Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem

Szykując się na wyjazd służbowy za granice zawsze warto sprawdzić szczegóły dojazdu do wyznaczonego miejsca, dostępne środki transportu, lokalizacje lokali gastronomicznych oraz dostępnych na miejscu hoteli.

Jeżeli zaczniemy wcześniej planować wyjazd jest duża szansa na rezerwację noclegów w dużo bardziej atrakcyjnej cenie, niż gdy lato już się rozpocznie i lista dostępnych lokali będzie z każdym dniem się kurczyć. Szukając oszczędności warto zainteresować się dodatkowo przygotowaniem odpowiedniej waluty na wyjazd.

Jadąc do Grecji czy do Hiszpanii, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem, który musimy zarezerwować na taki wyjazd i zacząć obserwować kurs euro, tak aby spróbować zakupić walutę w najlepszej cenie. Szukając okazji do zakupu waluty warto zastanowić się jakie są dostępne opcje zakupu waluty. Opiszę tutaj internetowy kantor Rkantor. com z którego ja korzystam i opowiem dlaczego.

Najważniejszą rzeczą w wymianie walut jest naturalnie bezpieczeństwo. Kupując walutę zawsze trzeba zweryfikować coś więcej niż tylko kurs euro. Internetowy kantor musi być bezpieczny, a pod tym określeniem ukrywają się dwie rzeczy, które należy zbadać, mianowicie: bezpieczeństwo prawne i bezpieczeństwo operacyjne. Jesteśmy bezpieczni prawnie w przypadku, gdy nie musimy się przejmować kłopotami finansowymi podmiotu w którym kupowaliśmy walutę.

Internetowy kantor w którym chcemy wymienić walutę powinien posiadać licencję krajowej instytucji płatniczej (KIP), ponieważ oznacza to, że kantor jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i musi regularnie składać sprawozdania finansowe do KNF. Kolejną rzeczą jaką warto zweryfikować to właściciel kantoru internetowego.

Za Rkantor.com stoi kapitał bankowy (jest to kantor internetowy należący do spółki córki banku Raiffeisen POLBANK), przez co ich działania są regulowane ustawami takimi jak np. ustawa o Prawie Bankowym z 1997 r.

Bezpieczeństwo operacyjne jest to coś trochę innego, mianowicie jest to bezpieczeństwo techniczne. Musimy sprawdzić czy kantor oferuje nam protokół TLS/SSL zapewniający nam szyfrowanie połączeń internetowych, a także to czy kantor weryfikuje naszą tożsamość, ale także czy zapewnia zabezpieczenia stosowane w przypadku kontaktu z biurem obsługi klienta. Rkantor. com spełnia wszystkie powyższe wymagania, co sprawia że trudno jest znaleźć cokolwiek w kwestii bezpieczeństwa o co można mieć pretensje.

Jeżeli cenisz sobie także szybkość i wygodę to warto zaznaczyć, że Rkantor. com jest także liderem zestawienia najszybszych kantorów internetowych przygotowanym przez Forbes. Operacja wpłaty, przewalutowania i wypłaty zajęła poniżej 10 minut, gdzie w innych kantorach była to niemal godzina, a w niektórych nawet jeszcze dłużej. Rkantor.com udostępnia klientom także Portfel Walutowy. Jest to portfel, w którym możemy przetrzymać środki przed decyzją o przelaniu ich na prywatny rachunek.

Taką opcję oferują jedynie kantory działające w ramach banku.

Rkantor. com spełnia wszystkie warunki jakie stawiam przed internetowym kantorem. Jest to kantor posiadający licencję krajowej instytucji płatniczej oraz należy do spółki córki banku Raiffeisen POLBANK, co znaczy, że stoi za nim kapitał bankowy. Jest to kantor, który jest sprawdzany przez Komisję Nadzoru Finansowego, co jest gwarancją tego, że nie jest to firma niewiadomego pochodzenia.

Dodatkowo wszystkie wymagania techniczne, jakie można postawić przed kantorem internetowym są spełnione, mianowicie kantor jest zabezpieczony protokołem TLS/SSL, klient jest weryfikowany, a żeby skontaktować się z biurem obsługi klienta należy podać 7-cyfrowe hasło, które ustawia się podczas rejestracji. Przez co nie musisz się obawiać, że ktoś się pod Ciebie podszyje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *