Jak pasję przekuć w dochodowy biznes?

dochodowy biznes

Co jakiś czas słyszy się o wynalazcy, który to we własnym garażu stworzył coś, co po kilku latach zaczęło się sprzedawać w milionach egzemplarzy. Tego typu historie to nie jakaś dziwna sprawa wyssana z palca, choć wynalazca topowego produktu na swój sukces w niektórych przypadkach pracuje bardzo długo. Wiele prób i wiele udoskonaleń własnego produktu i to nie w przeciągu kilku miesięcy, lecz nawet w przeciągu kilkunastu lat.

Tylko po to by po dłuższym czasie zainteresować kogoś z branży biznesowej. Dlatego przebudowanie własnej pasji w wybitnie ciekawy produkt końcowy to wiele lat pracy i niewiele szans na to, by zainteresować gotowym wyrobem rynek. Chodzi tu o design, który musi być tym ciekawym lub też o możliwości, które muszą być znacznie szerszymi od wyrobów innych firm o pokrewnym zastosowaniu.

W tego typu sprawach nie wystarczy tylko wiedzieć, że nasz projekt jest lepszym od sprzętów produkowanych przez różne firmy. Trzeba też wiedzieć jak zaprezentować go jako ciekawsze rozwiązanie dające więcej od wyrobów konkurencji. Z tej właśnie przyczyny nie należy nastawiać się na szybki sukces i to już po zaledwie kilku miesiącach. No bo tego typu sukces w niewielu procentach przypadków nadchodzi szybko.

Zazwyczaj trzeba długo się starać o ten sukces, bo bywa też i tak, że ludzie pracujący w tej samej branży tworzą problemy wynalazcom, czyli tworzą sztuczny sceptycyzm narastający przy wynalazku. W wielu przypadkach ciężko się przebić przez ten sceptycyzm, ale w wielu innych przypadkach wygranie z tym szarym sprzeciwem powoduje to, że wynalazek staje się jeszcze ciekawszym niż był wcześniej.

Dlatego nie można się poddawać, tylko udoskonalać nasz własny wynalazek aż spełni dokładnie wszystkie nasze wymagania i wymagania tych, którzy krytykują nasze podejście do danego zagadnienia jako dość dziwne. Taką krytyką nie powinniśmy się zbytnio przejmować, tylko tworzyć aż do pozytywnego skutku. Jednym słowem musimy udoskonalić istniejący już sprzęt w taki sposób by ten stał się znacznie bardziej przyjaznym dla przeciętnego użytkownika czy też pasjonata, który to będzie używać go w każdej wolnej chwili.

4.6/5 - (ilość ocen: 28)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.