Gdzie Polacy jeżdżą na urlop

Gdzie Polacy jeżdżą na urlop

Z roku na rok coraz więcej Polaków ma środki, aby wyjechać na urlop z całą rodziną. Kiedyś popularny Egipt czy Tunezja dzisiaj ustępują krajom bliżej położonym oraz polskim kurortom nadmorskim. Jednak aż 26% badanych podaje, że wczasy spędzi za granicą, a 74% wyjeżdżających na urlop wybierze Polskę. Wiele osób w związku z niepewną sytuacją polityczną na świecie czy też ostatnimi wypadkami w popularnych kurortach zdecydowało się pozostać nad polskim morzem na wakacje, ponieważ uważają, że tu jest bezpiecznie. Chociaż ceny wcale bardzo się nie różnią od tych, jakie oferują biura podróży za wycieczki zagraniczne.

Najpopularniejsze kierunki podróży

 Z zaskoczeniem można odkryć, że na pierwszym miejscu plasuje się Hiszpania oraz Wyspy Kanaryjskie. Obecnie jest wiele połączeń bezpośrednich z Polski, a loty na przykład do Barcelony można znaleźć nawet za 200 złotych w dwie strony. Zatem tanie loty, gwarancja ładnej pogody i przyzwoite ceny na miejscu sprawiają, że te regiony otwierają ranking najczęściej odwiedzanych na urlop miejsc.
Kolejno plasuje się Chorwacja. Oprócz lotów do Zadaru, Dubrovnika czy Zagrzebia można tam z Polski dojechać samochodem co jest świetną alternatywą dla rodzin z dziećmi czy osób wyjeżdżających z psem na wakacje. Dzięki niezależności wynikającej z posiadania auta wcale nie trzeba zostawać w najpopularniejszych kurortach, a na wypoczynek można wybrać jakąś mniejszą rybacką wioskę, przy której też będzie zadowalająca nas plaża. Niestety Chorwacja z roku na rok drożeje.
Bardzo popularne są też wyjazdy do Grecji i do Włoch. Piękne widoki, ciepła woda, piaszczyste plaże i wyśmienite jedzenie i alkohole kuszą wszystkich. Można znaleźć wiele przystępnych cenowo wycieczek organizowanych przez biura podróży czy nawet cały urlop zorganizować samemu, więc są to kraje wybierane i przez osoby podróżujące okazjonalnie jak i przez wybitnych podróżników.
W Polsce największą popularnością cieszą się Świnoujście, Międzyzdroje, Hel i Trójmiasto. W sezonie letnim trudno tu szukać wolnych miejsc noclegowych, a plaże oblegane są już od wschodu słońca.
Gdzie Polacy jeżdżą na urlop
3 (60%) 6 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Masło to jeden z podstawowych produktów spożywczych, które kupowane jest…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast