Ile zarabia architekt wnętrz – zarobki architekta wnętrz

wnętrze

Architekci wnętrz cieszą się w Polsce rosnącym zainteresowanie. Nasi rodacy coraz częściej sięgają po ich usługi.

Ten fakt powinien cieszyć nas wszystkich, ponieważ oznacza ni mniej, nie więcej a to że Polacy przykładają coraz większą uwagę do tego w jakich wnętrzach mieszkają.

Polskie domy i mieszkania stają się coraz piękniejsze, nic dziwnego że coraz więcej osób interesuje się również profesją architekta.

Najczęściej pojawiające się w tym kontekście pytanie dotyczy oczywiście zarobków architekta wnętrz.

Odpowiedź na pytanie: „ile zarabia architekt wnętrz” zależy co najmniej od kilku czynników:

1. Samodzielnie czy na etacie?

Jak w wielu profesjach, tak i w tym przypadku architekt może prowadzić własną pracownię, działając na własny rachunek lub pracować w czyjejś firmie. To drugie rozwiązanie to dobra opcja szczególnie dla początkujących w tym zawodzie.

2. Rodzaj klienta

Deweloper dla którego posiadamy stałe zlecenie na wystrój nowych budynków czy też klienci indywidualni. Jeśli to drugie to: ogromne wille urządzane od A do Z czy zwykłe mieszkania, w których klienci potrzebują jedynie drobnej podpowiedzi. Rodzaj klienta wpływa na stawkę pobieraną za usługi.

3. Kreatywność i intuicja

Pomysłowy architekt potrafiący intuicyjnie wyczuć potrzeby klienta w naturalny sposób ma szansę na większe zarobki i sukces zawodowy.

4. Renoma

Nieco związana z poprzednim punktem. Zadowolenie klientów decyduje o zarobkach architekta i kolejnych zleceniach. W tym zawodzie szczególnie ważna jest tak zwana poczta pantoflowa, dzięki której zadowoleni klienci polecą nasze usługi znajomym. Jeśli nasze projekty i realizacje będą imponujące goście naszych klientów sami zapytają o to kto pomagał im w urządzeniu wnętrza.

5. Zakres usług

Jedynie pomysły, plan i wizualizacje czy też również nadzór nad etapem budowy i oferowanie usług sprawdzonej, zaufanej ekipy remontowo-budowlanej? Wielu klientów ceni sobie kompleksowość, wygodę i brak udziału w remoncie. Za brak kontaktu z pyłem remontowych, unikanie prowadzenia ustaleń z ekipą budowlaną i osobistych wizyt nadzorczych na budowie są w stanie zapłacić więcej.

6. Ile zarabia architekt wnętrz?

Miesięczne wynagrodzenie, czyli mediana wynosi 5000 zł brutto. Architekci wnętrz z rocznym stażem zarabiają średnio 2600 zł netto, architekci ze stażem powyżej 5 lat średnio 5800 zł netto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *