Dlaczego kryptowaluty są tak popularne?

kryptowaluty

Bitcoin był głośnym słowem w przestrzeni finansowej. W rzeczywistości, Bitcoin eksplodował na scenie w ciągu ostatnich kilku lat i wiele osób rozmawia o Bitcoinie lub kryptowalutach.

Ludzie którzy są zupełnie nowi w przestrzeni kryptowalutowej ciągle zadają to pytanie: „Czym naprawdę jest Bitcoin?”

Bitcoin jest tak naprawdę cyfrową walutą, która nie jest kontrolowana przez żaden rząd federalny i jest używana na całym świecie. Może być używana do kupna rzeczy takich jak meble, jedzenie, nieruchomości, samochody i inne rzeczy.

Dlaczego ludzie chcą używać Bitcoin’a?

Bitcoin jest odpowiedzią na te destabilizowane rządy i sytuacje, w których pieniądze nie są już tak cenne, jak kiedyś. Pieniądze, które mamy teraz; papierowa waluta, która jest w naszych portfelach jest coraz mniej warta przez inflację i z roku na rok jest coraz mniej warta.

Widzimy nawet duże firmy, które wykazują zainteresowanie technologią blockchain. Walmart złożył nawet wniosek o patent na „inteligentny pakiet”, który będzie wykorzystywał technologię blockchain do śledzenia i uwierzytelniania pakietów. Facebook pracuje nad własną walutą cyfrową.

Jak każda waluta, krypto-waluty mogą być używane do kupna towarów i usług. Jednak w przeciwieństwie do innych walut, waluty kryptograficzne są walutami cyfrowymi i wykorzystują kryptografię w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji online.

Dlaczego kryptowaluty są takie popularne?

W latach 2017-2018 rynek kryptowalutowy uległ znacznemu wzrostowi. Ci co zainwestowali wcześnie w Bitcoina zarobili bardzo dużo.

Waluty kryptograficzne przemawiają do ich zwolenników z różnych powodów.

Niektórzy widzą Bitcoina jako walutę przyszłości i chcą kupić ją jak najszybciej. Zanim staną się bardziej wartościowe. Niektórym zwolennikom podoba się fakt, że waluta ta pozbawia banki centralne możliwości zarządzania podażą pieniądza, ponieważ z czasem banki mają tendencję do obniżania wartości pieniądza poprzez inflację.

Kryptowaluta działa w oparciu o technologię zwaną Blockchain. Ta technologia dystrybucyjna jest dostępna dla każdego, co tworzy bardziej wiarygodny i efektywny sposób przechowywania informacji przez instytucje i osoby, bez konieczności kontrolowania jej przez scentralizowany organ.

Oznacza to, że wszystkie transakcje są zdecentralizowane, bez udziału jakichkolwiek instytucji finansowych, takich jak banki czy rząd. Tylko zleceniodawca i odbiorca jest odpowiedzialny za jedną transakcję. Informacje o transakcjach i giełdach są udostępniane w czasie rzeczywistym i aktualizowane tylko wtedy, gdy obie strony transakcji dojdą do porozumienia.

Wolność finansowa

Ludzie chcą prawdziwej wolności, która koreluje z wolnością finansową. Nowoczesny system gospodarczy nie jest w stanie zapewnić wystarczającej ilości pieniędzy dla wszystkich.

Krypto rozwiązuje ten poważny problem – daje ludziom dodatkowe niezależne środki wymiany. Jest to atrakcyjny pomysł.

Z drugiej strony, wiele osób uważa, że dostęp do krypto w jakiś sposób automatycznie czyni ludzi bogatymi. Nie rozumieją tego pojęcia – środków wymiany.

Osoby, które opowiadają się za wolnością i gardzą kontrolą rządu i dużych korporacji, mogą znaleźć pocieszenie i ukojenie w kryptorwalucie. Jeśli nie wierzysz, że banki powinny mieć kontrolę nad twoimi finansami, to kryptowaluta jest dla ciebie. Waluty kryptograficzne, w tym Bitcoin, działają jako magazyn wartości i pozwala właścicielowi być całkowicie odpowiedzialnym za bezpieczeństwo swoich środków. Niektórzy twierdzą, że Bitcoin został stworzony w celu podżegania do pokojowej anarchii i do buntu przeciwko korupcji w naszym nowoczesnym społeczeństwie.

4.4/5 - (ilość ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.