Jak kręcić filmy z podróży tak aby ludzie chętnie je oglądali

filmy z podróży

Łapanie wspomnień i chwytanie najbardziej ulotnych momentów w życiu jest niezwykle istotne. Wspomnienia są oczywiście nieocenione i bezwartościowe, nie można ich zmierzyć żadną miarą ani wartością.

Jednak przechowywanie tych wspaniałych chwil w materialny sposób jest równie ważne. Niektóre szczegóły mogą nam umknąć, a spojrzenie na zdjęcie czy zobaczenie pamiątkowego filmu pozwoli przywołać wspomnienia i uczucia jakie towarzyszyły nam w danej chwili.

To właśnie zdjęcia i filmy są nieodzownym elementem w życiu każdego człowieka, ponieważ pozwalają przechowywać wspomnienia przez wiele lat.

Zdjęcia mogą być zarówno wywołane na papierze, co sprawdzi się świetnie podczas spotkań ze znajomymi czy rodziną oraz w wersji elektronicznej jako pliki na dysku umożliwiając łatwy dostęp i szybki podgląd.

Filmy za to mogą służyć nie tylko jako wielką pamiątkę, ale również mogą być pomocne podczas rozkręcania swojego bloga, profilu w portalu społecznościowym czy na YouTube.

Podróże są czymś co pociąga wielu ludzi na całym świecie. Ciekawość świata i chęć do poznawania nowych kultur i miejsc towarzyszy ludzkości od wieków i nie ustało to w dzisiejszych czasach. W dodatku ułatwienia jak tanie linie lotnicze tylko pomagają w osiągnięciu tych celów.

Podróże pomagają przeżyć niesamowite i niezapomniane chwile, które niewątpliwie zostają w pamięci do końca życia. Poznajemy w nich siebie oraz innych, odwiedzamy interesujące miejsca oraz pozwalają zobaczyć przepiękne widoki, krajobrazy czy zabytki.

Nagrywanie filmów relacjonujących te przeżycia jest świetnym pomysłem, ponieważ pozwoli to zachować te chwile w pamięci na długi czas.

Dostęp do tych wspomnień będzie możliwy w każdym momencie, a satysfakcja ze stworzenia dobrego filmu z podróży będzie niewątpliwa.

Dodatkowo stworzenie takiego materiału, który swoją drogą będzie kreowany w przyjemny sposób i z niezwykłą łatwością, pozwoli na umieszczenie go w serwisie YouTube i pomoże rozwinąć kanał przyciągając na niego wiele ludzi, którzy mogą stworzyć mocne community.

Tworzenie filmów podczas podróży jest niezwykle proste i intuicyjne, ponieważ po prostu kręcimy to co widzimy i czego doświadczamy. Najważniejsze w tworzeniu takich materiałów jest po prostu przekazanie emocji i pokazanie przyrody, miasta, zabytków, ludzi czy miejsc w naturalny sposób.

Na początek może jednak kwestia sprzętu. Jest to rzecz istotna, ponieważ bez kamery czy telefonu nie ma co w ogóle myśleć o tworzeniu filmów, które mogą być umieszczone na YouTube.

Najważniejszym elementem, i w sumie jedynym niezbędnym, jest kamera umożliwiająca nagrywanie wideo w dobrej jakości.

Zakup dobrej kamery to oczywiście koszt ponad tysiąca złotych. Urządzenie musi nagrywać w dobrej jakości, przy obecnych trendach jest to rozdzielczość minimalnie full HD przy 60 klatkach na sekundę.

Dobrze jednak zainwestować w kamerkę obsługującą 4K przy co najmniej 30 klatkach na sekundę. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj kamerki sportowe typu GoPro Hero czy Sony ActionCam.

Są one niezwykle smukłe i poręczne przez co często mieszczą się nawet do kieszeni i umożliwia zabieranie ich w absolutnie każde miejsce. Jakość jaką oferują jest porównywalna z normalnymi kamerami, jednak w podróży liczy się praktyczność ponad wszystkim a w tym kamerki sportowe przewyższają te tradycyjne.

Natomiast wiele kamer sportowych obsługuje już rozdzielczość 4K i gwarantują płynność tych mitycznych 60 klatek na sekundę. Wytrzymałość również jest niezwykle istotną zaletą tych kamer. Są wodo-, pyło- i wstrząsoodporne. Często wytrzymują upadki z wyższych miejsc i przeżywają w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Sam proces nagrywania takiego filmu jest czynnością, z którą każdy sobie poradzi. Bezwzględnie należy pamiętać o tym, żeby tworzyć film z myślą o stworzeniu jak najlepszej pamiątki, a nie komercjalnego materiału, z którego chcemy czerpać korzyści finansowe.

To skutek uboczny naszych działań. W filmie musimy prezentować wszystko takie jakie jest. Ważne aby być sobą i prezentować wszystko w naturalny ale ciekawy sposób. Istotne jest to, co chcemy przekazać naszym materiałem.

Jeśli chcemy pokazać w głównej mierze jak piękne jest dane miejsce lub uświadomić ogrom jakiegoś zjawiska dobrym pomysłem będzie tworzenie dłuższych fragmentów, w których pokazujemy tylko te miejsca.

Najlepiej w pełnej okazałości, z różnych perspektyw i w różnym czasie. W przypadku kiedy naszym celem jest ukazanie obyczajów ludzi mieszkających na danym obszarze, pokazanie ich życia codziennego oraz podzielenia się jakimiś ciekawostkami czy niecodziennymi faktami, lepiej skupić się na pokazywaniu siebie opowiadającego o danych aspektach i zjawiskach.

Oczywiście nie można zapomnieć o nagraniu miejsca, które odwiedzamy czy ludzi w nim obecnych, ale materiał głównie dydaktyczny, powinien być w dużej mierze oparty na przekazie informacji. Idealne będzie mówienie do widzów podczas gdy w tle znajduje się jakiś piękny krajobraz czy zabytek.

Podsumowując, nagrywanie filmów z podróży nie jest trudne i każdy może sobie z tym poradzić. W dodatku taki film można udostępnić na serwisie takim jak YouTube, co pozwoli rozwinąć nasz kanał i być może zyskać wielką popularność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *