Nowy Hyundai na wodór

Nowy Hyundai na wodór

Koncern południowokoreański Hyundai chce wprowadzić na rynek SUV-a nowe auto nowej generacji z paliwowymi ogniwami, które będzie zasilane poprzez wodór. Koncern zakłada wprowadzenie auta na początku roku 2018 na rynek. Zasięg auta będzie wynosił ponad 580 km.

Zakłada się też, że nowy samochód zasilany wodorem będzie mógł na jednym tankowaniu przejechać trasę dłuższą o 40 proc. niż jego poprzednik, czyli Tucson ix35 FCEV, który to został wprowadzony na rynek w roku 2013. Hyundai chce również, aby ich nowy samochód na wodór był również o połowę tańszy niż poprzednik.

Koncern ma w planach nadrobić zaległości jeżeli chodzi o produkcję nowoczesnych samochodów elektrycznych, które będą mieć większy zasięg. Po roku 2021 ma wprowadzić na rynek samochód o zasięgu 500 km. Do roku 2018 chce zaproponować kierowcom kompaktowy samochód elektryczny sportowo-terenowy, który będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu 390 km.

Nowy samochód wobec środowiska

Samochód z ogniwami paliwowymi, które będą zasilane poprzez wodór są bardzo przyjazne dla środowiska jak podobnie auta elektryczne. Do pełna będzie można zatankować w czasie 2-3 minut. Należy tutaj zaznaczyć, że naładowanie samochodu elektrycznego trwa kilka godzin.

Istotną przeszkodą dla samochodów, które chce wprowadzić na rynek Hyundai jest niedostateczna liczba stacji, które pozwalają na tankowanie takich samochodów. Korea Południowa ma uruchomić do roku 2020 100 stacji przeznaczonych do tankowania wodoru. Obecnie takich stancji jest tylko 16. Władze tego kraju zaznaczają, że do roku 2020 po drogach będzie jeździć 10 tys. samochodów na wodór. W roku 2016 takich samochodów na drogach było 121.

Inni producenci wobec technologi ogniw paliwowych

W technologię ogniw paliwowych dużo inwestują takie koncerny jak Toyota, Honda oraz General Motors. Jednak bardzo mocno podkreśla się, że taka technologia jest mniej opłacalna niż technologia, która jest stosowana w samochodach elektrycznych. Warto tutaj podkreślić, że samochody elektryczne mogą korzystać z większej ilości stacji, które pozwalają na ich ładowanie.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Rada Ministrów przyjęła na rok 2018 projekt budżetu. Celem na…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Biznes skierowany do turystów
Jaki biznes otworzyć na wsi
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast