Gdzie jechać na urlop razem z dziećmi

urlop z na plaży z dziećmi

Na wakacje warto wyjeżdżać co najmniej raz w roku, jeśli jest taka możliwość warto to robić częściej.

Najlepiej spędza się urlop z rodziną i z przyjaciółmi. Warto pokazywać dzieciom świat, uczyć ich nowych tradycji i kształcić poprzez podróżowanie.

Jest wiele pięknych i ciekawych miejsc w Polsce, gdzie warto się wybrać z dziećmi w każdym wieku. Każde z tych miejsc ma swoje zalety.

1. Zakopane

Zimowa stolica Tatr, ale w to miejsce warto się wybrać o każdej porze roku. Słynne Krupówki, wyjazd kolejką na Gubałówkę, piesza wyprawa na Morskie Oko, to tylko jedne z wielu atrakcji tej okolicy.

2. Wisła

Miejscowość leżąca w województwie śląskim na terenie Beskidu Śląskiego. Największą atrakcją tego miejsca są stoki narciarskie, rynek, skocznia narciarska. Wisła słynie ze swojego charakteru sportowego.

3. Trójmiasto

Gdańsk, Gdynia i Sopot to rejon w którym żadne dziecko nie będzie się nudzić. Bliski dostęp do Morza Bałtyckiego, możliwość wycieczki statkiem, porty z licznymi statkami, to wszystko na pewno zachwyci niejednego malucha. Niedaleko trójmiasta znajduje się zwierzaki nad potokiem

4. Miejscowości nadmorskie

Morze Bałtyckie już samo w sobie jest ogromną atrakcją dla każdego dziecka. Możliwość zabawy na plaży, kąpieli w morzu a zimową porą spacerów brzegiem morza, to niezwykłe atrakcje dla każdego.

5. Giżycko

Mazury to kolejny obszar Polski gdzie warto się wybrać z dziećmi. Giżycko jest sercem Mazur, ma wiele atrakcji, głównie historycznych. Zachowało się w tym rejonie wiele bunkrów i fortyfikacji z czasów wojny a tym się dzieci bardzo interesują.

6. Kraków

Miasto leżące w Małopolsce, pełne atrakcji dla małych i dużych. Największe atrakcje tego miejsca to przede wszystkim Zamek Wawelski, miejski rynek czy Kopalnia Soli Wieliczka.

7. Warszawa

Każde dziecko trzeba zabrać do Warszawy, stolicy naszego kraju. Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, którego symbolem jest Pałac Kultury i warszawska syrenka.

8. Solina

Jezioro Solińskie i jego okolica, to idealne miejsce na wypad z dziećmi. Piękne krajobrazy, świeże powietrze i majestatyczna tama, to atrakcje tego miejsca.

9. Hel

Najbardziej wysunięty cypel w morze, znajduje się nad Morzem Bałtyckim. W tym miejscu szczególnie warto odwiedzić fokarium.

10. Poznań

Niezwykle barwne miasto ze swoimi koziołkami wzbudza zainteresowanie dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *