Dlaczego telefon z Dual SIM świetnie się sprawdzi jako telefon służbowy?

Posiadanie dwóch telefonów może być kłopotliwe, ale często zdaje się być konieczne. Dobrze wiedzą to ci, których codzienność składa się z wykonywania i odbierania telefonów służbowych oraz korzystania ze smartfona do celów prywatnych. Jest jednak prosty sposób na to, aby nie musieć mieć przy sobie ciągle dwóch odrębnych urządzeń. Czy poznałeś już telefony z Dual SIM?

Czym jest Dual SIM?

Dual SIM to nazwa na funkcję telefonów komórkowych wyposażonych w dwa sloty na kartę SIM. Jak można się zatem domyślić, możesz do swojego smartfona włożyć zarówno kartę z numerem prywatnym, jak i służbowym. Takie rozwiązanie, choć wyjątkowo praktyczne, będzie miało jednak także swoje minusy. Przede wszystkim urządzenie z dwoma kartami SIM zużywa zdecydowanie więcej energii, a zatem skraca żywotność Twojego smartfona na jednym ładowaniu. Dodatkowo najczęściej slot na dodatkową kartę SIM jest tym samym miejscem, w które wkłada się w kartę pamięci. Nie będziesz więc mógł rozbudować miejsca do przechowywania plików, jeśli zdecydujesz się korzystać z dwóch numerów jednocześnie. Warto więc wybrać telefon z Dual SIM o sporej pamięci wbudowanej, jak Samsung Galaxy J7, który zapewnia 16 GB miejsca na Twoje zdjęcia, filmy i muzykę – kupisz go tutaj: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-galaxy-j7-2017-dual-sim-czarny.bhtml.

Dlaczego warto wybrać telefon z Dual SIM do pracy?

Jeśli wybierzesz telefon z Dual SIM, odbieranie telefonów z pracy i z domu nie będzie się wiązało z panicznym poszukiwaniem właściwej komórki i zastanawianiem się, która z nich właściwie teraz dzwoni. Dodatkowo takie rozwiązanie odciąży Twoje kieszenie – już teraz noszenie jednego smartfona w spodniach to nie lada wyzwanie. Urządzenia mobilne są coraz większe, więc stają się problematyczne także dla kobiet, szczególnie tych gustujących w niewielkich torebkach. Warto także zaznaczyć, że telefon Dual SIM przyda się na dłuższych wyjazdach zagranicznych – w innych krajach bardziej opłaca się posiadać numer miejscowy, jeśli dużo dzwoni się do mieszkańców państwa, w którym się przebywa. Będziesz zatem mógł mieć dostęp jednocześnie do miejscowego, jak i ojczystego numeru telefonu.

Jaki tryb Dual SIM powinien mieć Twój telefon?

Istnieją trzy tryby, w których może działać Dual SIM:

  • tryb pasywny – obecnie jest stosowany bardzo rzadko i słusznie. Polegał on bowiem na tym, że aby korzystać z komórki należało najpierw wybrać numer, którego chce się używać. Jeśli natomiast planujesz dzwonić z drugiego numeru, musisz przełączyć tryb aktywny właśnie na niego. Na wszelki wypadek przed zakupem nowego telefonu sprawdź, czy nie posiada on właśnie tego trybu,

  • tryb standby – dużo lepszy, choć jeszcze nie perfekcyjny rodzaj telefonu Dual SIM. Aktywne w tym przypadku są oba numery do momentu, aż zaczniesz z któregoś z nich korzystać – np. wchodząc na internet, wysyłając SMS-y czy też wykonując połączenia. Wówczas druga karta przechodzi w tryb pasywny, do momentu, aż antena smartfona zostanie zwolniona,

  • tryb aktywny – najlepsze rozwiązanie, które znajdziesz w najnowszych smartfonach. Posiadają one dwie anteny, a zatem oba numery mogą być cały czas aktywne.

Dlaczego telefon z Dual SIM świetnie się sprawdzi jako telefon służbowy?
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o

Zobacz też

Popularne:

Sprawdź też:
Facebook stał się częścią naszego życia. To niesamowite jak powstała…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
facebook
Jak promować się na Facebooku
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
bmw auto firmowe
Gdzie szukać zamienniki do opon do auto firmowego
Dlaczego telefon z Dual SIM świetnie się sprawdzi jako telefon służbowy?
foodtruck
Jak uruchomić własny foodtruck i ile to kosztuje?
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
inwestycja
Gdzie warto trzymać swoje pieniądze
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
święta
Kiedy przed świętami zabraknie pieniędzy
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników