Jak budować silną społeczność wokół bloga i sposoby zarabiania na tym

Jak budować silną społeczność wokół bloga i sposoby zarabiania na tym

Aby odnieść sukces, blog potrzebuje silnej społeczności. Członkowie Twojej społeczności będą czytać bloga, dając Ci uprawnienia do wysyłania im powiadomień przez Facebooka i inne social media. Jeśli poświęcasz czas na pisanie treści która znajdzie 1000 czytelników, to jest prawdopodobne, że w Polsce jest milion ludzi, którzy mogą skorzystać z tego, co napisałeś.

Dlaczego by nie tworzyć nowych tekstów przez 20% czasu, a pozostałe 80%, promując to, co już stworzyłeś?.

Jeśli jesteś podobny do mnie, to naprawdę dbasz o to, co tworzysz.

Aby stworzyć jeden film na YouTube (który wypuszczam bezpłatnie), muszę przetestować nowe pomysły, pisać scenariusze, próbować, filmować, edytować itd. W końcu to wszystko kosztuje. Przy takim koszcie, chcę zrobić najlepszy film, jaki tylko mogę i jak najlepiej wykorzystać czas mi dany. Ponieważ dbam o treść, którą produkuję, chcę mieć pewność, że jak najwięcej osób może z niej skorzystać.

Ilość stron internetowych stale się powiększa. W 2006 roku Netcraft szacował, że było ponad 100 milionów witryn. W 2013 roku szacowało się, że było już ponad 700 milionów stron. Teraz jest ich ponad miliard.

Jak wyróżnić się w tym tłumie?

1. Regularnie nawiązuj współpracę z innymi blogerami

Jak to się mówi:

„Nie chodzi o to, co wiesz, ale o kogo znasz.”

… To samo można powiedzieć o blogowaniu.

Kiedy już rozwijasz silne relacje z innymi blogerami, wtedy poznasz nowe sposoby pomagania sobie nawzajem.

Ale pamiętaj – muszą istnieć obopólne korzyści.

2. Współpracuj z innymi blogerami w mediach społecznościowych

Może to obejmować udostępnianie treści innych osób i odpowiadanie w komentarzach.

Pozostaw komentarz u innych blogerów – najlepiej jest to zrobić na blogach, w których właściciel odpowiada na komentarze. Jest to pewien sposób, aby dać się zauważyć, pod warunkiem, że zostawisz coś pomocnego w komentarzu. Skup się na pozostawieniu użytecznych komentarzy.
Zostań częścią rozwijającej się społeczności w swojej niszy – społeczności online to świetny sposób na łączenie się z innymi blogerami. Użyj grup na Facebooku i for internetowych do komunikacji.

3. Dołącz do powiązanych grup na Linkedin

Nie ignoruj innych pokrewnych grup, w których ludzie znają Ciebie, na przykład na uniwersytecie.

4. Publikuj wpisy które ludzie z Twojej niszy chcą przeczytać

Gdy opublikujesz właściwą treść dla docelowych grupy odbiorców, zwiększasz liczbę czytelników.

A kiedy publikujesz właściwą treść, ci czytelnicy zostaną z Tobą.

Zanim zdecydujesz się na konkretne kroki, musisz dokładnie określić, kim są Twoi docelowi odbiorcy (i jak zamierzasz im pomóc).

5. Załóż kanał na YouTube

Wrzucaj tam regularnie filmy. Dzięki YouTube masz możliwość dotarcia do milionów Polaków zupełnie za darmo. Musisz tylko poświęcić swój czas i użyć wyobraźni. Możesz dzięki temu promować swoją stronę internetową.

Jak zarabiać na blogu:

1. Reklamy AdSense z Google

Najłatwiejsza platforma reklamowa dla wszystkich. Wystarczy się zarejestrować, stworzyć jednostkę reklamową i umieścić fragment kodu reklamy na stronie.Google będzie pokazywać reklamy na Twojej witrynie i przynosić Tobie zyski. AdSense z Google nie jest najlepszym rozwiązaniem ale warto wypróbować je na początek, ponieważ jest jednym z najprostszych.

2. Sprzedaj koszulki, czapki, i rzeczy powiązane tematycznie z Twoim blogiem.

Plusy: Ciekawy pomysł, który w odpowiednich warunkach przynosi spore dochody. Jest to najlepsze kiedy masz już aktywną, zaangażowaną społeczność i wyrobioną już markę.

3. Sprzedawaj własne produkty

Jesteśmy społeczeństwem konsumentów! Jeśli masz produkt, który zrobiłeś, to dlaczego by go nie sprzedawać na własnej stronie? Być może jesteś programistą i zaprojektowałeś aplikację, która pomaga ludziom rozwiązywać ich problemy? Można zacząć sprzedawać ją za pomocą swojej witryny za niewielką opłatą. Może twoje hobby to ceramika i chcesz sprzedać część swojej pracy? Możesz to zrobić za pomocą strony internetowej. Jeśli strona stanie się popularna to, może będzie z tego pełnoetatowy biznes! Dobrą rzeczą jest to, że możesz mieć klientów z całego świata.

4. Dołącz do programów partnerskich

Stanie się partnerem to doskonały sposób na zarabianie pieniędzy na sprzedaży produktów lub usług bez konieczności inwestowania w tworzenie ich.

Jest to wielkie źródło potencjalnych przychodów. Nie musisz rozwijać własnych produktów.

Najlepiej to działa kiedy masz oddaną publiczność i chcesz zarobić dodatkowe pieniądze na już udanym blogu lub chcesz „wypróbować” własne pomysł przed procesem tworzenia go. Spójrz na to tak: promujesz przez krótki czas cudzy produkt. Widzisz czy ludzie kupują czy nie. Jeśli jest duży popyt to tworzysz własny produkt i zarabiasz 100% ze sprzedaży. Nie musisz tracić własnego czasu i pieniędzy tylko testujesz za darmo.

4.8/5 - (12 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *