Jak mądrze wziąć kredyt gotówkowy?

kredyt

Ponad 8 mln Polaków posiada kredyty konsumpcyjne, z czego większość ma na swoim koncie kredyty gotówkowe. Jest to łatwo dostępny produkt bankowy, który pozwala na sfinansowanie bieżących wydatków czy realizację planów związanych np. z wyjazdem wakacyjnym. Aby jednak kredyt gotówkowy nie był pierwszym krokiem w stronę spirali zadłużenia, należy pamiętać o kilku kwestiach. Co jest ważne?

Uproszczone procedury udzielania kredytu gotówkowego oraz minimum formalności to powody, dla których tego rodzaju wsparcie finansowe jest łatwo dostępne. Często wystarczy dowód osobisty i oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów, aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową. To z kolei zachęca Polaków do zaciągania kolejnych i kolejnych zobowiązań jednocześnie, bez uwzględniania swoich możliwości finansowych. To poważny błąd, który może wiele kosztować.

Sprawdź, ile zapłacisz

Każdy kredyt kosztuje, dlatego przed złożeniem wniosku porównaj dostępne oferty. Ułatwi Ci to np. kalkulator kredytu gotówkowego online na finanse.rankomat.pl. Dzięki temu sprawdzisz, ile wyniesie całkowita suma do spłaty.

Porównaj oferty pod kątem RRSO

Jeżeli chcesz wybrać najkorzystniejszą opcję kredytu, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Dokładnie porównaj produkty, zestawiając przede wszystkim RRSO – wskaźnik informujący o wszystkich pobieranych przez bank opłatach. Dobrze, jeśli znajdziesz darmowy kredyt gotówkowy – taki, którego RRSO wyniesie 0%. Będzie to oznaczać, że oddasz dokładnie taką kwotę, o jaką wnioskowałeś – bank nie naliczy odsetek ani nie pobierze prowizji.

Ustal odpowiednie parametry kredytu

Chociaż bank sam zweryfikuje Twoją zdolność kredytową, warto na wstępnie dobrać optymalne parametry kredytu. Zastanów się, ile faktycznie pieniędzy potrzebujesz i jak długo zamierzasz spłacać zobowiązanie. Weź przy tym pod uwagę to, ile powinna wynosić miesięczna rata – tak, by nie była nadmiernym obciążeniem domowego budżetu.

Zastanów się nad zasadnością kredytu gotówkowego

Na koniec jeszcze jedna kwestia – odpowiedz sobie na pytanie: czy naprawdę potrzebujesz dodatkowego zastrzyku pieniędzy? Czy kredyt gotówkowy zaciągasz, aby zrealizować pilne wydatki? Czy może to raczej Twoje „widzimisię”, aby zaspokoić zachcianki?

Nawet 2 mln Polaków wpada w spiralę zadłużenia. Jeśli nie chcesz dzielić ich losu, z rozwagą podejdź do zaciągania kredytów gotówkowych. Jeżeli masz pewność, że dodatkowe pieniądze są Ci potrzebne i będziesz w stanie je spłacić w terminie, poszukaj najbardziej korzystnej oferty.

Jak mądrze wziąć kredyt gotówkowy?
4.5 (90.77%) 13 głosów

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
longin

Jeśli biorę kredyt to nie po to żeby go przejeść a na konkretny cel. Ostatnio wziąłem kredyt gotówkowy bez odsetek w banku Raiffeisen na zakup sprzętu agd, ale pewnie są i tacy którzy pożyczają bo akurat jest pożyczka do wzięcia.

Sprawdź też:
Portal internetowy e-candy to wspaniała platforma działająca na zasadach cashback,…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast