Gwiazda Internetu – czy warto jest inwestować swój czas?

Gwiazda Internetu

Jeszcze kilka lat temu mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że Internet nadaje nam tak duże możliwości do zarobku. Owszem, wiele osób interesowało się zarabianiem w internecie i prowadziło swoje życie w ten sposób, aby zarabiać przy jego pomocy. Dziś jednak pojęcie zarabiania w internecie ewoluuje, albowiem nowym pomysłem na zarobek jest bycie “Gwiazdą internetu”!

Jak rozpoczęła się moda na “Gwiazdy Internetu” ?

Jak zwykle moda ta trafiła do nas zza oceanu, gdzie rodziły się pierwsze Gwiazdy Internetu. Wszystko za sprawą portalu YouTube, którego potencjał został wykorzystany w nowy, do tamtej pory nie znany sposób, czyli publikując materiały video, ze swojego życia.

Wraz z wielkim rozrostem popularności tej platformy i całego programu płatności za odsłony, ludzie zauważyli wielki potencjał w prostej metodzie na życie, czyli nagrywaniu swojego codziennego życia, pasji, a także innego rodzaju “contentu”, który jest w danym momencie na czasie i daje nam możliwość wybicia się w szybki i wygodny sposób, przy wsparciu osób, które oglądają nasze materiały.

Negatywne gwiazdy internetu

Nie wszystkie pomysły są jednak udanymi (nawet jeśli są dochodowe). Przykładem tego jest wiele patologii, które w internecie mają miejsce. Ludzie, pokazując swoje życie (coraz częściej kontrowersyjne)mogą dziś liczyć na wielki poklask w komentarzach – problem polega jednak na tym, iż coraz częściej są to ludzie rozpoznawalni, którzy żyją ze swoimi rodzinami, do których dochodzi “sława” danej osoby, która tworzy negatywny content przy pomocy portalu YouTube.

Należy pamiętać, że raz wykreowany wizerunek w internecie, jest bardzo trudno zmienić, dlatego jeśli jesteśmy rozpoznawalną postacią, nasi widzowie będą oczekiwać od nas tego, za co nas pokochali (bez względu na to, czym się paramy w naszych produkcjach). Wybierając więc metodę zarobku przy pomocy internetu i sławy, warto jest się wcześniej zastanowić, czy nasze rozwiązanie nie skrzywdzi naszych najbliższych i nie sprawi im trudności w codziennym życiu.

Za wielką sławą, idą wielkie pieniądze!

Jeżeli jesteśmy nastawieni czysto na zysk, bycie sławnym na serwisach typu YouTube, opłaca się bardzo mocno. Mając odpowiednią charyzmę i content, uzyskamy odpowiednią liczbę odbiorców.

Co prawda ciężko jest już teraz wstrzelić się z czymś nowym, albowiem większość pomysłów na kanały jest zajęta, lecz zawsze warto zweryfikować to, czy nasz pomysł, nie jest innowacyjny, bądź czy nie przedstawiamy go w odmienny sposób, albowiem nawet powtórzony content w sposób odpowiedni i oryginalny, może okazać się pomysłem strzelonym w dziesiątkę (zdarza się, że nowe osoby przebijają pierwowzory kanałów, które pierw zyskały wielką popularność w sieci!).

Jak widać, bycie Gwiazdą Internetu nie jest mitem, szczególnie jeśli spojrzymy na kanały typu “Kisiel”, “Niekryty krytyk”, czy “Krzysztof Gonciarz”. Każdy z nich, jest kanałem odmiennym, lecz łączy ich jedno – sława i popyt na nie, jest ogromna. Jeśli więc czujemy ciąg do kamery i internetu, bycie Gwiazdą Internetu może być nie tylko marzeniem, lecz i prawdziwym zajęciem na co dzień.

Gwiazda Internetu – czy warto jest inwestować swój czas?
4.5 (90.67%) 15 głosów

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Słowo Daję

Czasy się zmieniają i social media, Internet i życie w tych właśnie mediach jest codziennością. Jednak nawet jeśli czujemy ‘pociąg’ do bycia gwiazda Internetu, jesteśmy na to gotowi? Sława to nie przelewki i zaczynając swoją działalność na YouTube lub innym serwisie trzeba sobie zadać pytanie, czy w razie powodzenia jesteśmy w stanie żyć w taki sposób.

Sprawdź też:
Co jakiś czas słyszy się o wynalazcy, który to we…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast