Skąd wziąć dodatkowe 200 zł miesięcznie oszczędności – 10 sposobów

100 złotych banknot

Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko zaoszczędzić pieniądze, jedną z najlepszych opcji jest wyzwanie zaoszczędzenia pewnej kwoty każdego miesiąca.

Zobacz też -> Jak zarobić milion złotych

To wymaga samodyscypliny ale jest możliwe. Jak zaoszczędzić 200 złotych miesięcznie? Poniżej 10 sposobów, które mogą Cię zainspirować!

1. Odetnij niepotrzebne zobowiązania finansowe

Jednym z najprostszych sposobów jest np. zrezygnowanie z usług telewizji z dodatkowymi kanałami za którą płacisz co miesiąc. Jeśli orientujesz się że tak naprawdę sporadycznie oglądasz coś w telewizji a już na pewno nie potrzebujesz tylu kanałów aby bawić się pilotem – zrezygnuj z tego! Obecnie na pewno więcej czasu spędzamy w internecie w którym możemy znaleźć wszystko co tylko chcemy do oglądania! Nie ma powodu, aby wydawać tak dużo, aby uzyskać treści telewizyjne, ponieważ dostępnych jest tak wiele tańszych opcji.

2. Czy korzystasz ze swojego pakietu na siłownię?

Czy powinieneś zachować członkostwo na siłowni, jeśli chcesz schudnąć? Jednym słowem – NIE! Według statystyk wiele osób marnuje pieniądze na karnety wierząc że to ich zmotywuje a tak naprawdę wielu z nich odpuszcza lub chodzi na siłownie „od święta”. Jeśli ćwiczysz tylko raz na jakiś czas równie dobrze możesz to zastąpić jednorazowym wejściem, ćwiczeniem w domu lub przejażdżką na rowerze, rolkach itd. Możesz schudnąć bez płacenia za dołączenie do drogiej siłowni.

3. Rzuć palenie

Prawie nie mogę uwierzyć w tę liczbę, ale przeciętny człowiek wydaje na papierosy kilka stów (zakładając paczkę dziennie). Nie trzeba chyba przekonywać że papierosy to prawdziwy pożeracz pieniędzy i zdrowia.
Rzucanie palenia jest nie tylko jednym z najlepszych sposobów oszczędzania pieniędzy każdego miesiąca, ale także pomoże ci zaoszczędzić znaczne pieniądze na rachunkach medycznych poprzez poprawę zdrowia. To prawdziwa wygrana choć wymaga dużego samozaparcia i wyrzeczenia. Na początku będzie trudno ale nie jest to niemożliwe!

4. Wyeliminuj odpady żywnościowe

Marnowanie żywności to naprawdę trudny temat, wiemy ze to wyrzucanie pieniędzy do śmieci, ale wszyscy to robimy. Przeciętna czteroosobowa rodzina co roku traci kilkaset złotych na marnowanie żywności. Ograniczanie marnotrawienia żywności oznacza automatyczne podnoszenie finansów choć nie jest to może tak zauważalne jak w przypadku innych metod.
Najłatwiejszym sposobem na zwalczanie tego jest przygotowanie planu posiłków. To nie jest rygorystyczny plan, ale pomoże znaleźć sposób na ograniczenie marnotrawstwa i oszczędność pieniędzy.

Przeczytaj również: 5 trików jak oszczędzać pieniądze

5. Stwórz własną wodę butelkowaną

Przeciętna osoba wydaje dużo pieniędzy rocznie na wodę butelkowaną. Teraz wiem, że w niektórych miastach woda z kranu nie jest tak dobra, więc może nie dotyczyć wszystkich, ale nie trzeba wydawać jej na wodę butelkowaną.
Jeśli lubisz pić oczyszczoną wodę, możesz kupić filtr wody, aby uzyskać tę samą podstawową rzecz. Możesz nawet kupić specjalną butelkę z wodą aby zabrać ją ze sobą w podróż, ponieważ stosunkowo szybko odzyskasz oszczędności.

6. Negocjuj

Wiele osób nie czuje się komfortowo w negocjacjach. Jeśli nie negocjujesz, przeoczysz sposoby oszczędzania pieniędzy. Może to obejmować ubezpieczenie samochodu, serwis internetowy i narzędzia. Jeśli mówisz sobie: „Potrzebuję dziś pieniędzy”, negocjacje to najlepszy sposób na odzyskanie pieniędzy w budżecie domowym. Chcesz kupić kurtkę na targu a przy okazji kupujesz jeszcze druga rzecz? Super! To najlepsza okazja żeby porozmawiać o zniżce za towary, może akurat się uda!

7. Gotuj sam!

Lubimy jeść poza domem, ale rzadko to robimy, ponieważ jest to drogie. Jeśli jesteś jedną z osób, która je często na mieście, w knajpach i restauracjach czy nawet fast foodach – ogranicz to! Cięcie tego jest jednym z najprostszych sposobów oszczędzania pieniędzy każdego miesiąca. Oczywiście nie musisz rezygnować z tego całkiem ale możesz zrezygnować z części wyjść na miasto na rzecz przygotowania domowego posiłku.

8. Korzystaj ze swojego bankomatu

Unikaj opłat za bankomat poza siecią. Wiele bankomatów za korzystanie z nich gdy nie jesteś klientem banku pobiera opłaty za transakcje. Nie ma sensu płacić za dostęp do swoich pieniędzy.

9. Samodzielnie przygotuj jedzenie do pracy

Przynieś przekąski do pracy, abyś nie miał ochoty iść do automatu czy restauracji. Gwarantujemy że wyjdzie Ci to na dobre pod względem finansowym i zdrowotnym, będziesz wiedział na 100% czego użyłeś i co jesz.

10. Korzystaj z aplikacji, kodów rabatowych i zniżek

Czasami nawet nie wiesz że w danym sklepie możesz mieć dużą zniżkę zwłaszcza przy większych zakupach. Wystarczy mieć aplikację i zeskanować kod, posiadać kartę stałego klienta która upoważnia do zniżek itd. Co prawda nie chcemy tracić czasu na zakładanie tych kart twierdząc że na się ona nie przyda ale gdyby tak zsumować wszystkie odwiedziny w danych sklepach na pewno uzbierałaby się niezła sumka.

Czytaj dalej: Gdzie trzymać swoje pieniądze

4.4/5 - (ilość ocen: 13)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.