Dlaczego telefon z Dual SIM świetnie się sprawdzi jako telefon służbowy?

Posiadanie dwóch telefonów może być kłopotliwe, ale często zdaje się być konieczne. Dobrze wiedzą to ci, których codzienność składa się z wykonywania i odbierania telefonów służbowych oraz korzystania ze smartfona do celów prywatnych. Jest jednak prosty sposób na to, aby nie musieć mieć przy sobie ciągle dwóch odrębnych urządzeń. Czy poznałeś już telefony z Dual SIM?

Czym jest Dual SIM?

Dual SIM to nazwa na funkcję telefonów komórkowych wyposażonych w dwa sloty na kartę SIM. Jak można się zatem domyślić, możesz do swojego smartfona włożyć zarówno kartę z numerem prywatnym, jak i służbowym. Takie rozwiązanie, choć wyjątkowo praktyczne, będzie miało jednak także swoje minusy. Przede wszystkim urządzenie z dwoma kartami SIM zużywa zdecydowanie więcej energii, a zatem skraca żywotność Twojego smartfona na jednym ładowaniu. Dodatkowo najczęściej slot na dodatkową kartę SIM jest tym samym miejscem, w które wkłada się w kartę pamięci. Nie będziesz więc mógł rozbudować miejsca do przechowywania plików, jeśli zdecydujesz się korzystać z dwóch numerów jednocześnie. Warto więc wybrać telefon z Dual SIM o sporej pamięci wbudowanej, jak Samsung Galaxy J7, który zapewnia 16 GB miejsca na Twoje zdjęcia, filmy i muzykę – kupisz go tutaj: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-galaxy-j7-2017-dual-sim-czarny.bhtml.

Dlaczego warto wybrać telefon z Dual SIM do pracy?

Jeśli wybierzesz telefon z Dual SIM, odbieranie telefonów z pracy i z domu nie będzie się wiązało z panicznym poszukiwaniem właściwej komórki i zastanawianiem się, która z nich właściwie teraz dzwoni. Dodatkowo takie rozwiązanie odciąży Twoje kieszenie – już teraz noszenie jednego smartfona w spodniach to nie lada wyzwanie. Urządzenia mobilne są coraz większe, więc stają się problematyczne także dla kobiet, szczególnie tych gustujących w niewielkich torebkach. Warto także zaznaczyć, że telefon Dual SIM przyda się na dłuższych wyjazdach zagranicznych – w innych krajach bardziej opłaca się posiadać numer miejscowy, jeśli dużo dzwoni się do mieszkańców państwa, w którym się przebywa. Będziesz zatem mógł mieć dostęp jednocześnie do miejscowego, jak i ojczystego numeru telefonu.

Jaki tryb Dual SIM powinien mieć Twój telefon?

Istnieją trzy tryby, w których może działać Dual SIM:

  • tryb pasywny – obecnie jest stosowany bardzo rzadko i słusznie. Polegał on bowiem na tym, że aby korzystać z komórki należało najpierw wybrać numer, którego chce się używać. Jeśli natomiast planujesz dzwonić z drugiego numeru, musisz przełączyć tryb aktywny właśnie na niego. Na wszelki wypadek przed zakupem nowego telefonu sprawdź, czy nie posiada on właśnie tego trybu,

  • tryb standby – dużo lepszy, choć jeszcze nie perfekcyjny rodzaj telefonu Dual SIM. Aktywne w tym przypadku są oba numery do momentu, aż zaczniesz z któregoś z nich korzystać – np. wchodząc na internet, wysyłając SMS-y czy też wykonując połączenia. Wówczas druga karta przechodzi w tryb pasywny, do momentu, aż antena smartfona zostanie zwolniona,

  • tryb aktywny – najlepsze rozwiązanie, które znajdziesz w najnowszych smartfonach. Posiadają one dwie anteny, a zatem oba numery mogą być cały czas aktywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *