Jak i kiedy wykorzystać pieczątkę kieszonkową

pieczątka

Stemple kieszonkowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swój niewielki rozmiar, estetyczny wygląd i nowoczesny design. W jakich zawodach sprawdzi się pieczątka kieszonkowa? Kiedy można ją wykorzystać i jakie informacje na niej umieścić, by była praktyczna na co dzień?

Pieczątka kieszonkowa, czyli jaka?

Skoro mówimy o pieczątce kieszonkowej, to na początek wyjaśnijmy, co to za model stempla. Przede wszystkim jest to pieczątka niewielkich rozmiarów, która bez problemu zmieści się w kieszeni. Warto jednak pamiętać, że obok klasycznych modeli na rynku dostępne są także pieczątki kieszonkowe w postaci zaczepów, długopisów i piór, a także niewielkie gadżety, które można nosić na szyi.

Dla kogo pieczątka kieszonkowa?

Przede wszystkim dla tych osób, których praca wiąże się z częstymi wyjazdami służbowymi oraz, które wykonują swoją pracę w terenie. Spotkania biznesowe z Klientami poza siedzibą firmy, wyjazdy na szkolenia i inne spotkania służbowe to okoliczności, kiedy konieczne może się okazać ostemplowanie dokumentów. W takim wypadku pieczątka kieszonkowa, którą można mieć zawsze przy sobie, sprawdzi się doskonale.

Najważniejsze cechy pieczątki kieszonkowej to

  • mały rozmiar,
  • niewielka waga,
  • prostota użytkowania,
  • solidne wykonanie,
  • duży wybór modeli,
  • możliwość wykorzystania w dowolnym miejscu i czasie.
  • wygodne przenoszenie z miejsca na miejsce.

Pieczątki kieszonkowe, dzięki temu, że są lekkie i zajmują niewiele miejsca, można nosić na smyczy, w kieszeni, w notesie czy w torebce.

Komu w szczególności przyda się pieczątka kieszonkowa

Dzięki temu, że pieczątki kieszonkowe wyróżniają się ciekawą formą, licznymi kolorami i zróżnicowanym wyglądem zewnętrznym, to każdy może wybrać dla siebie taką, która będzie najbardziej pasowała do charakteru działalności i własnych upodobań. Wśród nich są chociażby pracownicy służby medycznej, weterynaryjnej, prawnicy, inżynierowie, handlowcy, kurierzy, geodeci, kierowcy taksówek, agencji nieruchomości i inni. Pieczątka kieszonkowa, mimo że jest niewielkich rozmiarów, to jej odbicie może zawierać wszelkie niezbędne dane firmowe. I właśnie dlatego może z powodzeniem zastąpić klasyczną firmową pieczątkę z logo czy pieczątkę imienną.

Modele kieszonkowe pieczątek znanych firm

Jakie możliwości daje wykorzystanie pieczątki firmowej? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jaki model wybierzemy. Przyjrzyjmy się więc rozwiązaniom, jakie w tym zakresie oferują najbardziej znane firmy.

Colop to firma oferująca pieczątki kieszonkowe o eleganckim wyglądzie, wyróżniające się modnym designem i wygodą użytkowania. Ciekawym rozwiązaniem są pieczątki kieszonkowe typu myszka, takie modele jak Pocket Plus 20 i 30, Stamp Mouse 20 i 30, Stamp Mouse R30 i R40 (okrągłe) oraz EOS Pocket Stamp 30, 40 czy długopis z pieczątką EOS Stamp Writer. Pieczątka stanowi element wbudowany w górną część długopisu i uwalniana jest automatycznie. Może zmieścić nawet 3 linijki tekstu.

Trodat – wśród pieczątek tej firmy na szczególną uwagę zasługują modele Trodat Mobile Printy, które są znane jako pieczątki kieszonkowe dla mobilnych. Są bardzo wygodne w użytkowaniu – można je otworzyć jedną ręką. Kształt piramidy ułatwia stemplowanie. Dodatkowe rozwiązanie to Goldring Smart Style, czyli długopis z pieczątką. To model o bardzo eleganckim wyglądzie. Pomysłowy mechanizm zapewnia pełną stabilizację w czasie odbijania pieczątki. Godne polecenia są także produkty z linii Mobile Maker, które przypominają bardziej narzędzie do pracy w ekstremalnych warunkach niż klasyczną pieczątkę. Taki model można przypiąć do klucza, smyczy, plecaka.

Firma Wagraf oferuje pieczątki o różnych kształtach. Największą popularnością cieszą się pieczątki w pudełkach plastikowych oraz metalowych: serii 33, 34, 35. Często zamawiane są metalowe pieczątki znane jako lekarskie, chociaż służą nie tylko lekarzom.

Kolejne rozwiązanie to breloki Travel Stamp marki Heri. Na takiej pieczątce zmieszczą się aż 4 linijki tekstu. Są bardzo zgrabne, niewielkie i lekkie.

Dodatkowe rozwiązanie to eleganckie pieczątki długopisowe firmy Heri Styling i Heri Diagonal. Wyróżniają się nietuzinkowym designem i wygodą użytkowania. Odbicie może się składać nawet z 4 linijek tekstu. Są dostępne w zwykłej oprawie albo w ekskluzywnych wersjach opakowania.

Pieczątka kieszonkowa – podręczne narzędzie w biznesie

Rynek pieczątek obfituje w rozwiązanie dedykowane dla konkretnych użytkowników. Mamy na rynku klasyczne pieczątki firmowe i datowniki przydatne w pracy księgowych, a także modele kieszonkowe dla mobilnych. Co ważne „modele do kieszeni” wyróżniają się estetycznym wyglądem. Tusze do nich nie brudzą i pozwalają zawrzeć na odbiciu najważniejsze informacje. Pieczątka myszka, pieczątka z klipsem czy pieczątka z długopisem, to tylko kilka z innowacyjnych rozwiązań dla przedstawicieli różnych zawodów. Warto w taką pieczątkę zainwestować dla siebie lub sprezentować bliskiej osobie, która częściej niż biurze spotyka się z Klientami czy Kontrahentami w terenie.

4/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.