzystać z MegaMenu, suwaku, managera pasku bocznego, opinii klientów, galerii, opcji mediów społecznościowych itd. Do templatki także były dodane popularne wtyczki Jet rozszerzające możliwości Elementora. To są JetElements, JetMenu, JetBlog, JetTabs, JetReviews i JetTricks. Motyw został wzbogacony wtyczką AMP, która przyspiesza jego ładowanie na urządzaniach mobilnych.

Szablon

Szczegóły |  Demo

Portallum

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia blogu personalnego. W projekcie templatki połączone są jasne kolory, duże obrazy, typografie i proste efekty animacyjne. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na wpisach. Także warto wspomnieć o szeregu widgetów. Za ich pomocą możesz dodać różne typy zawartości na stronę domową.

Do motywu Portallum były dodane rozwijane menu, galeria, manager pasku bocznego, newsletter i popup, opcje mediów społecznościowych itd. Opcje Elementora zostały rozszerzone dzięki wtyczkom JetElements i JetBlog. Templatka także WPML, Yoast SEO, WooCommerce i inne wtyczki z repozytorium WordPress. Ona ma czysty kod, który został optymalizowany pod kątem SEO.

Szablon

Szczegóły |  Demo

EcoDex

Ostatni płatny motyw na tej liście – EcoDex. On idealnie nadaje się do blogów o jedzeniu, sporcie, urodzie. Chociaż możesz go dostosować do innych tematów niszowych. Pomogą w tym gotowe układy elementów witryny, rozszerzone opcje personalizacji i wizualny kreator stron. Także masz wszystkie niezbędne opcje i funkcje do tworzenia profesjonalnego blogu bez stosowania cudzych rozszerzeń.

Ten motyw zawiera MegaMenu, suwak, manager pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych, formularz kontaktowy itd. Templatka także posiada wtyczki do Elementora: JetElements, JetBlocks, JetBlog, JetMenu, JetThemeCore oraz JetTricks. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. On jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

Szablon

Szczegóły |  Demo

4.5/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.