Ile trzeba teraz zarabiać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny w 2022 roku?

mieszkanie na kredyt

W porównaniu do otrzymania kredytu gotówkowego, gdzie dowolna osoba zarabiająca najniższą krajową ma szansę dostać dodatkowe środki od banku, otrzymanie kredytu hipotecznego nie jest tak łatwe. Wynika to przede wszystkim z tego, że kredyt hipoteczny jest z reguły zobowiązaniem na okres 20-30 lat.

Kredyt opiera się na wysokich ratach kredytowych, a do jego wypłacenia potrzebna jest analiza dochodów osoby zainteresowanej, oraz badania zdolności kredytowej przez czasem nawet dwóch analityków bankowych. Procedura jest czasochłonna, oraz wymagająca. Na pytanie odnośnie odpowiednich zarobków, potrzebnych do zaciągnięcia kredytu na zakup domu- nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Każda sytuacja jest inna, a kredyt jest sprawą indywidualną. Posłużmy się danymi statystycznymi.

  • Kredyt na 200 tysięcy złotych

Przy założeniu, że okres kredytowania będzie wynosił 25 lat, zarobki jednej osoby- kredytobiorcy powinny oscylować w granicach 2800-3100 zł.

  • Kredyt na 300 tysięcy złotych

Przy założeniu, że okres kredytowania będzie wynosił 25 lat, zarobki jednej osoby- kredytobiorcy powinny oscylować w granicach 3800 złotych.

  • Kredyt na 400 tysięcy złotych

Przy założeniu, że okres kredytowania będzie wynosił 25 lat, zarobki jednej osoby- kredytobiorcy powinny oscylować w granicach 4500 złotych.

Warto wiedzieć, że im wyższa kwota kredytu, tym niestety potrzebne będą wyższe dochody przyjmowane do analizy kredytowej. Należy pamiętać, że same zarobki to nie wszystko. Bank zwraca uwagę na pobrane już kredyty gotówkowe, oraz hipoteczne. Wysokość rat w stosunku do wydatków miesięcznych również ma znaczenie. Jeśli masz na utrzymaniu członków rodziny-poinformuj pracownika banku. Wszystko to ma wpływ na badanie zdolności kredytowej, która odbywa się każdorazowo przy złożeniu wniosku o kredyt. Dlatego tak ciężko jest odpowiedzieć na pytanie odnośnie zarobków potrzebnych do uzyskania kredytu. Poza zdolnością bank bada osobistą sytuację kredytobiorcy. Należy pamiętać, że każda z osób wnioskujących potrzebuje zupełnie inne kwoty kredytów potrzebne do kupienia działki, wykończenia domu, czy zakupu mieszkania.

Czy singiel ma szanse otrzymać kredyt hipoteczny?

Tak, jak najbardziej. Nikt nie powiedział, że zobowiązanie jakim jest kredyt hipoteczny przeznaczone jest tylko i wyłącznie dla rodzin z dziećmi. Jeśli masz wysokie zarobki, jasną sytuację finansową- nie masz się o co martwić. Singiel z reguły posiada mniej wydatków, niż osoba będąca członkiem trzyosobowej rodziny. Pomimo wszystko należy mieć świadomość na etapie pierwszych rozmów z pracownikiem banku, o jaką kwotę się ubiegasz. Proces przyznawania kredytu hipotecznego polega na tej samej zasadzie co w przypadku każdej innej sytuacji. Jakie musisz mieć zarobki jako singiel, aby kupić mieszkanie za 200 tysięcy złotych? W tym przypadku jest potrzebne wyżej wspomniane 2800 zł i zatrudnienie najlepiej na umowę o pracę na czas nieokreślony. Jeśli masz to i to, występuje wysokie prawdopodobieństwo, że otrzymasz kredyt hipoteczny.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.