10 najlepszych designerskich stron internetowych w 2019 roku

Strony internetowe ewoluują z roku na rok. Ewolucja ta odbywa się na naszych oczach i jesteśmy świadkami tego jak rodzą się nowe trendy i w jaki sposób umierają stare. Branża internetowa jest tak wielką dziedziną, że nie sposób stale śledzić nowinek, które pojawiają się kilkanaście razy na dobę, dlatego też warto przyjrzeć się po prostu monumentalnym przykładom kreatywnego podejścia do stron www.

1. raymond-weil.com

raymond-weil.com

Strona ta, jest świetnym przykładem na to, że elegancja i prostota, były, są i będą zawsze niezwykle popularne i piękne. Surowa oprawa graficzna strony sprawia, że użytkownik skupia się na obrazach oraz zamieszczonej na stronie treści. Jest to idealny przykład na to, że nie zawsze to fajerwerki muszą wprawiać w zachwyt. Czasem wystarczy po prostu prosta elegancja, która przywołuje na myśl dystyngowany arystokratyczny styl.

2. deepmind.com

deepmind.com

Jest to przykład na to, że prostota w porównaniu z efektami, potrafi zachwycać. Boczny panel sprawia, że strona nie jest sztampowa i oczywista, a film, który leci w tle zdecydowanie przykuwa uwagę. Efekty w postaci dryfujących kształtów geometrycznych dopełniają tylko wrażenia, że mamy do czynienia ze stroną, która została zaprojektowana w bardzo przemyślany sposób. Prosty górny panel imponuje swoją surowością i świetnie dobraną czcionką. Strona jest bardzo przejrzysta. Postawiono tutaj na obrazy wysokiej rozdzielczości, które robią wrażenie.

3. savetheair.de

savetheair.de

Projekty aplikacji internetowych są wypełnione animacją. Ale nie bez powodu musi tam być. Animacja przyciąga użytkowników do pewnych części projektu, pomaga pobudzić zaangażowanie, zainteresowanie lub opowiada historię. Użyj animacji w projektach internetowych, aby zapewnić głębię dla użytkowników, którzy angażują się w projekt.

4. cars.mclaren.com

cars.mclaren.com

Kolejny przykład strony, której twórca postawił na prostotę połączoną z obrazami wysokiej rozdzielczości. Animowane panele robią wrażenie przy każdym przesunięciu scrolla w dół, dzięki czemu mamy wrażenie, że strona żyje własnym życiem. Surowa elegancja przejawia się w górnym panelu, który jest praktycznie nie widoczny, ponieważ jest świetnie wkomponowany w tło.

5. irisvanherpen.com

irisvanherpen.com

Jest to strona, która zachwyca swoim wyjątkowym designem. Strona, jest tak naprawdę portfolio, w którym na kafelkach rozmieszczone są poszczególne obrazy oraz filmy. Sprawia to wrażenie pięknej multimedialnej wystawy, ponieważ styl w jakim zrobiona jest strona, jest niezwykle elegancki i sprawia wrażenie ekskluzywności.

6. wearos.google.com

wearos.google.com

Gogolowska strona, która szczególną uwagę powinna zwrócić bardzo nietypowym, ale i pięknym designem. Strona jest w pełni animowana, a zamiast tradycyjnego scrolla, mamy tutaj zastosowany przycisk, który zmienia animacje i strony. Kolory i kształty tutaj użyte, spokojnie mogą być przykładem, na którym dobrze będzie się wzorować, ponieważ elegancja i prostota tej strony sprawiają, że przebywanie na niej sprawia przyjemność i satysfakcję, którą trudno jest opisać. To coś na kształt przyjemności płynącej z przebijania folii bąbelkowej. Nikt nie potrafi opisać dlaczego to takie przyjemne, a tak dużo osób to robi.

7. infosys.com

infosys.com

Jest to bardzo nowoczesna i futurystyczna strona, która opiera się głównie na kontrastowych kolorach. Świetnym rozwiązaniem jest boczny panel, który zjeżdża razem z przesuwającym się scrollem. Animacje na stronie sprawiają, że przyjemnie sprawdza się tutaj wszelkie informacje. Strona jest przejrzysta, świetnie dobrana pod względem kolorów i czcionki, która pięknie uzupełnia całokształt.

8. karliekloss.com

karliekloss.com

Strona stawia na elegancję oraz obrazy w wysokiej rozdzielczości. Animacje sprawią, że obrazy wydają się stać w miejscy, mimo iż strona scrollowana jest w dół. Postawiono tutaj na prostą elegancję i był to strzał w dziesiątkę, ponieważ strona nie wygląda ascetycznie, tylko dystyngowanie i luksusowo.

9. bugatti.com

bugatti.com

Bugatti postawiło na połączenie białej elegancji oraz kontrastujących obrazów oraz filmu wyświetlanego w tle. Takie połączenie idealnie podkreśla luksusowość tych samochodów. Strona prezentuje się ładnie i estetycznie. Całość dopełnia odpowiednio dobrana czcionka oraz jej rozmiar.

10. tesla.com

tesla.com

Skoro Tesla, to musi być futurystycznie i faktycznie, nawet ich strona jest niesamowicie innowacyjna. Postawiono tutaj na nowoczesne animacje oraz filmy w tle. Całość robi naprawdę duże wrażenie i sprawia, że jest to jedna z ładniejszych stron w sieci. Połączenie animacji oraz przemyślany i innowacyjny design strony zachwyca i pieści poczucie estetyki.

4.9/5 - (ilość ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.