Jak napisać książkę w weekend

Niedawno był artykuł o tym jak wydać książkę. Teraz zajmiemy się tematem: jak napisać książkę szybko. Od kiedy każda oczytana osoba umie pisać, większość ludzi myśli, że mogą zostać pisarzami. W większości umiemy mówić całkiem dobrze, ale tylko nieliczni mogą o sobie powiedzieć, że są “mówcami”.

Jak napisać książkę w weekend

Jednak to panujące przekonanie sprawia, że początkujący pisarze mówią dziwne rzeczy z których śmieją się profesjonalni pisarze. Jeśli masz takie myśli jak poniżej to proszę przestań:

1. “Mogę napisać “gównianą” książkę w weekend.”

Jestem pewny, że możesz okaleczyć kilkaset stron swoimi słowami. Jednak to nie znaczy, że ktokolwiek będzie chciał to czytać. Tak istnieją płodni pisarze którzy potrafią napisać książkę w 2 tygodnie (Voltaire prawdopodobnie napisał Kandyd w 3 dni). Zazwyczaj są to profesjonaliści którzy opanowali po mistrzowsku styl pisarski i rozumieją rzemiosło pisania.

2. “Mogę napisać te gówniane książki i zarabiać masę pieniędzy”.

Haha! Kocham ten tekst!

Dużo nowych pisarzy widzi 200 stronicowy romans lub kryminał. Mówią, że te rzeczy są proste. Tak sobie wmawiają. Mówią, że napiszą to w dzień. Mam wątpliwości, ale może Ci się uda. Czy jak to zrobisz, to znajdzie się ktoś kto to przeczyta? W tym jest różnica. Ten kto sprzedaje książki w tej kategorii zazwyczaj ma pasję do pisania która przelewa się na papier. Nienawidzisz romansów? Myślisz, że kryminały są śmieszne? Uważasz, że sci-fi jest dla głupków? Wtedy nie pisz. Edytorzy, a głównie czytelnicy to zauważą.

3. “Jeśli to gówno zostanie opublikowane, to idę o zakład, że dostanę kontrakt w ciągu 6 miesięcy”.

Co znaczy gówno? Dla jednego coś co jest śmieciem, może być dla innego skarbem. Nie bądź arogancki i nie myśl, że świat powinien dostosować się do twojego smaku (po to są krytycy). Każdy pisarz nie jest stworzony dla każdego czytelnika. To, że nie lubisz książki to nie znaczy, że jest to zła książka. Nie jest po prostu dobra dla Ciebie. Różnorodność to jest to, co sprawia, że życie jest tak fascynujące.

Dobrze, dobrze, nie mówisz o smaku. Mówisz o strasznych, słabo napisanych książkach. Tak, wiem, że istnieje kilka naprawdę złych książek. Taka jest przykra prawda. Niektóre złe książki (błędy gramatyczne, słaba struktura i złe wykonanie) są publikowane. Mam mnóstwo wgnieceń w mojej ścianie od rzucania nimi. Jednak te książki są prawdopodobnie “lokowanie”, aby wypełnić dziurę w liście wydawniczej. Zazwyczaj te książki toną w morzu innych książek, a o ich autorach rzadko kiedy się później słyszy.

Niestety, istnienie tych książek przekonuje ludzi, że ich książka zostanie wydana i będzie to proste. Jasne, a każda osoba z marzeniem śpiewania, będzie następnym międzynarodowym idolem. Czy to jest sprawiedliwe? Nie należy się przejmować? Nie.

4. “Mogę napisać lepiej niż to gówno.”

Jeśli możesz, to zamknij się i pisz. Nikt nie chce o tym słyszeć. To tak irytujące jak słuchanie kogoś kto mówi, co by zrobił gdyby rządził światem.

Jak napisać książkę w weekend
4.6 (91.43%) 14 głosów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o

Zobacz też

Popularne:

Sprawdź też:
Istnieje kilka typowych błędów małych firm przy projektowaniu reklamy, co…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
facebook
Jak promować się na Facebooku
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
bmw auto firmowe
Gdzie szukać zamienniki do opon do auto firmowego
Dlaczego telefon z Dual SIM świetnie się sprawdzi jako telefon służbowy?
foodtruck
Jak uruchomić własny foodtruck i ile to kosztuje?
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
inwestycja
Gdzie warto trzymać swoje pieniądze
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
święta
Kiedy przed świętami zabraknie pieniędzy
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników